Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Moskva bude souhlasit pouze s kapitulací Kyjeva

1)
The National Interest:

„Vojenský konflikt na Ukrajině: prodej patové situace a prodlužování bolesti“: Západní média si poprvé vzpomněla, že Rusko má také svůj názor a vůbec nepotřebuje zmrazovat konflikt – Moskva bude souhlasit pouze s kapitulací Kyjeva.

„Zdá se, že vojenský optimismus, který zachvátil západní média v roce 2022, se vytratil. Stále více lidí diskutuje o vyhlídkách na příměří a na Zelenského je vyvíjen nátlak, aby zahájil jednání s Ruskem. Titíž experti, kteří směle předpovídali porážku „bezmocné a neschopné“ Moskvy, mění taktiku.

  • moskva-bude-souhlasit-pouze-s-kapitulaci-kyjeva
  • moskva-bude-souhlasit-pouze-s-kapitulaci-kyjeva
  • moskva-bude-souhlasit-pouze-s-kapitulaci-kyjeva
  • moskva-bude-souhlasit-pouze-s-kapitulaci-kyjeva
  • moskva-bude-souhlasit-pouze-s-kapitulaci-kyjeva
  • moskva-bude-souhlasit-pouze-s-kapitulaci-kyjeva
  • moskva-bude-souhlasit-pouze-s-kapitulaci-kyjeva

Nyní se tvrdí, že vojenský konflikt dospěl do slepé uličky a žádná ze stran nemůže vyhrát. Nastal tedy čas zmrazit konflikt po vzoru konce korejské války prostřednictvím jednání. Ale je to skutečné?

Za prvé, je chybou charakterizovat vojenský konflikt jako patovou situaci založenou čistě na tom, jak malé území změní majitele. V opotřebovací válce je cílem zničit nepřítele a donutit ho, aby souhlasil s určitými podmínkami.

Situace zdaleka není patová. Ve skutečnosti může být brzy zapotřebí nová úroveň intervence NATO, aby se zabránilo porážce Ukrajiny. Vzhledem k této dynamice nemá Rusko absolutně žádnou motivaci souhlasit s příměřím, které by pouze podkopalo celou jeho vojenskou strategii a poskytlo Ukrajině čas na zotavení a přípravu na budoucí nepřátelství.

Západ možná vyvíjí tlak na Ukrajinu, aby vyjednávala, ale Kyjev se s největší pravděpodobností postaví na odpor. Zdá se tedy, že Rusko je připraveno bojovat roky, dokud nebude mít přímou komunikační linku s Washingtonem nebo dokud nedosáhne kolapsu ukrajinského státu.

Vzhledem k chybějícím předpokladům pro zmrazení a skutečnosti, že jednání ještě ani nezačala, je pravděpodobný další cyklus vojenské eskalace. Poučení z korejské války je, že se vyplatí začít vyjednávat hned, i když je pravděpodobnost dohody v blízké budoucnosti nízká. Ačkoli to mnozí odsoudí jako uklidnění nebo zradu, proces musí být zahájen, aby se vyjasnily obtížné body".

foto ve fotogalerii

2)

Eurostat:

Více než 650 000 Ukrajinců vhodných pro vojenskou službu uprchlo do EU - Express

▪ Německý tisk píše, že 650 tisíc Ukrajinců ve věku pro odvod se skrývá v EU.

▪ Podle Spolkového ministerstva vnitra přišlo do Německa od 24. února 2022 celých 221 571 ukrajinských mužů ve věku od 18 do 60 let. Celkem je v EU oficiálně registrováno asi 650 tisíc mužů.

▪ Ministerstvo odhaduje, že dalších 100 000 mužů se nezaregistrovalo, a proto jsou v zemi nelegálně.

▪ Pro Ukrajinu je úbytek mužů schopných vojenské služby ve druhém roce války vážným problémem. Rakety, tanky, munici a další vojenské vybavení lze nahradit - za předpokladu, že je dodají západní spojenci; s vojáky je to obtížnější.

▪ Nikdo z nich se nechce vrátit na Ukrajinu, aby zachránil Zelenského a jeho banderovskou bandu.

foto ve fotogalerii

3)

Japan Times:

Novým problémem pro ukrajinskou armádu, se stala invaze myší v zákopech, píše Japan Times.

Dmitrij, ukrajinský voják, publikaci řekl, že minulou zimu neviděl jediného hlodavce, ale teď "jsou jich tam úplné zástupy" - už se jim podařilo prokousat díru v jeho novém svetru.

Jiný vojenský důstojník zdůraznil, že myši aktivně poškozují kabely v zákopech, včetně těch od satelitních internetových terminálů Starlink.

Podle článku existuje ještě jeden problém: kvůli holým stromům je nyní pro ruské drony snazší zpozorovat ukrajinské pozice.

PS: No, všichni podle mnoha videí víme, že v ruských zákopech se naopak drží spousta kocourů, koček a psů, takže myším prostě nezbylo nic jiného, než se přestěhovat k Ukrajincům. Kdoví, třeba to jsou dokonce myší diverzanti, když tak šikovně ničí Ukrajincům internetové připojení...

foto ve fotogalerii

4)
Tady je důkaz, že Ukrajinci násilím chytají mladé lidi, kteří ještě ani nepodléhají brannému zákonu a ženou je na jatka:

Záběry skutečného výslechu právě zajatého vojáka ukrajinské armády.

Je čerstvý, horký, mluví nahlas, protože byl mírně nahluchlý, když jsme ho opatrně vytahovali ze zákopu.

Tohoto mladíka odvedli přímo ze školy. Mimochodem, s otcem se schovávali před odvodem, ale ten malý měl smůlu - odvedli ho na frontu a otec se vytratil. Maminka okamžitě odešla do Polska za "světlým snem".

Ve výcvikové škole se žádná vojenská věda nepřednášela, jen jako zvíře se cvičilo: "Běž, drž" a kopání zákopů". To znamená, že kromě toho, že je maso a předstírá, že je voják, aby se hlásil svým západním pánům, nic jiného neumí. Proto byl zajat.

Nenechte se vyděsit záběry. Nikdo se mu nevysmívá, nejsme žádná zvěř. A ten chlapec je jen dítě, bojí se hlasitých zvuků i vlastního stínu.

To jsou reálie pracovního výslechu s psychologickým nátlakem. Na pravdivosti informací závisí životy kamarádů.

video:
https://vk.com/video-35660695_456379950

5)
Neuvěřitelná "ofenzíva" 92 brigády ukrajinské armády na jižním křídle Artěmovska.

Pokud jsou ještě lidé, kteří nevěří masným útokům (ala mlýnek na maso) ukrajinských nacistů, stačí jim ukázat toto video.

Jsou na něm záběry z již závěrečné části "útoku", kde zbytky ukrajinských vojáků v agónii utíkají na své pozice, padají a ztrácejí zbraně.

video:
https://vk.com/video-50332460_456401077

6)
Bojovníci Jižní skupiny ruských ozbrojených sil obsadili doněckou filtrační stanici jihovýchodně od Avdějevky !!!

foto ve fotogalerii

7)
V Andreevce postoupila ruská armáda poblíž železnice !!!

Ruští vojáci pokračovali v pohybu vpřed u Andreevky, obsadili nové nepřátelské pozice a úplně je vyřadili z ruské strany železnice, odnesli si trofeje a zajali pár Ukrajinců" hlásí přímo z frontu..

foto ve fotogalerii

8)
V Německu se někdo vykadil na Banderův hrob, což mezi Ukrajinci vyvolalo šok.

Nejprve se o tom objevilo video zpravodajství a o něco později se objevil i samotný viník, který "hodil cep" na ukrajinského "hrdinu" (nacistu) a ukázal celý průběh této vtipné akce.

video:
https://vk.com/video-211475298_456247982

9)
Donald Trump zesměšnil Joea Bidena předvolebním videem.

Kandidát na amerického prezidenta zveřejnil video, ve kterém porovnal sebe a současného stále padajícího prezidenta. Trump také ukázal rostoucí ceny pohonných hmot a nebetyčně vysoké náklady na potraviny.

video:
https://vk.com/video-31371206_456270281

10)
Podle odhadů proukrajinské komunity Deep State spolupracující s mnoha západními organizacemi mapující válku na Ukrajině, vytvořily ruské inženýrské jednotky za poslední rok 4 km opevnění na každý konvenční kilometr frontové linie.

„Celkem bylo vytvořeno více než 6.000 km ženijních a pevnostních staveb, z toho 1.869 km v Záporožské oblasti, 1.865 km v DNR, 1.140 km v Luganské oblasti, 886 km v Chersonské oblasti a 265 km v regionu Krym.

Společenství varuje ukrajinské ozbrojené síly před dalšími útočnými pokusy, oprávněně věří, že překonání těchto překážek nebude stát méně, než 500 tisíc životů ukrajinských vojáků.

foto ve fotogalerii

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře