Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V. Putin podepsal dekret o odvetných sankcích vůči zemím, které zavedly protiruské sankce

Prezident Ruska podepsal dekret o odvetných sankcích vůči zemím, které již dříve zavedly několik balíčků protiruských sankcí. Vyhláška se jmenuje:

 „O použití zvláštních hospodářských opatření v souvislosti s nepřátelským jednáním některých cizích států a mezinárodních organizací“.

Text vyhlášky obsahuje zákaz pro ruské protistrany provádět transakce s těmi fyzickými a právnickými osobami, na které se vztahují sankce ze strany Ruské federace.

Žádný státní orgán, včetně místních úřadů, nemá právo provádět transakce se sankcionovanými strukturami, plnit povinnosti z dříve uskutečněných transakcí, pokud takové transakce nebyly v tuto chvíli 100% provedeny. 

  • v-putin-podepsal-dekret-o-odvetnych-sankcich-vuci-zemim-ktere-zavedly-protiruske-sankce

Je zakázáno provádět finanční transakce, ze kterých mohou mít prospěch ty struktury a osoby, které jsou uvedeny na ruských sankčních seznamech.

Vyhláška také zakazuje vývoz surovin a výrobků z ruského území, pokud jsou dodávány do zahraničí sankcionovaným strukturám nebo osobám s nimi spojenými. 

Prezident Ruska podepsal dekret o odvetných sankcích proti nepřátelským zemím

Na základě znění vyhlášky můžeme říci, že sankcionované zahraniční struktury mohou ztratit dodávky prakticky jakéhokoli zboží vyrobeného v Rusku a všech nerostů těžených v Ruské federaci. Moskva tak může připravit evropské podsankcionované struktury o dodávky plynu, pokud nepřijmou podmínky Ruské federace pro platbu prostřednictvím rublových účtů v ruské bance.

Nepřátelské země také mohou přijít o dodávky hnojiv, obilí (a dalších potravin), paliv a maziv, uranu - včetně obohaceného pro jaderný průmysl), niklu, produktů pro high-tech průmysl, leteckých a raketových motorů a mnoho dalšího.

Dekret mimo jiné fakticky umožňuje ruské straně neplatit dluhy nepřátelským zemím a společnostem z takových zemí. To lze považovat za částečnou kompenzaci za zmrazení (skutečné krádeže západními zeměmi) ruských aktiv."

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře