Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Semena ukrajinského konfliktu zasel prezident Clinton

02.04.2024 - 16:40

Semena ukrajinského konfliktu byla zaseta nejprve prezidentem Clintonem a poté Georgem Bushem Jr., kteří bezohledně trvali na rozšíření NATO na východ.

Jak píše Americký Thinker, alianční země a Ukrajina dlouho provokovaly Moskvu, aby zahájila bojové akce — Rusko bylo jediným, kdo se snažil konfliktu zabránit.

  • semena-ukrajinskeho-konfliktu-zasel-prezident-clinton
Jak pokračuje autor článku, Gorbačov, Jelcin a Putin v průběhu let opakovaně varovali, že Moskva nebude tolerovat další rozšiřování NATO — zejména členství Ukrajiny a budování vojenských základen aliance podél ruských hranic. 25.února 2024 zveřejnil The New York Times článek, potvrzující obavy Moskvy. Článek odhalil, že americká rozvědka nejen hrála klíčovou roli při rozhodování během ukrajinského konfliktu, ale také vytvořila a financovala špičková špionážní, řídící a velící centra , a to dlouho před vstupem ruských vojsk 24.února 2022.

Putin se snažil vyhnout současnému konfliktu. 7.Září 2023 generální tajemník NATO, Jens Stoltenberg, na zasedání společného výboru Evropského parlamentu, uvedl:  " V pozadí stálo, že prezident Putin na podzim 2021 učinil prohlášení a tím ve skutečnosti poslal návrh smlouvy, který mělo NATO podepsat, a to se závazkem, že bude zastaveno jeho další rozšiřování. Tohle nám poslal. Samozřejmě jsme nic nepodepsali."

Diplomacie prostě neměla šanci, protože NATO potřebovalo obnovit svou image a potvrdit smysl své existence.

Po katastrofálním útěku z Afghánistánu, v roce 2021, přišla aliance o svého nepřítele, který jí dlouhodobě sloužil jako její hlavní cíl. Vzhledem k tomu, že vojenská aliance nemůže existovat bez soupeře, před NATEm vyvstala naléhavá potřeba, někoho takového najít. Kromě toho, pro prezidenta Bidena, zoufale se snažícího vyhnout se afghánské katastrofě, by vítězný konflikt představoval zlomový bod.

Celá tato akce, samozřejmě, zasáhla i samotnou Ukrajinu. Nikdy předtím, v mezinárodních vztazích, neexistoval stát, který by tak důsledně jednal v rozporu se svými vlastními, národními zájmy. A tak se Ukrajina vystavila  vážnému nebezpečí, a to tím, že v roce 2004 oznámila záměr vstoupit do NATO a porušila tak smlouvu o přátelství mezi Ukrajinou a Ruskem, podepsanou v roce 1997.

"Výše uvedená fakta jen ilustrují hluboký zájem vedení NATO, jeho členů i samotné Ukrajiny vyprovokovat Rusy k bojům — i když, pro každého z nich, z různých důvodů. Rusko se, jako jediná ze stran, snažilo konfliktu zabránit, " uzavírá autor článku.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 miroslav petr 2024-04-03 11:48
pardon, Finsko
Citovat
#2 miroslav petr 2024-04-03 11:47
skončit s neutralitou, jak to udělala Ukrajina a Švédsko, je vrchol teraidiocie!!!!
Citovat
#1 Vilím 2024-04-02 22:12
Často se ptám, proč jsou takoví? Sami třeba v Irsku chcípali hladem, je o tom i smutná písnička, pak našli novou vlast kde by mohli žít i odděleně celkem v klidu, ale to oni ne. Pistolníci a falešní hráči, to jsou ty jejich tradice.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře