Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Otevřený dopis - email šéfredaktorovi Dvojky Českého rozhlasu na téma Banga vs Ortel, aneb Kdy konečně uslyšíme Ortel i v ČRo?

  • otevreny-dopis-email-sefredaktorovi-dvojky-ceskeho-rozhlasu-na-tema-banga-vs-ortel-aneb-kdy-konecne-uslysime-ortel-i-v-cro2

Vážený pane šéfredaktore Gromane,

dnes, tj. 12.04.2017 jsem v 09:25 hod. zaslechla na Dvojce Českého rozhlasu písničku skupiny Gipsy.cz s názvem Jižní spojka. Jak jistě víte, za touto skupinou a přezdívkou Gipsy stojí pan Radoslav Banga.

Tento muž se před časem neomaleně, dokonce až vulgárně, zachoval a vymezil na prestižní kulturní události vůči skupině Ortel, za což byl dokonce oceněn.

Texty některých písní pana Bangy jsou z morálního a etického hlediska přímo neúnosné, stejně jako jeho projev na předávání cen Český slavík. Vzdělaný a kulturní člověk totiž nevypíská a neodejde ostentativně ze sálu jen proto, že se mu nelíbí oblečení, či texty nebo dokonce cena udělená jeho potenciálnímu konkurentovi. Takové gesto svědčí jen o malosti a duševní a kulturní nevyspělosti.

Vzhledem ke skutečnosti, že Český rozhlas je veřejnoprávním médiem, a tudíž má přinášet nejenom vyvážené a objektivní zpravodajství, ale také pravděpodobně nemá upřednostňovat pouze některé vybrané interprety, budu ráda, když tuto svou povinnost splníte a v příštích dnech zazní na vašich vlnách i některé z písní skupiny Ortel. Na jejich textu totiž nevidím nic závadného. Kdežto u pana Bangy byste asi museli v některých případech vypípat všechna slova.

Budu velmi ráda, když mi dáte vědět, kdy se mohu na Ortel na Dvojce Českého rozhlasu těšit.

S pozdravem,

jedna z těch, kteří Vás živí,

Ing. Karin Szczyrbová

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-04-13 11:32
Bonga, nebo banda stejná jako muslimácká sebranka. Jsou intelektuálně na stejné úrovni. A vůbec se to nedá srovnávat s Gondolánem, to bylo na úrovni. Tak to přesně popsal Janda Jandák.Kultura u nás se zřejmě propadla na úroveň primitivů a tak tady máme texty z prostředí odpovídajíci intelektu "umělců".
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře