Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT má v čele kandidátek do zastupitelstev měst a obcí 80% žen

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je dlouhodobě nejsilnější stranou co do počtu žen, které se prostřednictvím jí chtějí zapojit do politiky.

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podala ve volbách do zastupitelstev obcí celkem 53 kandidátních listin, resp. do zastupitelstev 53 měst a obcí, z toho je na 42 kandidátních listinách na 1. místě žena, na 11 kandidátních listinách muž. Žen (lídryní), které vedou kandidátky DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je tedy 80%.

  • dsz-za-prava-zvirat-ma-vcele-kandidatek-do-zastupitelstev-mest-a-obci-80-zen

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT dále konstatuje, že má na všech svých kandidátních listinách 60% žen a 40 % mužů. Věkový průměr kandidátů činí 50 let (u žen 50 let a mužů 51 let).

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je politickou stranou, která zapojuje do politiky nejvíce žen a to bez uměle vytvořených tzv. kvót. Těchto kvót některé strany využívají, aby opticky vylepšily své kandidátky o ženy, aniž by se tyto kandidátky aktivně zabývaly politikou takové strany. K DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se ženy hlásí i bez těchto kvót, neboť DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vnímají jako moderní stranu, která nabízí možnost ovlivnit dění v tomto státě, a jako stranu, jíž není lhostejné, jak se žije nejen lidem, ale i zvířatům. Navíc se důsledně a důrazně zasazuje také za ochranu přírody, životního prostředí, ovzduší, podnebí, resp. klimatu, krajiny a kulturního bohatství.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT kandiduje v nadcházejících volbách se záměrem bojovat v městských a obecních zastupitelstvech prioritně za ochranu zvířat a jejich práv. Ale současně i za ochranu přírody, životního prostředí, ovzduší, krajiny a kulturního dědictví.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT složila kandidátní listiny ze svých členů, příznivců a z dalších ochránců zvířat, kteří se dlouhodobě a aktivně věnují ochraně a záchraně zvířat nebo se pohybují v oblasti pomoci zvířatům.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT sestavila a podala celkem 53 kandidátních listin pro podzimní volby do zastupitelstev měst a obcí. Z toho do 35 měst (1 Hlavní město Praha, 8 statutárních měst, 19 měst nad 10 000 obyvatel, 7 měst pod 10 000 obyvatel) 4 městysů a 14 obcí.

Seznam míst kde DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podala své kandidátní listiny:

Hlavní město Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové, Most, Opava, Frýdek-Místek, Prostějov, Tábor, Cheb, Kolín, Trutnov, Písek, Kroměříž, Litoměřice, Strakonice, Kopřivnice, Klatovy, Mělník, Otrokovice, Jičín, Varnsdorf, Slaný, Rumburk, Domažlice, Lanškroun, Čáslav, Dobřany, Týnec nad Sázavou, Kdyně, Holýšov, Nová Role, Jiříkov, Kolinec, Klenčí pod Čerchovem, Koloveč, Zásada, Chrást, Trnová, Česká Kubice, Němčice, Chodov, Stanovice, Žerotín, Kostelec nad Vltavou, Milhostov, Mířkov, Hlohová, Nemanice, Pařezov, Dílce.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT kandiduje ve všech městech a obcích jako sdružení politické strany Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT a nezávislých kandidátů, resp. DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT a NK. Některé kandidátky mají vlastní názvy, které přímo vyjadřují hlavní priority DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT i jejich kandidátů: ochrana zvířat a jejich práv, ochrana přírody a životního prostředí.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT si klade za cíl prosadit důslednější ochranu zvířat, živočichů, přírody, vody, ovzduší, podnebí, životního prostředí, ale též větší práva pro zvířata, resp. jejich větší právní ochranu.


DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vystupuje proti všem druhům týrání zvířat či krutému zacházení s nimi. Odsuzuje každou činnost, která způsobuje utrpení zvířat.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o důslednější ochranu zvířat, přísnější tresty za týrání a zlepšení podmínek chovu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je dvacátou registrovanou politickou stranou za práva zvířat ve světě, resp. Česká republika je dvacátou zemí, ve které existuje strana zaměřená primárně na obranu práv zvířat.

NEPŘIHLÍŽEJME UTRPENÍ, ZVÍŘE NENÍ VĚC!

MLUVÍME ZA TY, KTEŘÍ SAMI NEMOHOU.

ŘV DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

V Domažlicích 21. 9. 2022

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře