Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Globální pandemie: Znásilňování křesťanek džihádisty

Raymond Ibrahim

16. srpna 2023

Podle nové studie je celosvětově počet sexuálních útoků a znásilnění křesťanek na historickém maximu – a to zejména v muslimských zemích.

Open Doors, organizace hájící lidská práva, která sleduje globální pronásledování křesťanů, nedávno zveřejnila zprávy zkoumající, jakou roli hraje v pronásledování křesťanů pohlaví. Jedna z těchto zpráv — "Web of Forces: The 2023 Gender Report" — řadí země podle "genderově specifické náboženské perzekuce" a ukazuje, jak pohlaví oběti ovlivňuje její pronásledování. Zpráva uvádí:

"Křesťanské ženy a dívky se celosvětově často ocitají ve zvláště složité síti rozmanitých zranitelností. Nejenže jsou zranitelné jako křesťanky... ale jejich genderově podmíněné zranitelnosti se překrývají a vzájemně se ovlivňují ve větší míře než u křesťanských mužů a chlapců v podobné situaci. Jedná se o prostředí, kde všechny ženy zažívají znevýhodněné postavení před zákonem a ve společnosti všeobecně a diskriminaci kvůli svému nedostatečnému vzdělání a zvýšenému riziku chudoby. Tyto četné zranitelnosti se navzájem sčítají. Náboženské pronásledování využívá existenci těchto mnoha vzájemně se propojujících sil, které prohlubují škody napáchané na jednotlivých ženách a dívkách, jejich rodinách a komunitách."

  • globalni-pandemie-znasilnovani-krestanek-dzihadisty

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře