Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Šéf ruských bezpečnostních složek v Číně. Budou armády Ruska a Číny bojovat proti USA společně?

Po samarkandské schůzce Putina a Si Ťin-pchinga, na níž Čína schválila postup Ruska na Ukrajině, se do Pekingu bleskově vydal šéf ruských bezpečnostních služeb Nikolaj Patrušev. /Oficiálně "tajemník Rady bezpečnosti RF"/. Tam se setkal se dvěma vrcholnými představiteli čínských tajných a bezpečnostních služeb.

  • sef-ruskych-bezpecnostnich-slozek-v-cine-budou-armady-ruska-a-ciny-bojovat-proti-usa-spolecne
  • sef-ruskych-bezpecnostnich-slozek-v-cine-budou-armady-ruska-a-ciny-bojovat-proti-usa-spolecne
  • sef-ruskych-bezpecnostnich-slozek-v-cine-budou-armady-ruska-a-ciny-bojovat-proti-usa-spolecne

Co je na tom zajímavé - není to první setkání na této úrovni?! Především krátké komuniké po zasedání. Podle ní se Čína a Rusko dohodly na vytvoření společného euroasijského mírového sboru na základě Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS). Sbor by poskytoval vzájemnou vojenskou pomoc členským zemím ŠOS /např. Číně, Rusku, Pákistánu, Íránu.../ v případě napadení. Kdo to udělal? To lze odvodit z protizápadní orientace tohoto uskupení.

Rusko a Čína se však dohodly na něčem ještě zásadnějším. Rusko přislíbilo Číně vojenskou pomoc při případné ozbrojené konfrontaci s USA. Rusko a Čína tak poprvé veřejně naznačily, že vytvářejí vojenskou alianci proti USA a NATO a že jim budou vojensky pomáhat a koordinovat a spojovat své ozbrojené aktivity proti nim.

Zdá se, že jsme stále blíže a blíže k válce. Již nyní se formují dva jasné nejen politické, ale i vojenské tábory - dvě strany budoucí světové /bezpochyby termonukleární/ války. Na jedné straně stojí USA a NATO, na druhé Rusko, Čína, Írán, KLDR, případně i Pákistán nebo Indie. Tři jaderné mocnosti na jedné straně a možná až šest jaderných mocností na straně druhé.

A my sedíme doma u rádia a televize a jako by to byl film, jako by se nás to netýkalo, chroupeme kešu oříšky a zapíjíme je pivem nebo sladkou limonádou... Jsme jako ty myši, které lezou hadovi do tlamy, když jsou celé syté.

Minulý týden Rusko zveřejnilo svá nová obranná opatření. Už nepočítá jen s frontou proti NATO na Ukrajině. Již nyní hovoří o frontách proti USA a NATO po celém obvodu své obrovské země a - po Patruševově setkání s Číňany - zřejmě po celém světě. To do jisté míry vysvětluje neochotu ruského velení stahovat na Ukrajinu nové a nové jednotky a omezování vojenských aktivit OS RF v oblasti.

To vysvětluje změnu v rozmístění ruské ČF a jejích ponorek v Černém a Baltském moři. Ani druhá strana nespí. Americký generál Milly nařídil zvýšit připravenost strategických sil v celé Evropě. Zdůvodnil to jinak, ale kdo by věřil legendám z generálních štábů...

Návštěva N. Patruševa je předzvěstí něčeho nového, velkého a děsivého. Zamyslet by se nad tím měli nejen chroničtí konspirátoři, ale i seriózní analytici a prognostici.

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2022/09/20/sef-ruskej-statnej-bezpecnosti-v-cine/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 M.S.M 2022-09-20 21:55
Jak se do lesa volá,tak se z něho ozývá.......blb ost západu je neskutečná,nemá cenu to ani komentovat.
Citovat
#1 adamkratochvil 2022-09-20 14:56
nie ze by som sa z toho tesil ale bude to riadne sado maso...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře