Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prohlášení DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k podpoře iniciativy End The Slaughter Age - Za svět bez jatek

„Kdyby jatka měla stěny ze skla, každý by byl vegetarián.“ — Paul McCartney

„Osvětim začíná tam, kde člověk stojí na jatkách a říká: vždyť jsou to jen zvířata.“ — Theodor W. Adorno

„Na jatkách se uřezávají hlavy zvířat, z trupů se stahuje kůže, pářou se břicha. Jak dlouho se ještě bude Bůh dívat na tohle vaše strašné peklo a mlčet? Proč potřebujete tento oceán krve a masa, jehož puch se šíří po celém vašem vesmíru?“ — Isaac Bashevis Singer

  • prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-k-podpore-iniciativy-end-the-slaughter-age-za-svet-bez-jatek

„Tisíce lidí, kteří se pokládají za milovníky zvířat, zasedají několikrát denně ke stolu, aby si vychutnali maso tvorů, kterým byla nejprve odepřena možnost radovat se ze života a kteří posléze podstoupili děsivé utrpení a hrůzy na jatkách.“ — Jane van Lawick-Goodall

„Těsně před tím, než se zvíře setká na jatkách se smrtí, nachází se obklopeno děsivými výkřiky a strach budícími scénami vražd minulých, přítomných a i blížící se vraždy. Jeho vlastní hrůza pak mentálně proniká tělo škodlivými vlivy, zatímco následný šok jeho vlastního poražení způsobuje nedobrovolný průchod moče do samého těla. Tato kyselina močová je roznesena krví a potom fyzicky prostupuje tělo jedovatou látkou.“ — Paul Brunton

„Zvíře má stejně citlivé srdce jako ty. Zvíře cítí radost i bolest jako ty. Zvíře má stejný strach ze smrti jako ty. Zvíře má stejné právo na život jako ty…“ — Peter Rosegger

„Přijde čas, kdy zločin spáchaný na zvířeti bude trestán stejně jako zločin spáchaný na člověku.“ — Leonardo Da Vinci

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT si klade za cíl prosadit důslednější ochranu zvířat, živočichů, přírody, vody, ovzduší, životního prostředí, ale též větší práva pro zvířata, resp. jejich větší právní ochranu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vystupuje proti všem druhům týrání zvířat či krutému zacházení s nimi. Odsuzuje každou činnost, která způsobuje utrpení zvířat.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o důslednější ochranu zvířat, přísnější tresty za týrání a zlepšení podmínek chovu.

NEPŘIHLÍŽEJME UTRPENÍ, ZVÍŘE NENÍ VĚC!

MLUVÍME ZA TY, KTEŘÍ SAMI NEMOHOU.

ŘV DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT

 

V Domažlicích 7. 7. 2022

https://dsz321.webnode.cz/…ek/

K podpisu zde: 

https://eci.ec.europa.eu/025/public/#/screen/home 

***
FB stránky DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT:
www.facebook.com/DSZ-ZA-PRÁVA-Zvířat-2390059371038158
FB stránky Demokratičtí zelení:
www.facebook.com/destze
 

2 - Zavedení pobídek pro výrobu a prodej produktů rostlinného původu a produktů buněčného zemědělství.

„End The Slaughter Age (Za svět bez jatek)
PĚSTOVANÉ MASO + ZELENINOVÉ MASO = KONEC PORÁŽKY

Podle Intergovernmental Panel on Climate Change (Vládní tým odborníků pro klimatické změny) máme asi 10 let na to, abychom se vyhnuli klimatickému zlomu. Skleníkové emise dosáhly úrovně, která na této planetě ještě nikdy nebyla. Od 15 % do 51 % souvisí s konzumací tradičního masa. Existují etické alternativy schopné produkovat stejné množství masa s o 99 % nižšími skleníkovými emisemi. Technologie na záchranu světa existuje. Pomozte nám požádat politiky, aby zasáhli, než bude příliš pozdě.

Za svět bez jatek - End The Slaughter Age je mezinárodní organizace vytvořená s cílem ukončit existenci chovu zvířat pro potravinářské i jiné účely, počínaje porážkou zvířat. Za tímto účelem vytvořila mezi různými iniciativami stejnojmennou Evropskou občanskou iniciativu /ECI/ se dvěma konkrétními návrhy v tomto směru. Pandemie, globální oteplování, odlesňování, znečišťování oceánů, světový hlad, ničení ekosystémů, neustálé vymírání druhů, to vše a mnohem více lze zastavit.

Etické alternativy, kterými End The Slaughter Age navrhuje nahradit živočišné produkty, vypouštějí o 99 % méně skleníkových emisí a potřebují o 99 % zdrojů méně k výrobě stejného množství masa. K tomu navrhuje dvě řešení:

• pěstované maso vyrobené pomocí nového Buněčného zemědělství a pomocí fermentační techniky;

• rostlinné maso, schopné vyrovnat se chutí a tradičnímu masu (velmi úspěšným příkladem na trhu je Beyond Meat)

Masné a agrobyznysové lobby šíří mnoho hoaxů o kultivovaném mase. Zjistěte, jaké to jsou, a pomozte nám šířit pravdu: Co je buněčné zemědělství? Buněčné zemědělství je nové technologické odvětví, které umožňuje produkci masa, mléka, vajec, kostí, kůže a mnoha dalších organických materiálů přímo v laboratořích, počínaje několika buňkami, které se množí téměř neomezeně.

◾Buňky se odebírají zcela bezbolestnou biopsií, drůbeži stačí i spadlé pírko.

◾První hovězí burger vypěstovaný v roce 2013 stál 250 000 EUR, zatímco dnes je to jen 8 EUR. Cena tohoto masa se snižuje, ale stále zůstává drahá. Živočišný průmysl lobbuje za politiku prostřednictvím lobbistů, aby tuto inovaci zmařili.

Registrační číslo: ECI(2022)000003

Začátek lhůty pro sběr prohlášení: 05/06/2022

K podpisu zde: 

https://eci.ec.europa.eu/025/public/#/screen/home

FB stránky: 

https://www.facebook.com/EndTheSlaughterAge 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře