Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

ZELENSKIJ UŠIEL LAVROVOVI NA VALNOM ZHROMAŽDENÍ OSN

Sergej Latyšev, tsargrad.tv

Dátum: 23.9.2023

Na pôde Bezpečnostnej rady OSN sa odohral slovný súboj medzi šéfom ruského ministerstva zahraničia a ukrajinským prezidentom Zelenským, ktorý sa bál pozrieť Lavrovovi do očí. Čo znamená a sľubuje kyjevská hysteria a vražedný realizmus Moskvy do budúcnosti?

Keď sa komédia zmení na tragédiu, aj skúsený klaun sa môže stať hysterickým. Presne to sa stalo Vladimírovi Zelenskému, ktorý na 78. Valnom zhromaždení Svetovej organizácie vystúpil s neadekvátnym prejavom v ukrajinskom jazyku, ktorý nikto nepoznal a ktorý na rozdiel od ruštiny nie je oficiálnym jazykom OSN. Šialenstvo bolo silnejšie.

Bývalý a súčasný šoumen zredukoval kyjevský desaťbodový hlúpy „mierový plán" na ukončenie vojny s Ruskom len na dva, absolútne nerealizovateľné body, čo dobre chápe nielen celý svet, ale aj samotná Ukrajina. Nie je to hysterické?

  • zelenskij-usiel-lavrovovi-na-valnom-zhromazdeni-osn

Neverí tomu, čo hovorí

Zelenskyj označil za prvú podmienku ukončenia nepriateľstva úplné stiahnutie všetkých ruských jednotiek a vojenských formácií vrátane Čiernomorskej flotily z celého územia Ukrajiny v rámci hraníc z roku 1991. Týka sa to nielen štyroch bývalých ukrajinských regiónov prijatých do Ruska, ale aj Krymu a Sevastopolu. Druhým bodom mierového plánu je úplné vrátenie kontroly nad celou štátnou hranicou a výhradnou ekonomickou zónou v Čiernom a Azovskom mori, ako aj v Kerčskom prielive, Ukrajine. Iba implementácia těchto dvoch bodov „povedie k čestnému, spoľahlivému a úplnému zastaveniu nepriateľstva".

Navyše sú to len předpoklady ich ukončenia. To, čo ukrajinský prezident v prejave utrpel - a je to tiež prejav hystérie -, boli aj... západné krajiny, ktoré vraj len napodobňujú solidaritu s Kyjevom, nepriamo podporujúc Rusko. Ukrajinský veľvyslanec vo Varšave musel túto záležitosť dokonca vysvetľovať poľským úradom.

Prepáčte z Lavrova

Po Zelenskom, ktorý okamžite opustil audienciu, prehovoril ruský minister zahraničia. Sergej Lavrov bol v pohode a trafil bekhendom.

Keď počujeme výzvy na implementáciu „mierového vzorca" a návrat Ukrajiny k hraniciam z roku 1991, vynára sa otázka: či sú tí, ktorí to volajú, oboznámení s vyhláseniami ukrajinského vedenia o tom, čo budú robiť s obyvateľmi príslušných krajín? Územia? Takže hrozby vyhladenia právnických alebo fyzických osôb,- zdôraznil ruský minister.

Západ, ktorý narušil plnenie Minských dohôd, nesie priamu zodpovednosť za kolaps Ukrajiny a rozpútanie občianskej vojny na nej,- pokračoval. Medzi prítomnými na Lavrovovom prejave bol aj americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, ktorý musel toto obvinenie „prehltnúť".

Lavrov pripomenul, že na Západe „predstierajú, že si nepamätajú význam Minských dohôd, ktorým bolo znovuzjednotenie Donbasu s Ukrajinou so zárukami rešpektovania základných ľudských práv, predovšetkým práva na rodný jazyk". Šéf ruského ministerstva zahraničných vecí uviedol, že „západní predstavitelia sa obávajú odborných diskusií, ktoré odhaľujú ich demagógiu", a obvinil Západ z dvojakého metra.

Bývalé koloniálne metropoly zaklínadlami o územnej celistvosti Ukrajiny mlčia o rozhodnutiach OSN o potrebe, aby Paríž vrátil takzvaný francúzsky Mayotte Komorskému zväzu, aby Londýn opustil súostrovie Chagos a začal rokovania s Buenos Aires na Malvínskych ostrovoch,- pripomenul.

Lavrov poznamenal, že Rusko neodmieta rokovania o Ukrajine a ak by ich chceli Spojené štáty, dali by Zelenskému príkaz zrušiť svoj dekrét o zákaze dialógu s Moskvou. Je veľmi príznačné, že proti týmto obvineniam neprotestovala žiadna z delegácií západných krajín a ich spojencov zúčastnených na stretnutí, počas Lavrovho prejavu nikto neopustil sálu, dokonca ani stály predstaviteľ Ukrajiny pri OSN Sergej Kislička.

Stály predstaviteľ Ruska pri OSN Vasilij Nebenzja však nemlčal a zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN za účasti prezidenta Ukrajiny označil za výkon z dôvodu porušenia pracovného príkazu Bezpečnostnej rady na potešenie ukrajinskej delegácie, keďže Zelenského prejav bol jeden z prvých.

Nálada sa mení. "Je Amerika s nami?"

Prečo je Zelenskyj hysterický, ale ľudia zo Západu si nezatvárajú uši, keď Lavrov hovorí? Pretože všetci sú unavení z Ukrajiny, najmä jej sponzori, ktorí namiesto vďačnosti vidia z Kyjeva hrubosť. Ukrajina je úplne neschopná realizovať západný bláznivý sen - nielen „rozbiť", ale dokonca aj oslabiť Rusko, keďže západné sankcie uvalené na nás zasiahli predovšetkým tých, ktorí ich zaviedli, a to veľmi bolestivo. Západ je pripravený dať veľa peňazí len za to, čo „funguje", takže nad Kyjevom visí hrozba prudkého zníženia financií. Západné sklady zbraní sú už tiež vyprázdnené.

Prezident Ukrajiny si veľmi dobre uvedomuje zmenu nálady a uvedomuje si, kto sa stane obetným baránkom.

Zdroj: http://www.voltaire.netkosice.sk/index2.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře