Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Východočeští bojovníci chtějí mír!

Vyzýváme české politiky a širokou veřejnost, aby svým aktivním přístupem zabránili hrozící velké válce. Otevřete oči, čtěte a sledujte alternativní média, vnímejte skutečnosti v kontextu s historickými fakty. Vyhodnoťte situaci na východě Ukrajiny svými smysly.

Indície hledejte na obou stranách. Pokud srovnáme počátek II. světové války se současnou situací, je to velice podobné. V Čechách byl v porovnání s ostatními zeměmi poměrně blahobyt. Na severu ale narůstalo hnědé nebezpečí. Jak Německo sílilo, světoví politici také tvrdili, že o žádnou hrozbu nejde a veškeré mezinárodní spory se vyřeší diplomaticky.

  • vychodocesti-bojovnici-chteji-mir
  • vychodocesti-bojovnici-chteji-mir
  • vychodocesti-bojovnici-chteji-mir
  • vychodocesti-bojovnici-chteji-mir
  • vychodocesti-bojovnici-chteji-mir
  • vychodocesti-bojovnici-chteji-mir

Pouze pár moudrých jedinců tvrdilo, že se blíží velká válka. Když už bylo jasné, že nacistické Německo touží po území jiných států, začali západní politici dělat „mrtvé brouky“ a zásnuby s Hitlerem brali jako ideální obranu. Obávali se, že nová filozofie z Ruska ovlivní majetkové poměry na západě. Situace současné doby je téměř stejná, nebo velmi podobná. NATO a USA ztrácí světovou dominanci a hegemonii.

Potřebují územní zisky a také přístup k nerostným surovinám. Co víc, potřebují si také zavázat další země a zajistit nové toky financí. Tomu také, mimo jiné, slouží celá hysterie kolem Ruska. Odstřihnout Evropu od ruského levného plynu a prodávat drahý, americký. Další obrovské zisky by následovaly, pokud by se jim podařil vyvolat válečný konflikt. Zbrojařský průmysl je jednou z páteří americké ekonomiky.

Dále dodejme, že do roku 1990 diktovaly světu pouze USA, žádná stabilní bipolarita či demokratické multipolární vedení světa. Nyní, když už má svět dost totalitářského diktátu USA, jejich hegemonie zaniká a ekonomika se ocitá v troskách, hodlají pravděpodobně vrhnout svět do velké války. K tomu se jim hodí situace na východě Ukrajiny.

Celkově je Ukrajina stát na pokraji zhroucení, ovládají ho zkorumpovaní oligarchové se soukromými armádami. Takové území je samo o sobě ohniskem napětí a nepokojů. Je zde obrovské ekonomické, politické, náboženské a etnické napětí, obří ekonomické potíže, zkorumpovaná a nevýkonná ukrajinská státní správa nezvládá. Poté, co zanikl SSSR, nastává dlouhý pád Ukrajiny. Je to však území lidí odvážných a dobrosrdečných. Bohužel leží v cestě mocichtivé USA, která tlačí Ukrajinu do války proti Rusku, byť Zelienskij ani Putin válčit nechtějí.

Právě tyto dvě slovanské, bratrské země, stály bok po boku ve II. světové válce proti nacistickému Německu. Je na čase se jasně vymezit proti agresivní politice USA, ukázat prstem na válečné štváče a říci celému světu, že nechceme žádný válečný konflikt. A už vůbec ne jaderný, kde nebude žádného vítěze, jen spálená planeta.

Okresní výbor Českého svazu bojovníků za svobodu v Hradci Králové. 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře