Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

USA budou muset vrátit půdu ukradenou svým sousedům, ..

Celý rozhovor s Nikolajem Patruševem: “USA budou muset vrátit půdu ukradenou svým sousedům a pro nás už není vhodné pomáhat udržovat jejich celistvost”

Igor Jegorov

Rozhovor tajemníka ruské bezpečnostní rady Nikolaje Patruševa pro list Rossijskaja gazeta.

Nikolaji Platonoviči, v úterý Spojené státy zahájí druhý “summit pro demokracii”, jehož výsledkem má být podle ministerstva zahraničí urychlení tzv. demokratické obnovy světa. Co si o tomto setkání amerických vazalů myslíte?

  • usa-budou-muset-vratit-pudu-ukradenou-svym-sousedum

Nikolaj Patrušev: “Summit pro demokracii”, který pořádá současná administrativa Bílého domu, se samozřejmě koná v rámci prezidentských voleb v USA, které už vlastně začaly. Stane se dalším setkáním ve prospěch světového řádu, v němž chce Washington navždy hrát hlavní roli. A očekává se, že odpůrci budou označeni za “nedemokratické státy”.

Spojené státy se opět prohlásí za obránce mezinárodního práva a zároveň budou trvat na tom, že svět musí žít podle jejich vlastních pravidel. Geopolitičtí protivníci budou obviněni z válečných zločinů a korupce, ale jako obvykle budou zavírat oči před skutečnými činy genocidy a finančních podvodů páchaných se souhlasem Bílého domu. Bude se slibovat úsilí o nasycení hladových a propuštění nespravedlivě odsouzených z vězení. Nebude však zmíněna skutečnost, že v amerických věznicích se nachází asi pětina světové vězeňské populace, včetně těch, kteří byli odsouzeni k několika doživotním trestům. Zvláště horlivě budou hájit práva sexuálních menšin a vnucovat světu “zelenou agendu”, čímž prohloubí energetickou krizi ve svých satelitních zemích.

Pokrytecky mluví o svobodě volby, ale ve skutečnosti budou USA, které samy sebe jmenovaly předním světovým diktátorem, jednoduše šikanovat země, kde jimi (tj. USA) byla pošlapána suverenita a moc místních národů (místní lidová moc, demokracie).

Washington chce hrát ústřední roli navždy a dá se očekávat, že nesouhlasící budou označeni za “nedemokratické státy”.

Jistě budou opakovat, že USA jsou vzorovou demokracií pro celé lidstvo, a přitom kritiku na svoji adresu, přirozeně, nechtějí uslyšet.

Nikolaj Patrušev: Samozřejmě. Vždyť hlavním úkolem politického režimu v dnešních Spojených státech je klamat vlastní lidi v systémové krizi, v níž se ocitli.

Demokracie je pro vládu jen fasádou, která má zakrýt nerespektování práv obyčejných Američanů. Každý, kdo pečlivě studoval právní a společensko-politický systém ve Spojených státech, si nedělá iluze o svobodě slova a projevu v této zemi. O jaké svobodě názoru lze hovořit, když je i bývalému prezidentovi Spojených států bráněno vyjadřovat se na sociálních sítích a v tisku k tématům veřejného zájmu a když jsou média hlásnými troubami největších firem a elitárních skupin.

Tím, že se americké úřady slovy brání konkurenci, učinily ekonomiku závislou na korupčních a lobbistických vazbách, které sahají až do Bílého domu a Kapitolu.

Politický proces se stal střetem korporací, které dosazují své lidi do klíčových mocenských pozic. Utvářejí také zahraniční politiku, usilují o udržení mezinárodní nadvlády, vytvářejí ohniska napětí po celém světě pro své miliardové zisky z různých zakázek, jejichž údajnou transparentnost samy kontrolují.

Washington sice tu a tam hlásá demokratická hesla, ve skutečnosti je však dlouhodobě přeborníkem v porušování suverenity států, v množství rozpoutaných válek a konfliktů a v brutálním a nezákonném kořistění na občanech jiných zemí.

Pokud se Spojené státy skutečně rozhodnou přiblížit demokracii a přestanou ponižovat své vazalské spojence, jen to upřímně uvítáme.

Na summitu také uslyšíme řečnění o tom, jak Kyjev, podporovaný “hodným” NATO, čelí “všeobecnému zlu”, které představuje Rusko?

Nikolaj Patrušev: Jsem si jist, že toto téma bude jedním z hlavních. Ve skutečnosti jsou země NATO účastníkem konfliktu. Udělaly si z Ukrajiny jeden velký vojenský tábor. Posílají ukrajinským jednotkám zbraně a munici, poskytují jim zpravodajské informace, a to i prostřednictvím satelitní skupiny a značného počtu bezpilotních letounů. Instruktoři a poradci NATO cvičí ukrajinskou armádu a žoldáci bojují v rámci neonacistických praporů. Ve snaze prodloužit tuto vojenskou konfrontaci co nejdéle neskrývají svůj hlavní cíl – porazit Rusko na bojišti a dále ho rozložit.

Na začátku března provedl americký strategický bombardér simulovaný jaderný úder na Petrohrad ze vzdálenosti 200 kilometrů.

Představa o zasazení beztrestného úderu na Rusko je nebezpečná a pouhou iluzí

Tato linie Washingtonu se nemění, protože americká elita se nikdy nebyla ochotna smířit se silným a nezávislým Ruskem?

Nikolaj Patrušev: Přesně tak. Přinejmenším od roku 1945 je zdrojem jakékoli eskalace napětí v globálním měřítku bezbřehá snaha amerických úřadů udržet si dominantní roli ve světě. Jak to vidí nyní, brání jim v tom dvě velmoci, Rusko a Čína. Ruská federace nejenže provádí nezávislou politiku posilování multipolárního světa, ale v mnoha ohledech Ameriku duchovně i vojensky převyšuje. Čína je naproti tomu hlavním ekonomickým konkurentem Ameriky. Poté, co se Washington pokusil “potlačit” Rusko, se vezme nyní za Čínu.

Připomínám, že konkrétní opatření ke zničení Sovětského svazu byla schválena před 75 lety, slavnou směrnicí Rady národní bezpečnosti USA “Úkoly ve vztahu k Rusku”. Po rozpadu Sovětského svazu Západ pocítil euforii. Netrvala však dlouho, protože Rusko na svých chybách zapracovalo. Dnes naše země dokáže zajistit nejen vnitřní stabilitu, ale i bezpečnost svých obyvatel před hrozbami zvenčí.

Počátkem března provedl americký strategický bombardér simulovaný jaderný úder na Petrohrad ze vzdálenosti 200 kilometrů nad ostrovem Gotland v Baltském moři, čímž záměrně vyprovokoval eskalaci napětí. Ztratili snad úplně strach?

Nikolaj Patrušev: Z nějakého důvodu jsou američtí politici v pasti vlastní propagandy stále přesvědčeni, že v případě přímého konfliktu s Ruskem jsou USA schopny provést preventivní atomový raketový úder, po kterém už Rusko nebude schopno reagovat. To je krátkozraká hloupost a velmi nebezpečná.

Zapomínajíce na poučení z historie, někteří lidé na Západě již hovoří o odvetě, která povede k vojenskému vítězství nad Ruskem. Na to můžeme říci jediné. Rusko je trpělivé a vojenskou převahou nikoho nestraší. Má však moderní unikátní zbraně, které v případě ohrožení jeho existence mohou zničit jakéhokoli protivníka, včetně USA.

Západ však sází nejen na vojenskou porážku, ale také na ekonomické vyčerpání Ruska…

Nikolaj Patrušev: Očividně. Pod tlakem Washingtonu opustilo ruský trh mnoho západních společností. Ale velmi vážně (osudově) se mýlily, když počítaly s kolapsem ruské ekonomiky a růstem protestních nálad.

Poslední desetiletí Západ realizuje myšlenku vytvoření technologického paradigmatu, v němž by se dařilo pouze jemu, zatímco zbytek světa (tj. i Evropa!) by se ocitl na okraji společenského a ekonomického rozvoje. Proto jeho představitele rozzuřila odměřená reakce Ruska na tlak sankcí. Naše země dráždí vládce USA a Evropy svou ekonomickou nezávislostí, surovinovou nezávislostí a vědeckým myšlením. Západní země jsou samy zcela závislé na nadnárodních společnostech a globálních ekonomických řetězcích. Pokud by například na Anglii nebo Francii byly uvaleny sankce stejné úrovně jako na naši zemi, tyto státy by se rychle propadly do chaosu.

Rusko se přitom zároveň nehodlá uzavřít před světem. Zůstane otevřené a integrované s ekonomikami suverénních zemí, které se starají o vlastní prosperitu, a to i prostřednictvím spolupráce s námi.

Je zřejmé, že podkopávání ruské ekonomiky a oslabování ruské armády jsou dvě stránky téže strategie, o kterou se Západ pokouší již po staletí?

Nikolaj Patrušev: Samozřejmě. Člověk by se neměl naivně domnívat, že metody ekonomické agrese jsou měkčí a humánnější. Země Evropy a Japonska například zastavily dodávky řady léků do Ruska, včetně životně důležitých. V tomto ohledu západní farmaceutické firmy vhodně navazují na “tradice” svých předchůdců. Je dobře známo, že většina stejných společností svého času pracovala na vývoji jedovatých plynů a oduševňujících látek pro nacistické Německo. To znamená, že plně podporovaly ideologii genocidy takzvaných “nadbytečných” národů.

Vzpomeňme si, jak titíž Anglosasové ve 30. letech 20. století podporovali nacisty v naději, že je nasměrují proti Sovětskému svazu. Poté, co získali finanční a geopolitické dividendy z druhé světové války, se dnes Washington a Londýn opět oddávají nacismu a fašismu. S využitím Ukrajiny jim nevadí rozdmýchat celoevropský nebo dokonce celosvětový konflikt a představují si, že jim to projde.

Člověk má dojem, že kolektivní Západ se v zásadě nehodlá poučit z minulosti.

Nikolaj Patrušev: Západní “internacionála” se nejednou postavila proti naší zemi. Někdy pod prapory Poláků a Švédů, jindy s napoleonskými orlicemi, pod britskou vlajkou nebo pod hitlerovskou svastikou. Výsledek je stejný – všechny pokusy rozdrtit Rusko jsou marné. Neochotni poučit se, Západní státy znovu a znovu pokoušejí své štěstí.

Ani Washington není nadšen stabilitou v Asii, která je výsledkem druhé světové války a osvobozeneckých hnutí. Americká indicko-pacifická strategie je pokusem o vytvoření asijského NATO. Nová aliance by byla dalším agresivním blokem namířeným proti Číně a Rusku a zároveň by měla pacifikovat nyní nezávislé státy.

Přezbrojení australského námořnictva v rámci nové aliance AUKUS, včetně dodávek ponorek s jaderným pohonem, vojenská podpora Tchaj-wanu a Jižní Koreje mají dlouhodobý cíl, kterým je nastolení nadvlády USA a NATO nad Eurasií na jejím východním křídle.

Již během studené války byl Pentagon připraven proměnit Evropu v radioaktivní poušť při sebemenší hrozbě ze strany SSSR.

Washington tlačí Tokio k nové militarizaci. Japonské síly sebeobrany se stávají plnohodnotnou armádou schopnou provádět útočné operace. To je již právně potvrzeno japonskými zákony, což je vlastně hrubé porušení jednoho z nejdůležitějších výsledků druhé světové války. Při podávání nabídky na úderné zbraně premiér Kišida uvedl, že jeho země nakupuje od USA 400 raket s plochou dráhou letu Tomahawk.

Kromě vyzbrojování Japonska se Washington snaží oživit ducha japonského militarismu, který se v roce 1945 zdál být vymýcen. Člověk má dojem, že obyvatelé ostrovního státu se opět chtějí nechat přeměnit na kamikadze, kteří umírají za zájmy druhých. Lidé ze Západu si nechtějí vzpomenout a záměrně mlčí o tom, jak byla jejich agrese použita proti Sovětskému svazu a Číně na počátku 20. století, a nakonec Japonci obrátili své zbraně proti Američanům, Britům a jejich spojencům.

Přitom dnešní američtí a evropští politici nejenže “zapomínají” na nepohodlná fakta z minulosti, ale záměrně přepisují dějiny, a to i v rozporu se zdravým rozumem. Svědčí o tom pokrytecká kampaň za rehabilitaci nacismu. Dokonce si vymysleli, že Evropu od nacistů osvobodili pouze Ukrajinci. Propagují mýtus o holodomoru jako aktu genocidy.

Nikolaj Patrušev: Ti, kdo znají historii a nesnaží se ji falšovat, dobře vědí, že ve dvacátých a třicátých letech minulého století byla situace v přístupu k potravinám v RSFSR horší než na Ukrajině. To je zdokumentováno a existuje mnoho faktů. Příkladem je životopis Grigorije Ivanoviče Bojarinova, Hrdiny Sovětského svazu. Koncem loňského roku se slavilo jeho sté výročí narození. Známý zpravodajský agent, účastník Velké vlastenecké války a mnoha speciálních operací, zahynul při útoku na Aminův palác v Afghánistánu. Narodil se v roce 1922 ve Smolenské oblasti, jeho otec byl předsedou kolchozu. Ve 30. letech se však jeho rodina přestěhovala na Ukrajinu, protože tam bylo snazší se uživit a přežít.

Mimochodem, dnes si Američané osvojili hesla o hladomoru v celosvětovém měřítku a obviňují Rusko z vyvolání celosvětové potravinové krize. Nepochybuji o tom, že se o tomto tématu bude jednat na summitu za demokracii. Přitom sami Zápaďané blokují zahraniční dodávky ruského obilí a hnojiv, zatímco ukrajinské zásoby prostě kradou a prodávají chudším zemím za trojnásobnou cenu a za otrockých podmínek, jak to dělali jejich předci kolonizátoři.

Někdy se zdá, že si Západ svým jednáním sám sobě kope jámu. Když sledujeme, co se děje v Evropské unii, máme neodbytný pocit, že ji čeká velmi temná budoucnost.

Nikolaj Patrušev: Rozpad Evropské unie není daleko. Evropané samozřejmě nebudou tolerovat tuto nadnárodní nadstavbu, která nejenže nedokáže ospravedlnit sama sebe, ale tlačí Starý svět do otevřeného konfliktu s Ruskem. USA jsou připraveny bojovat s Ruskem nejen do posledního Ukrajince, ale i do posledního Evropana. Již za “studené války” byl Pentagon při sebemenší hrozbě ze strany SSSR připraven proměnit Evropu v radioaktivní poušť. Na tom se v hlavách amerických stratégů prakticky nic nezměnilo.

A jak se to slučuje s tím, že USA a Evropa si slovy říkají, že jsou klíčovými spojenci?

Nikolaj Patrušev: Paradoxem je, že Washington má přímý zájem na rozpadu Evropské unie, aby eliminoval svého ekonomického konkurenta a zabránil rozkvětu Evropy na úkor spolupráce s Ruskem. Američané již vynaložili velké úsilí, aby Starý svět připravili o status silného ekonomického hráče. To je do značné míry důvod, proč Washington prosazoval příběh protiruských sankcí. Hospodářský model EU, založený na kombinaci levných energetických zdrojů z Ruska a vyspělých evropských technologií, se před našima očima radikálně mění.

Ne menší úder zasáhne Evropu z realizace společných plánů s Washingtonem na snížení surovinové a technologické závislosti na Pekingu. Kromě toho se EU nachází v patové situaci v oblasti migrace. Mnozí z migrantů nejenže nejsou ochotni se integrovat do evropské rodiny, ale vytvářejí vlastní chalífáty a nutí místní úřady a obyvatelstvo žít podle jejich zákonů. Spolu s nimi přicházejí do Evropy zástupci zločineckých skupin a militantů. Pachatelé vysoce proslulých teroristických útoků z posledních let v Londýně, Bruselu a Paříži byli občané EU z národních enkláv, které již v Evropě existují. Připomeneme-li, že Al’Kajdu, ISIS (mezinárodní teroristické organizace, zakázané v Ruské federaci) a další teroristické organizace vytvořily svého času USA a teroristy v Sýrii a Iráku cvičí instruktoři CIA, není vyloučeno, že za přípravou teroristických činů v Evropě stojí stejné osoby. Jejich cílem je destabilizovat situaci na kontinentu, jehož budoucnost je USA lhostejná.

USA dominují Evropě a ignorují skutečnost, že vedoucí role na kontinentu byla historicky přisouzena Rusku. V devatenáctém století to bylo Ruské impérium, ve dvacátém století Sovětský svaz. Tak tomu bude i ve století jednadvacátém.

Jsou si Spojené státy jisté svou vlastní pevností? Věří, že všem kromě nich samotných hrozí rozpad? Zdá se mi, že i státy mohou být ohroženy rizikem rozpadu.

Nikolaj Patrušev: Spojené státy dosáhly postavení velmoci díky ekonomickým úspěchům založeným na cynických akcích, jejichž cílem je zmocnit se území, zdrojů, vykořisťovat národy a profitovat z vojenských potíží jiných zemí. Zároveň zůstaly mozaikovou dekou, která se může snadno rozpadnout ve švech. Řekněme, že se stejně jako zpočátku rozdělí na Sever a Jih. A nikdo nemůže vyloučit, že se Jih posune směrem k Mexiku, jehož území se Američané zmocnili v roce 1848. A to je více než dva miliony kilometrů čtverečních. Mimochodem, latinskoameričtí představitelé se netají tím, že povědomí o destruktivní roli USA se stalo všudypřítomným. Zřízení základny Guantánamo je považováno za přímou krádež kubánské suverenity. A to je jen jeden z mnoha příkladů systematického zasahování do nezávislosti Latinské Ameriky. Není pochyb o tom, že dříve či později budou jižní sousedé USA požadovat zpět území, která jim byla ukradena.

Jedna z map možného rozpadu USA


Kromě toho existuje v USA mnoho vnitřních rozporů. Ani v rámci americké elity nepanuje jednota.

Nikolaj Patrušev: To je pravda. Antagonismus mezi republikány a demokraty jen sílí. Rostou třenice mezi různými finančními institucemi a nadnárodními korporacemi, které se starají pouze o vlastní kapitalizaci, nikoli o blaho Ameriky. Samozvané “nedotknutelné” elity Spojených států se nikdy nespojovaly s americkým lidem.

Projekty jako BLM, tedy “Black Lives Matter”, a indoktrinace transgenderových teorií jsou zaměřeny na duchovní degradaci obyvatelstva, které se již nachází ve stavu apatie. Individualismus a konzumerismus vypěstovaný v Američanech si z jejich země vystřelí krutým žertem. Obyčejní občané nehnou pro zachování celistvosti Ameriky ani prstem, protože vědí, že je jejich vláda nepotřebuje. Nevědí, co dělají, a krok za krokem ničí sami sebe.

Problémem Ameriky je, že se příliš zabývá geopolitickými hrami a zapomíná na své vlastní životně důležité problémy. Zatímco Spojené státy ve svých vojensko-biologických laboratořích vynalézají nové viry, které mají zničit obyvatele nechtěných zemí, kdysi čistá americká města se topí ve špíně a odpadcích.

Americká finanční pyramida, vybudovaná s pomocí tiskařského lisu, čas od času ztroskotává. Model nekontrolované emise, v němž jsou všechny ekonomické problémy doslova zaplavovány penězi, nemůže fungovat věčně. S vnějším dluhem přes 31,5 bilionu dolarů Spojené státy stále více směřují k platební neschopnosti. Klesající důvěra v dolar nepodpořená reálným zbožím a systém nafouklých burzovních spekulací přivede USA do masivní finanční krize.

Jakkoli to zní pateticky, Rusové nejenže nechtějí válku, ale nechtějí ani zničení USA nebo jiné země.

Nikolaj Patrušev: Naprosto souhlasím. Naše staletá kultura je založena na duchovnosti, soucitu a milosrdenství. Rusko je historickým obráncem suverenity a státnosti všech národů, které se na něj obrátily s žádostí o pomoc. Samotné Spojené státy Rusko zachránilo nejméně dvakrát – během války za nezávislost a občanské války. Domnívám se však, že tentokrát není vhodné pomáhat státům zachovat jejich celistvost.

Zdroj Rossijskaja gazeta https://rg.ru/2023/03/27/oni-sovsem-strah-poteriali.html 

https://www.pokec24.cz/blog/cely-rozhovor-s-nikolajem-patrusevem-usa-budou-muset-vratit-pudu-ukradenou-svym-sousedum/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jarda K. 2023-03-29 19:13
Aj môj članok zdarma pre každeho kto si on poziada na jaro.jaroslav57@gmail.com sa zaobera Očistcom Ameriky a príchodom Žltej rasy ako novymi usadlikmi v Severnej Amerike! Kalendarom US Mrakodrapov o začoatku a konci tejto civilizacie, ako Slovak zijuci v USA som vysetril 11.september 2001, MOTÍV, preco spachala Modra loža Zapadu tento zločin, ako aj A&E for 911 Truth org. použivaju tento MOTÍV vo Federal US District Court na Dolnom Manhattane voci Bushovej zlocinevkej administrative v odskodnom a trestami pre vinnikov! Navyse, vyriešil som aj NASA podvod lrty Apolla na Mesiac, o co išlo...A daleko viac! Clanok zdarma, bez záväzkov, rad odpoviem otazky, a je to pre šírenie pravdy ktora je nedostupná obyčajnym ľuďom baziacim po pravdivych informáciach o tomto skorumpovanom svete! Ziadosti na jaro.jaroslav57@gmail.com Okamzite odošlem...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře