Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nová atomová doktrína USA - a studená válka je zpět!?

I když po rozpadu SSSR bliklo na chvilku v Evropě světýlko naděje na společné soužití s Ruskem. To by však hrozilo ztrátou "evropského" nepřítele a co pak s NATO? A jak dále se zbrojením proti komu? SSSR zmizel z mapy to ano, ale
Zpráva - Trumpova nová jaderná doktrína má odradit Rusko od jakéhokoliv jaderného útoku v Evropě.

  • nova-atomova-doktrina-usa-a-studena-valka-je-zpet
  • nova-atomova-doktrina-usa-a-studena-valka-je-zpet

Návrat studené války byl pouze otázkou času, i když po rozpadu SSSR bliklo na chvilku v Evropě světýlko naděje na společné soužití s Ruskem. To by však hrozilo ztrátou „evropského“ nepřítele a co pak s NATO? A jak dále se zbrojením proti komu? SSSR zmizel z mapy to ano, ale antikomunistická nenávist v mnoha lidech ne! Takže dotyčným tato až příliš rychle zmizelá “ ideologická ztráta “ z našeho kontinentu doposud schází. Tak nezbylo než používat fixní měřítko a vsugerovat lidem, že kapitalistická RF = SSSR a tito šiřitelé této informace jsou spokojeni že?

Je zjevné, že rétorika USA v ohledu války sílí což pro mne znamená, že si jsou USA vědomi toho, že svou vojenskou hegemonii ve světě postupně ztrácejí! USA, militaristická část, se stávají „nervózními“ to pokládám za velké nebezpečí. I ve zvířecí říši platí, že nejisté a nervózní zvíře zaútočí jako třeba pes i přes jeho deklarovanou „přítulnou“ povahu - na člověka. Rusko a válka proti alianci NATO tedy USA a všech států EU to nelze pokládat za nic jiného než za fantasmagorii! Doba Husitů Proti všem v románu A. Jiráska je již ztracena v dějinách. A hlavně proč by to dělalo? Potřebuje snad Rusko suroviny, „nábor pracovních sil“, životní prostor?

Ano Krym si muselo vzít Rusko zpět, vždy to píši! Svobodné Ukrajině jako suverénnímu státu ho nikdo nepředal. Chvíli byl připojen vlastně přesunut k Ukrajině v rámci soustátí SSSR. Ten se rozpadl komunistická doktrína pozbyla platnost! Svět ví, že se jedná o účelovou hru na pravdu, ale nelze ji k vůli “korektnosti” sdělit. Víc k tomu nemám co dodat. Ano kdyby Ukrajina vlastnila Krym před začleněním do SSSR tak v tom případě by nemohlo být pochyb, že Krym by musel zůstat Ukrajině! V tomto ohledu má ale Rusko velké štěstí, že tomu tak nebylo. Již carevna Kateřina Veliká poznala, že nezískat přístup k Černému moři by značilo pro Rusko značné ohroženi případně i ztrátu velkých území! Od těch dob je na Krymu jeho velká námořní vojenská základna! Také se o ní sváděli těžké boje za druhé světové války. Nelze se ji vzdát!

Světově novým hegemonem v ekonomické a s tím související i vojenské síly se stane ne Rusko, ale ČLR! Rozvoj každého států natož velmoci záleží pouze na jeho vědeckém potencionálu a financích to především. A vědeckých osobnostních kapacit má zcela určitě při takovém množství obyvatel Čína dost! Též nutně musí disponovat výzkumnými ústavy a dalšími vědeckými pracovišti, vysokou technickou a technologickou úrovní moderního zpracovatelského průmyslu včetně schopností být v popředí současného nástupu nového technologického věku ve vývoji a aplikačního použití špičkové výpočetní techniky v praxi. Jinak by přece nebyla Čína na takové světové úrovni, na jaké se nachází. Hovoříme tedy o prudkém vzestupu čínské inteligence a zaměstnanců zvládat všeobecně náročné výrobní postupy. Dovednosti nelze pouze vyčíst z učebnic, tomu se musí člověk naučit jako všude jinde i u nás. A tvořit v Číně prokazatelně dovedou! Jsou pracovití.

Obchodovat s ní chtějí všichni - USA, NSR, Francie, Anglie a mnoho dalších států včetně nás. Čína vyrábí, nakupuje, exportuje a hlavně za všechno platí! Ale aby tomu tak mohlo být musí mít finanční prostředky a jak se dočítám z informačních médií širokého spektru, žádná nepochybují o tom, že Čína současnosti jich má dostatek!

Válka, vznikla-li by, tak zahájení války určitě nepřičítám Rusku, to bude zcela jiný stát, tam si doposud pamatují, jaké ztráty lidí tedy členů jejich rodin a všeobecně devastujících materiálních škod jejich zemi jim přinesla ta poslední. Tehdy ještě i dalším státům SSSR. Jak se ale “později” ukázalo ony o takovéto spojenectví ve Svazu očividně nestály! V Lotyšsku, Litvě na Ukrajině ctí jiné idoly než měli nařízeno tenkrát.

Osobně jsem příznivcem celosvětového zbrojení, je to největší výrobní a ekonomický potenciál světa jde o astronomický pohyb financí o tom jsem přesvědčen, zaměstnává miliony lidí zajišťuje jim jejich životní úroveň. Všechny atributy, nu přibližně, co jsou potřebné pro chod vojenské průmyslové výroby, jsem již vyjmenoval, nebudu se tedy opakovat – odzbrojit nelze! Ale strašák nepřítelem se proto musí za každou cenu najít. Nelze jinak, asi zřejmě platí ten historicky čínský výklad permanentního boje “světla a tmy”!

Zbrojení je přínosná věc, pokud staré a zastaralé zbraně budou pře prodávány či sešrotovány a měnit za nové sofistikovanější. Pokud si nějaký šílenec nevsugeruje myšlenku, že jeho systémy elektronické obrany jsou natolik funkční a pro protivníky nepřekonatelnými že by uvažoval o možnosti stisknout to pověstného „červené tlačítko“! Nu šílená představa, doufám, že napořád zůstane pouze mou představou!

Jsem umírněný člověk – a přeji si, aby nikoho nenapadlo hazardovat v tomto případě s existencí světa. Chci, aby zůstal v té podobě, jak ho známe. Mír ne válka je tím zásadním prostředím pro žití člověka. Ale na druhou stranu hazard je velmi oblíbeným druhem zábavy. Někomu stačí herny v Los Vegas, jiným osobnostem v dějinách světa se líbil hazard války v získávání území, surovin, levných lidských zdrojů a nastolení v dobytém území vlády podle „svého“! Tak to ve světě “chodilo” a doposud “chodí” proč si nepřipustit, že to může někdo zkusit znovu a ve velkém?

Tex písně, jedné věty, Michala Horáčka Srdce jako kníže Rohan to vystihuje docela trefně – „svět nepatřil nikomu kdo nebyl hráč“! Můžeme tedy fandit těm, kdo chtějí válku jistě takoví jsou a vědí i proti komu - tají své přání, ale též těm co chtějí mír já tedy fandím míru! A Rusové si své nové začlenění v dějinách lidstva “vyšlapou” sami nikdo to nemusí “šlapat” za ně jeho voliči jsou svéprávní, nebo také ne? I ten obchod mezi všemi zeměmi si najde svou cestu, nikdy nic netrvalo věčně! A někdy až bude třeba zvolen prezidentem RF Alexej Navalnyj ani ten si jistě nedovolí prodat Rusko Západu za nějaký mrzký příslib, jako tomu bylo v případě Gorbačova.

Můj názor!

Autor: Ivo Hnilica
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře