Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruské velvyslanectví v USA obviňuje Washington ze snahy řídit epidemie

Pod záminkou monitorování nemocí Washington bezostyšně a beztrestně rozmísťuje po celém světě své nelegální laboratoře a zřizuje četná zařízení tohoto druhu podél ruských hranic, uvedlo ruské velvyslanectví ve Washingtonu ve svém prohlášení.

WASHINGTON, 17. srpna. /TASS/. Americké úřady zřizují laboratoře po celém světě, aby mohly ve vlastním zájmu řídit epidemie, uvedlo ruské velvyslanectví ve Washingtonu ve svém prohlášení.

"Nekontrolovaný výzkum dvojího užití provozovaný Pentagonem nadále vyvolává otázky mezinárodního společenství. Rusko opakovaně poukazovalo na zjevné porušování Úmluvy o zákazu biologických zbraní ze strany USA. Washington stížnosti stále ignoruje a odvolává se na humanitární aspekt svých programů," uvádí se v prohlášení.

  • ruske-velvyslanectvi-v-usa-obvinuje-washington-ze-snahy-zvladnout-epidemie

"Rádi bychom upozornili, že o jakýchkoli dobrých záměrech projektů realizovaných americkým ministerstvem obrany nemůže být řeč. Existují důkazy prokazující, že USA prováděly výzkum zahrnující potenciální biologické bojové látky, a tyto důkazy jsou významné. Existují rovněž důkazy o pokusech záměrně zvýšit patogenní vlastnosti látek způsobujících společensky významné infekce," poznamenalo velvyslanectví.

"Pod záminkou monitorování nemocí Washington bezostyšně a beztrestně rozesílá své nelegální laboratoře po celém světě a zřizuje četná zařízení tohoto druhu podél ruských hranic. Cílem je zjevně možnost vyvolat ve zvolený čas biologickou krizi a vytvořit umělá místa nákazy, tedy řídit epidemie," dodává se v prohlášení.

"Aktivity Pentagonu na Ukrajině vyvolávají zvláštní znepokojení. USA do svých projektů zatáhly desítky tamních státních ústavů a soukromých společností. Civilní obyvatelé a vojáci v zemi se stali dárci biomateriálů a pouhými testovacími subjekty," poznamenalo velvyslanectví a dodalo: "Není pochyb o tom, že takové akce vyžadují odpovídající právní posouzení, zejména ze strany příslušných mezinárodních institucí."

"Fakta o nezákonných vojenských a biologických aktivitách Spojených států, která zveřejnilo ruské ministerstvo obrany, znovu nutí k zamyšlení, jaké jsou jejich skutečné cíle a záměry. Obyčejní Američané mají také stále více otázek, které vyžadují vysvětlení ze strany vlády ohledně sponzorovaných programů," uvádí se v prohlášení. "Je nejvyšší čas, aby Washington přiznal, že zatímco je stále schopen zajistit si podporu svých stejně smýšlejících zemí na multilaterálních platformách a umlčet ty, kteří mají pochybnosti, nebude schopen uniknout nárokům vlastních lidí," poznamenalo ruské velvyslanectví.

Zdroj: https://tass.com/politics/1662009

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře