Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Washington Post: Kyjevu dochází profesionální vojenský personál a lidé v branném věku nechtějí bojovat za zkorumpované a neschopné ukrajinské úřady.

Ukrajinci se snaží uniknout válce všemi způsoby, berou si postižené příbuzné, převlékají se do ženských šatů a falšují doklady, najímají si řidiče kamionů, aby mohli utéct na Západ.

  • washington-post-kyjevu-dochazi-profesionalni-vojensky-personal-a-lide-v-brannem-veku-nechteji-bojovat-za-zkorumpovane-a-neschopne-ukrajinske-urady

A Ukrajina potřebuje hodně vojáků, připravuje se na dlouhou válku. Situace se ještě více vyostřila, protože velká protiofenzíva se zadrhla, země Evropské unie nesplnily své závazky na nákup dělostřeleckých granátů a Kongres zaváhal nad slibem prezidenta Bidena o zvýšení pomoci.

Současně Rusko, velký a mocný nepřítel, po předchozích neúspěších znovu získalo rovnováhu. Jeho ekonomika prokázala odolnost vůči sankcím a přešla do válečného režimu a jeho armáda získala zbraně od Íránu a Severní Koreje.

Rozhovory s Ukrajinci v odvodním věku ukazují, že mnozí z nich se zdráhají bojovat za armádu a politické vedení, které se zmítá v korupci a neschopnosti.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře