Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Turecko a šest zemí vyzvaly Rusko k ukončení akcí v Sýrii!

Turecko, USA, Německo, Británie, Francie, Katar a Saúdská Arábie vyzvaly Rusko, aby přestalo s vojenskou vzdušnou operaci proti opozici v Sýrii.


Ruský úder islámským radikálům

Společné prohlášení je uvedeno ve veřejné zprávě tureckého ministerstva zahraničních věcí, uvedla agentura TASS.

„Vyjadřujeme hluboké znepokojení nad nárůstem ruské vojenské přítomnosti v Sýrii," uvádí se mimo jiné v prohlášení.

  • turecko-a-sest-zemi-vyzvaly-rusko-k-ukonceni-akci-v-syrii

 

Dokument tvrdí, že „tato opatření povedou k další eskalaci a podnítí extremismus a radikalizaci" v regionu. Vyzvaly zároveń, aby Rusko podnikalo své útoky výhradně na Islámský stát.

Prohlášení v sobě nese značnou dávku pokrytectví. Vzdušné operace některých z uvedených zemí na území Sýrie jsou totiž prováděny zcela v rozporu s mezinárodním právem. Zatímco samy tvrdě bojují s islámskými radikály, v případě Ruska a krize v Sýrii jejich politici najednou hovoří o "diplomatickém řešení".

Putin: Myslím si, že Obama, ani Francouzi nejsou občany Sýrie

Rusko se hájí tím, že jsou (na rozdíl od jiných zemí) jeho vojenské operace v Sýrii legitimní a legální podle mezinárodního práva. Ovšem na rozdíl od Američanů tvrdí, že protisadatovská „umírněná opozice“ prakticky neexistuje a její vojáci včetně Svobodné syrské armády přecházejí i s americkou výzbrojí k islámským džihádistům an-Nusra Džabhat, syrské pobočce teroristické Al-Káidy.  A že hlavním cílem jsou teroristé Islámského státu.

Rada federace 30. září umožnila prezidentovi Ruské federace použití ozbrojených sil v Sýrii. Podle šéfa prezidentské administrativy Sergeje Ivanova, bude Rusko v Sýrii využívat pouze leteckou sílu, a to na základě žádosti prezidenta Bašára Asada o pomoc proti teroristické organizaci Islámský státu. Téhož dne ruská letadla zaútočila na několik cílů v Sýrii a podle ruského ministerstva obrany zničila i velitelské stanoviště radikálů u města Idlib.

zdroj:http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/turecko-a-sest-zemi-vyzvaly-rusko-k-ukonceni-akci-v-syrii/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Pernicius 2015-10-08 19:59
Myslím ze západ si myslel ze si něco ukousne, ale bohužel trochu jim to trvalo, tak si to ukousne Rusko, a uslyšíme jen falešné obviněni Ruska kolik civilistu tam umírá s přinejhorším zbraněmi hromadného ničeni :)
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře