Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Egyptský masakr americkou zbraní: Těžko říct, co Egypt zničí dřív

Světem otřásá brutální násilí egyptské armády a policie. Muslimské bratrstvo se rozhodlo okupovat náměstí a ulice do poslední kapky krve. Egyptská vláda se zase rozhodla je zlikvidovat. Co se děje v Egyptě, je ale daleko složitější, než se nám může zdát. A hlavně nebezpečnější.

  • egyptsky-masakr-americkou-zbrani-tezko-rict-co-egypt-znici-driv

Egyptský převrat se rodil už v půlce června, kdy světem proletěla zpráva, že katarský emír Hamád bin Chálifa al-Thání, který prováděl špinavou práci pro jeho sio-americké bratry v každém konfliktu na světě, začátkem července rezignuje a předá trůn svému synovi Tamímovi. Tamím pak udělal zásadní věc - uznal regionální roli Saúdské Arábie a Katar posunul zpět do pozadí. Saúdové tak převzali syrskou opozici a roli katarského emíra převzal šéf saúdké tajné služby Princ Bandar. A právě tato změna hrála v Egyptě roli.

Egyptská "revoluce" byla likvidační pro egyptskou ekonomiku. Egyptu prudce klesaly devizové rezervy, v zemi docházela hotovost a rostla chudoba. A tak přišel na scénu katarský emír a začal Egypt vyplácet miliardami dolarů a dalšími investicemi do infrastruktury. Mohammed Mursí na oplátku splňoval jejich požadavky - dělal vše, co dělaly monarchie v Perském zálivu. A tohle jej drželo u moci. Mursí se také nedostal na prezidentské křeslo náhodou, už po první kole prezidentských voleb se objevovaly zprávy o tom, jak šéf katarské rozvědky byl zadržen na káhirském letišti s taškou plnou peněz na úplatky. Mursí byl navíc napojen na Hillary Clintonovou a její asistentku Humu Abedinovou. Abedinová znala jeho manželku. Z tohoto pohledu je tedy jasné, že se Mursí stal loutkou.

Svržení katarského emíra znameno pro Muslimské bratrstvo katastrofu, protože se ho neměl kdo zastat. Hillary byla pryč, Hamád byl pryč a Mursí musel čelit naštvaným davům. První výročí jeho vlády se setkalo s 23 milióny podpisy naštvaných obyvatel. Po armádním ultimátu už pak převratu nic nebránilo.

FOTO: Abdel Fatah Al-Sisi a americký ministr obrany Chuck Hagel

Egyptská armáda vstoupila podle očekávání. Její šéf, Abdel Fatah al-Sisi, býval vojenským velvyslancem v Saúdské Arábii, třikrát prošel vojenským výcvikem v USA a podle zpráv z arabských médií dostal na Musího svržení 1 miliardu dolarů od Saúdů. Jako šéf armády byl navíc v kontaktu s představiteli americké armády. Sisi to udělal vychytrale. Usadil další loutkovou vládu v čele s Adly Mansourem, ústavním soudcem, který taktéž pracoval v Saúdské Arábii. Viceprezident Baradei, další západní miláček pracující pro International Crisis Group financovaný Georgem Sorosem, pak krátce před převratem podle izraelských médií odletěl do Izraele. Už léta se povídá, že Baradei je dobrým kamarádem bývalého izraelského prezidenta Šimona Peréze. Baradei je ale už dnes minulostí. Podal rezignaci.

Po převratu nastalo další vyplácení - Saúdská Arábie, Kuvajt a Spojené Arabské Emiráty přisypaly Egyptské centrální bance 16 miliard dolarů. A další milostný vztah byl na světě.

Muslimské bratrstvo je velice násilnou organizací. I když tvrdí, že se neprovádí masakry, jeho historie obsahuje lži, výmysly, masakry a podporu terorismu. Džihádisté na egyptském Sinaji byli všichni propuštěni z egyptské věznice po Mursího amnestii. Tito lidé teď zabijí egyptské vojáky a policisty. Skupina Ansar al-Sharia, která vyhlásila vznik své pobočky v Egyptě, je tvořena těmito lidmi. Lídr Al-Kájdy Ayman al-Zawahiri a Slepý šejk Abdul Rahman a samozřejmě také vůdce teroristů z 11.září Mohamed Atta všichni prošli Bratrstvem. Nabil Naim, polepšený džihádista, který kdysi pracoval s představiteli Al-Kájdy. o plánu Muslimského bratrstva řekl: "Tyto takfiristické skupiny na Sinaji bylo lehké vyřídit, jak řekl vrchní generál. Jenže po příchodu Mohameda Mursího dostali politické krytí a ochranu. Tato ochrana jim dovolila se rozšířit a přijmout další lidi. Dovolila také Hamásu jejich vyzbrojování. A mezinárodní Muslimské bratrstvo jim platilo a Hamás dával zbraně. Hamás nedává věci zadarmo.... Muslimské bratrstvo jim řeklo, ať udělají špinavou práci, kterou nemohou udělat. Do budoucna chtěli na Sinaji vytvořit armádu. Tohle je plán Izraele…Zvaný “Clean Collar.” Co to je? Je to destrukce tří zemí okolo Izraele. Tj.Sýrie, Irák a Egypt."

Byl Slepý Šejk součástí plánu pro svržení Obamy?

Dalším znakem, že Mursí půjde po stopách Al-Kájdy byla hned jeho první řeč po zvolení. Oznámil, že se pokusí propustit z amerického vězení Slepého Šejka. Slepý Šejk Abdul Rahman dostal v USA doživotní trest za plánování teroristických útoků na budovu OSN a Hollandův tunel v New Jersey. Byl také zapojen v bombovém útoku na Světové obchodní centrum v roce 1993.

11.září 2012 skupina Ansar al-Sharia napadla americký konzulát v Benghází. Šestihodinový útok dopadl ale špatně. Americký velvyslanec Chris Stevens byl zlynčován a další tři diplomaté brutálně zavražděni. To, že při tomto útoku byli zapojeni Egypťané, je dobře zdokumentovaný fakt. Skupina Ansar al-Sharia akorát konzulát nenapadla kvůli filmu Nevinnost Muslimů, ve kterém hráli informátoři FBI a pornoherci, ale nejspíše kvůli tomu, že se rozhodli osvobodit Slepého Šejka výměnou za Stevense. Mitt Romney, Obamův protivník ve volbách, prohlásil, že k vítězství ve volbách potřebuje něco jako krizi z rukojmími. Jenže se to zvrtlo.

Egypťané, kteří byli zatčeni, později libyjské policii sdělili jména těch nejvyšších. Zpráva pro libyjského ministra vnitra hovoří jasně - útoku vedl egyptský miliardář Hassen Malek a Dr.Muhammad Mursí. V americkém Kongresu byl dokonce i přehráván videodůkaz, kde útočníci říkají: "Dr.Mursí poslal auto."

Obama byl tak zanechán v módu opatrnosti. Egyptský převrat se mohl obrátit proti němu a z toho důvodu jsou nejspíš lídři Muslimského bratrstva drženi ve vězení kvůli podpoře terorismu. 7.srpna Saad Shater, syn uvězněného představitele hnutí Ahmada Shattera, prohlásil, že jeho otec má výbušné informace, které pošlou Obamu za mříže. Podle jeho slov je jeho otec pro Američany důležitý. A tak se do Egypta vydala americká delegace. Dva šílení senátoři John McCain a Lindey Graham byli doplnění stínovým ministrem zahraničí Jamesem Burnsem. Jejich cíl byl jasný - vyjednat dohodu o příměří. Burnes se Shatterem mluvil 90 minut a po návštěvě Egypta McCain prohlásil, že egyptská vláda byla svržena při armádním převratu. V rozhovoru pro CNN pak ještě dodal, že by Shatter měl vyjednávat o budoucnosti vlády. Kromě toho má delegace Bratrstva ještě tento měsíc také zamířit do Bílého domu.

Další zajímavou reakci předvedla turecká vláda. Premiér Recep Erdogan převedl ještě více fanatičtější reakci, než představitelé Muslimského bratrstva a požádal o urgentní schůzi rady bezpečnosti OSN. I on má důvod. Uvěznění lídri hnutí totiž organizovali výcvik a dodávky džihádistů do Sýrie přes Turecko. Erdogan má navíc strach, že dopadne podobně jako Mursí.

Americký ministr zahraničí a člen Lebek a Hnátů John Kerry pořád trvá na tom, že egyptská armáda zasáhla "pro záchranu demokracie" a Bílý dům odmítá Mursího svržení nazvat převratem a směle posílá egyptské armádě stíhačky a další zbraně. Tyto zbraně jsou pak směle využívány k masakrování.

FOTO: Egypt se stal válečnou zónou

Muslimské bratrstvo se moci vzdát nehodlá. Obama možná ani neví, co dělat a po šesti týdnech protestů v sedě se rozhodla vláda zakročit sama. Armáda a police obklíčily protestní tábory a začaly nevybíravě střílet do všeho, co se hýbe. Podle nezávislých novinářů na místě to byl opravdový chaos a masakr. Egyptská vláda se rozhodla Bratrstvo zlikvidovat nadobro. Média po celém světě žijí brutalitou egyptské armády. Bezpochyby to byl neskutečný brutální útok, zemřeli při něm i tři lidé z médií - kameraman Sky News a reportéři libanonského deníku Al-Akhbar a Gulf News. Kromě střílení armáda zapalovala lidi zaživa. Média ale neříkají, že se armáda setkala s ozbrojeným odporem. K proslovu k národu Aldy Mansour řekl, že armáda zabavila "tisíce zbraní." Zdá se ale, že to číslo bylo přehnané.

Muslimské bratrstvo bylo schopno provést i protiútok, který neskončil střelbou z AK-47. Zapálili koptské kostely a začali napadat policejní stanice. Jejich odpověď byla tak silná, že vláda musela na měsíc vyhlásit vyjímečný stav a vydat zákaz vycházení v nočních hodinách. Po celem dni střílení byla z protestního tábora na náměstí Rabaa hromada popela.

Hlavní otázkou pořád zůstává, zda se situace vůbec někam pohne. Je jasné, že nastal správný čas na diplomatický zásah třetí strany. Vláda trvá na tom, že protesty v sedě nepřipustí, Muslimské bratrstvo trvá na tom, že v protestech bude pokračovat. Po středečním masakru je to celkem pochopitelné.

Mezitím se ale děje něco daleko horšího. Egypt míří ke státnímu bankrotu. I když monarchové z Perského zálivu sypou peníze a posílají energetickou pomoc, egyptská ekonomika jde ke dnu. Turisté už nemají o Egypt zájem, hrozí, že dojde pšenice a podle OSN je ohrožena bezpečnost jídla. Vláda zatím půjčku od MMF v hodnotě 4,2 miliardy dolarů odmítla. Je ale jasné, že takhle to nemůže pokračovat dál. Současná situace v zemi se neustále zhoršuje a do boje o moc vstoupili také Salafisté ze strany Al-Nour. Liberály nejspíše čeká volební boj se Salafisty, kteří mohou být daleko horší. Pokud tedy nějaké volby budou....

zdroj:http://wertyzreport.com/

Egyptská ekonomika jde ke dnu: Mahdi Darius Nazemroaya

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře