Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

PETŘE, VÍTE, JANO! ANEB SOUKROMÁ VÁLKA PANA HŇUPA

NEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (85):

Pěknou prvomájovou neděli. Všechno to hrozně letí – nedávno bylo 1. dubna (apríl), před chvílí jsme prosvištěli Velikonocemi, aniž bychom si toho téměř stihli všimnout a dnes tu máme lásky čas a svátek práce. A za týden osvobození, ale to se letos nesmí připomínat (jenom to plzeňské). Takže tímto tempem jsme brzy v prázdninách. Chtělo by to trochu zpomalit a užívat si jaro, dokud je – a hlavně teplo, dokud je. Protože na podzim nikdo neví, co bude.

  • petre-vite-jano-aneb-soukroma-valka-pana-hnupa
  • petre-vite-jano-aneb-soukroma-valka-pana-hnupa

Tipoval bych, že na podzim nás čeká covid, „vylepšené“ vakcíny a údajně „plné“ zásobníky plynu. Vláda se tváří, jako že je „best in gas“. Nic pro ni není problém. Rusko vypíná plyn jedné zemi po druhé, ale Česká republika sebevědomě válčí proti Putinovi a „plní své zásobníky“. Znáte ten film Soukromá válka pana Wilsona? Také jsme v takové soukromé válce, kterou vede jakýsi pan Fiala proti Rusku. I zde jde o dodávky zbraní, i zde jde o zástupnou válku (v osmdesátých letech, o kterých film pojednává, to byl Afghánistán, dnes Ukrajina), i dnes jde o to – utahat Sovětský svaz / Rusko vleklým konfliktem, za čímž účelem Západ vyzbrojuje tehdy Talibánce / dnes Azováky.

Jenže to, co Západu tehdy vyšlo, podruhé vyjít nemusí. Zatím to totiž nevypadá na to, že by Rusko prohrávalo, i když se nám média snaží stokrát denně natlačit do hlav, že tomu tak je. A tím, kdo neustále posílá další a další zbraně, které přitom mizí v jakýchsi černých dírách nebo je Rusové hned začerstva rozstřílí na cimpr-campr-Cemper, je Západ. Spíše to vypadá, že to je tentokrát Rusko, kdo uzbrojí – když ne Západ jako takový – alespoň některé jeho vazalské státy, členské státy NATO. Například takoví Slováci přišli – podle zpráv na alternativě – o své S-300 a teď nemají žádnou protivzdušnou obranu, takže dokonce už jednají i s námi, že je jako my budeme údajně chránit. Našimi čtyřmi pronajatými gripeny nebo čím? Není mi to jasné. Vůbec je vtipné, že Američané donutili Slováky poslat na Ukrajinu PVO systém ruské výroby, který je mnohem kvalitnější, než Patriot. A dostanou za to právě jen Patriot, čili si pěkně pohorší. Proč NATO nebojuje svými, západními, zbraněmi? Že by byly méně kvalitní? Proč jim rovnou nepodstrčili Patrioty? Asi věděli, že S-300 je účinnější. Ale pouze, když je v kuse. Ne, když z ní Rusové udělají hromady plechu. Ale to jsem odbočil.

Vůbec je zajímavé, jak Západu nevychází ani jeho propaganda. Už dva měsíce nás masírují, jací jsou Rusové ubožáci, jak prohrávají, jak jsou slabí, jak jim nic nevychází, jak brzy skončí, jak to nedávají, jak jsou vojáci neschopní a demoralizovaní, Putin blázen a nemocný, a přitom Ukrajina přichází o jedno město za druhým. Tak prohrávají Rusové, nebo vítězí? Stejné je to s ruskou ekonomikou – dva měsíce do nás perou horem dolem, že Rusko krachuje, a pokud nekrachuje dnes, že má zkrachovat zítra, zkrátka každým dnem či dokonce každou hodinou. Každý den čteme o tom, že Rusko je na dně, zu grunt, hotovo, vymalováno, krach, konec, fertig, finito, ja, natürlich – a přitom je rubl silnější než před invazí na Ukrajinu. Tak jak to tedy je? Padá ruská ekonomika strmě dolů, nebo naopak roste? Kde je tedy pravda? Na ministerstvu pravdy už neví, co dělat, nějak jim to nevychází. Ale to jsem také odbočil…

Zpátky k té soukromé válce. Všichni jsme totiž obětí nebo spíše rukojmími soukromé války pana Fialy. Jeho velkohubá prohlášení o tom, že je třeba zastavit Putina za každou cenu a všechna ta jednání v Polsku o čemsi, co nám vláda tají, vedou jenom k tomu, že u nás vše raketově zdražuje, lidé se bojí mít vlastní názor (neb Velký bratr Stříž se ostřížím zrakem dívá, nebo spíše šmíruje), ale hlavně – odstřiháváme se od ruského plynu, aniž bychom měli alternativu, což je bláznovství nad bláznovství. To vše v situaci, kdy je zde o nějakých čtyři sta tisíc hladových krků, které sem vláda natahala, víc. A co když jich bude k milionu? I ti si budou chtít v zimě zatopit… Takže opakuji – a to je základní tezí mého dnešního nedělníku – jsme rukojmím hňupovy vlády, která se přitom zbaběle schovává za nás, podobně jako se ukrajinští vojáci schovávají za civilisty. Místo aby si premiér svůj komplex vyřešil sám a se svým problémem, který s Putinem má, neobtěžoval deset milionů občanů, zatahuje do své soukromé války celý národ a myslí si, že Rusko bude brát na nás, civilisty, ohledy. Že si může provokovat Rusko a spílat mu, aniž by to český stát odnesl. Jak jsem řekl, čiré bláznovství. Jestli takové mozky učí na Masarykově univerzitě v Brně, tak potěš koště. Politolog jak řemen. Na příkladu Polska a Bulharska vidíme v přímém přenosu, že Rusko ohledy nebere a vůbec se nebude rozpakovat zavřít kohouty každému, kdo se vměšuje do jeho záležitostí.

Aby to bylo ještě komplikovanější, od 1. července zase předsedáme Radě EU, což bude opět další voda na mlýn hňupova ega. Bude se naparovat před celou Evropou, jak to tomu Putinovi nandáme – a český postoj „jestřába“ bude chtít vnutit i celé Evropě. Místo, aby šel do sebe a řešil problémy naší země, bude zase řešit problémy světa.

Kouzlo nechtěného je to, že při prvním předsednictví (to byl tehdy premiérem Topolánek), šlo také o plyn. Pamatujete? Gas a Gaza. Teď je to Gas a Ukrajína. A i ten plyn se tehdy týkal rusko-ukrajinských sporů. Jenže v té době aspoň Topolánek s Putinem vyjednával jakž takž na úrovni, alespoň pokud si pamatuji. Dnes ministr vnitra debatuje s malými dětmi o atentátu na Putina. Za to asi ruský plyn nedostaneme. A co americký? Dají nám za to Američané slevu na svůj předražený plyn, který nakoupí z Ruska? Za to, jak se chlapácky obouváme do Putina, zatímco i Biden se drží při zemi a když mu něco uklouzne (což se Bidenovi stává často, jsa těžce dementním), hned to začerstva žehlí? Premiér by měl mírnit, protože žádný strom neroste do nebe, ani topol. Natož fialka…

Nezapomínejme na to, že uprostřed vší té „slávy“, kterou Topolánek na evropské úrovni sklízel, mu doma mezitím padla vláda, které byla na popud Hradu vyslovena nedůvěra. Až se zase hňup bude naparovat při svém předsednictví EU, které bude trvat až do konce roku, vůbec bych se nedivil, kdyby i jeho vláda na podzim byla smetena – vyslovením nedůvěry, ale třeba i lidovým hněvem, až nám nebudou tři svetry stačit a peněženka bude prázdná stejně jako nádrž automobilu a nákupní košík. To bude, panečku, teprv jízda.

Takže i hňup by si měl užívat jara a tepla, dokud je. Protože na podzim může být vše úplně jinak…

Hynku, Viléme, Jarmilo! Čest práci!

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie

PS A protože je 1. máj, lásky čas, máme tu aktuální obrázek z dílny CD89.cz. Doufáme, že si to Jana v Americe pořádně užije (viz. fotogalerie)

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře