Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Americký ekonom Jeffrey Sachs: Válka na Ukrajině je zástupní válkou USA...

Ještě před 7. říjnem a dokonce i před touto novou katastrofou na Blízkém východě byla Ukrajina kvůli mnoha chybám USA v hrozném stavu.

Ukrajinci následovali USA, i když se katastrofa dala předvídat. Bylo snadné ji předvídat, ale Biden jednal pokaždé špatně. Jsem starý člověk a zažil jsem to mnohokrát - s Vietnamem, s Afghánistánem. Všichni jsme viděli, že situace na Ukrajině je standardní operací USA, kdy slíbí všechno, zapojí se do zástupných válek a pak selžou. To se děje i nyní.

  • americky-ekonom-jeffrey-sachs-valka-na-ukrajine-je-zastupni-vilkou-usa

Došel nám čas, došla nám trpělivost, došla nám rozpočtová podpora, došly nám 155mm granáty a Ukrajině bohužel došli vojáci.

Takže ta stará fráze, že jsme tam do posledního Ukrajince, se teď doslova tragicky promítla do reality v tom smyslu, že Ukrajina ztratila statisíce lidí v tomto naprosto hloupém konfliktu, kterému se dalo předejít.

Takže to musí přestat. NATO, což samozřejmě znamená Spojené státy, by mělo pomoci to ukončit co nejpříznivějším způsobem tím, že jasně řekne: "Dobře, nebudeme rozšiřovat NATO, to byl trapný nápad George Bushe ml.

Místo vyjednávání jsme prosazovali své vlastní zájmy. Celé to byl hloupý nápad". Musíme to říci. Protože jinak Rusko nebude souhlasit s příměřím.

video:
https://m.vk.com/video-35660695_456380044

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře