Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusko je naďalej odhodlané plniť dohody o dodávkach plynu.

Nech Západ platí viac, ako platil nám, a nech vysvetlí svojim obyvateľom, prečo by mali schudobnieť, reagoval Lavrov na bezprecedentný krok banderovského režimu v Kyjeve, ktorý zastavil časť dodávok ruského plynu do Európy
Rusko vyjadrilo nádej, že po dosiahnutí cieľov súčasnej špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine Západ zastaví svoju úsilie o "unipolárny svet" a prestane porušovať zásady Charty OSN, uviedol ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Rusko je naďalej odhodlané plniť dohody o dodávkach plynu. Povedal to v stredu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, keď ho požiadali, aby sa vyjadril k správam o zastavení tranzitu plynu cez jednu z hlavných trás na Ukrajine.

Toky ruského plynu do Európy cez Ukrajinu klesli v stredu o štvrtinu po tom, ako Kyjev zastavil dodávky cez vstupný bod Sochranovka na východe krajiny. Odôvodnil to zásahmi ruských síl, ktoré narušili technický proces prepravy a neoprávnene odoberali plyn. To je prvýkrát, čo bol vývoz cez Ukrajinu prerušený od začiatku ruskej invázie.

  • rusko-je-nadalej-odhodlane-plnit-dohody-o-dodavkach-plynu
  • rusko-je-nadalej-odhodlane-plnit-dohody-o-dodavkach-plynu
  • rusko-je-nadalej-odhodlane-plnit-dohody-o-dodavkach-plynu
 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře