Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Exkluzivní rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimirem Putinem v Moskvě – celý přepis zveřejněn!

Exkluzivní rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimirem Putinem v Moskvě – celý přepis zveřejněn!

V ohromujícím zvratu událostí se renomovaný novinář Tucker Carlson pustil do mise historických rozměrů. Vzhledem k tomu, že osud Ukrajiny a světa visí na vlásku, Carlson přijel do Moskvy v Rusku, odhodlaný popovídat si s nikým jiným než s prezidentem Vladimirem Putinem. Může být tento odvážný krok klíčem k ukončení války na Ukrajině a zabránění hrozící katastrofě třetí světové války? Čtěte dál a ponořte se do tohoto poutavého příběhu o odvaze, žurnalistice a hledání míru.

  • exkluzivni-rozhovor-tuckera-carlsona-s-vladimirem-putinem-v-moskve-cely-prepis-zverejnen

Exkluzivní rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimirem Putinem v Moskvě – celý přepis:

TUCKER: Co byste řekl lidem, kteří řídí Ameriku?

PUTIN: Naše zpráva je, že Rusko není váš nepřítel. Nechceme válku. Jsme připraveni na mír. Vaši vůdci hledají konflikt. To není to, co chceme. Rusko stojí za svými vlastními lidmi. Nechceme to, co není naše.

TUCKER: Navštívil byste Washington?

PUTIN: Ano, samozřejmě. Předtím jsem byl ve Spojených státech. Rád navštěvuji Spojené státy a setkal jsem se s každým prezidentem kromě Joe Bidena. Kdybych byl pozván, šel bych. Ano.

TUCKER: Jaký je váš názor na prezidenta Bidena?

PUTIN: Jsme přesvědčeni, že neřídí zemi. Řekněme, že máme dobré zdroje, které to potvrzují, ale každý se o tom může přesvědčit sám. Spojené státy nyní vstoupily do temného období. Má nezodpovědné vedení.

TUCKER: Myslíte si, že Joe Biden vyhrál spravedlivě?

PUTIN: Raději bych se nepouštěl do domácí americké politiky, ale řeknu, že moje ambasáda oznámila, že vaše jižní hranice byla lépe vedena než volby v roce 2020. (směje se)

TUCKER: Jeden průzkum v Americe ukazuje, že jste populárnější než Biden – nějaká reakce?

PUTIN: (smích) Nevím, jestli by se to mělo brát vážně, ale ruské ideály mají podporu. Věříme v tradiční hodnoty; manželství je mezi mužem a ženou: muži jsou muži a ženy jsou ženy.

TUCKER: Koho byste chtěli vidět jako příštího prezidenta Spojených států?

PUTIN: Ještě jednou není na nás, abychom to říkali nebo se do toho pletli. Navzdory dlouhodobým obviněním se do vašich voleb nepleteme. Nepotřebujeme, protože věci stejně nakonec řídí stejní lidé.

TUCKER: Proč jste napadli Ukrajinu?

PUTIN: Napadli jsme, nebo jsme byli napadeni? Podívejte se do historie. Podívejte se na lidi, kteří tam žijí. Historicky jsme to byli my, kdo byl napaden a nyní se prostě bráníme. Země a lidé jsou ruští a my budeme mít znovu to, co bylo vždy naše.

TUCKER: Jak se budete cítit, kdyby Trump znovu vyhrál?

PUTIN: Měli jsme dobré vztahy, když byl pan Trump prezidentem. Žádná válka nebyla. Naše vztahy byly na vrcholu. To znamená, že nic není předvídatelné nebo statistiky stejné. Budeme muset vidět.

TUCKER : Co si myslíte o panu Zelenském a jaký byste mu vzkázal?

PUTIN: Pamatuji si, jak jsem se smál jeho vtipům, když byl komikem v Rusku. Vraťme se ke smíchu.

TUCKER: Proč?

PUTIN: Existují silné finanční subjekty, v jejichž zájmu je udržet si nás jako protivníky. Jeden z vašich prezidentů před tím varoval. My Rusové takový problém nemáme.

TUCKER: Vidíte Spojené státy jako nepřítele?

PUTIN: Ne. Kategoricky ne. Byli jsme spojenci ve druhé světové válce. Rusové pomohli osídlit Aljašku, Kalifornii a byli jsme i na Havaji. Naši lidé nejsou nepřátelé, ale ti v DC rozhodně nejsou naši přátelé.

TUCKER: Můžete být konkrétnější a jmenovat jména?

PUTIN: Bylo by to zbytečné. Není na nás, abychom řešili vaše domácí problémy. Kromě toho jsem si jistý, že ta jména znáte lépe než my.

TUCKER: Takže chceš říct, že tvůj protivník není Joe Biden, ale lidé za ním?

PUTIN: Přesně tak. Joe Biden si možná ani neuvědomuje, co se děje. Možná nechápe výši sankcí uvalených na Rusko. Kdo dal ty sankce dohromady? To jsou naši protivníci.

TUCKER: Proto bojujete za BRICS?

PUTIN: BRICS by existovaly tak jako tak. Je to přirozená reakce na západní obchodní blok. Je to protiváha. Až bude dolar použit jako zbraň proti státům, bude k němu přirozená alternativa. To je to, co chceme.

TUCKER: To je důvod, proč jste se vy a Rusko stali terčem?

PUTIN: Je to složitější, ale jsem si jistý, že je to dobrý důvod. Kdykoli je dolar ohrožen, Spojené státy přijímají extrémní opatření. Nemůže si dovolit, aby dolar selhal.

TUCKER: Není ale Rusko ekonomicky slabší a zranitelnější než USA?

PUTIN: Když se podíváte na velikost ekonomik, jsme malí. Ale jen málo lidí bere v úvahu naše obrovské přírodní zdroje. Rusko má v zemi přes 80 bilionů dolarů. Žádná země se k nám ani nepřibližuje.

TUCKER: Jaký je váš názor na prezidenta Bidena?

PUTIN: Jsme přesvědčeni, že neřídí zemi. Řekněme, že máme dobré zdroje, které to potvrzují, ale každý se o tom může přesvědčit sám. Spojené státy nyní vstoupily do temného období. Má nezodpovědné vedení.

TUCKER: Dobře. Pointa dobře přijata, ale nemáte stejné problémy v Rusku.

PUTIN: Ano. Do jisté míry. Ale v Rusku jsou tyto zájmy více v souladu s myšlením průměrného ruského muže na ulici. Ve Spojených státech tomu tak není. Elity vás opustily.

TUCKER : Takže kdo si myslíte, že řídí USA?

PUTIN: Síly, které to vždy řídily. Můžete změnit prezidenty, ale nezměníte ty, kteří mají skutečnou moc. To je ten, s kým se musíme vypořádat. Joe Biden je jen fasádou této mocenské struktury.

TUCKER: Ale stále se objevují zprávy, že máte rakovinu?

PUTIN: Ujišťuji vás, že ty fámy jsou falešné. kdybych měl rakovinu a porazil ji, podělil bych se o dobré zprávy a lék se světem.

TUCKER: Děkujeme, že jste si s námi přisedli. Jaké je vaše zdraví? Objevily se nějaké fámy 

PUTIN: Jsem rád, že s vámi mohu mluvit a vaším prostřednictvím s americkým lidem. Jsem v pořádku. Cítím se dobře. Vzhledem ke svým letům jsem v nejlepším zdraví, ale čas na otce.

TUCKER: Pojďme k politice. Jaký je váš názor na prezidenta Bidena?

PUTIN: Jsme přesvědčeni, že neřídí zemi. Řekněme, že máme zdroje, které to potvrzují, ale je to jasné pro každého. Spojené státy nyní vstoupily do temného období. Má nezodpovědné vedení.

TUCKER: Když říkáte, že se ho někteří bojí, říkáte tím Musk, že má nepřátele?

PUTIN: Je jasné, že má nepřátele ve Spojených státech – způsob, jakým byl zbaven majetku ve výši 50 miliard dolarů – bychom to nazvali signalizací pro zvláštní zacházení. Na první pohled je to nespravedlivé.

TUCKER: Nebál jste se Muska, když začal dodávat Ukrajině zařízení Starlink?

PUTIN: Pokud si někdo vážně myslí, že několik internetových pŕipojení může porazit sílu Ruska – no, co mohu říci. Ale ne, nebáli jsme se ani neobviňovali pana Muska. Vláda mu nedala moc na výběr.

TUCKER: Ve světě se toho hodně změnilo. Jaký je váš názor na Elona Muska?

PUTIN: Pana Muska vidíme jako obchodníka – velmi úspěšného. Vybudoval velké jmění a obrovskou sledovanost. Je to jedinečný myslitel se silou osobnosti, kterou nelze koupit. Někteří se toho bojí.

TUCKER: Máte nějakou radu pro Elona?

PUTIN: Řekl bych, že pokračuj. Nenechte se zastrašit. Ale pokud bude situace někdy příliš drsná, je tu Rusko. Rádi Vám dveře otevřeme. Americké obchodníky jsme vítali již dříve a ocenili bychom někoho typu pana Muska.

TUCKER: Obraťme se k Trumpovi. Nejprve mi řekněte, jak se cítíte v současné situaci s pravděpodobností, že bude znovu zvolen?

PUTIN: Bylo by to trochu divné a mimo provoz, ale jsme dobře připraveni. Slíbil ukončení bojů na Ukrajině a my tuto myšlenku podporujeme.

TUCKER: Jak by mohl ukončit válku tak rychle?

PUTIN: Za prvé nás nikdy neurazil. K Rusku má velký respekt. Začali bychom z pozice přátelství a důvěry – pak jsou všechny problémy řešitelné. Mohli bychom to udělat. Věř mi.

TUCKER: Myslíš tím, že Vás Biden nazval vrahem?

PUTIN: Byli jsme příjemci četných urážek a nadávek, které se odehrávaly před několika generacemi politiků. Pan Trump byl od toho osvěžující přestávka. V Rusku je velmi populární. Možná mu to neprospěje.

TUCKER: Komunikujete s Trumpem?

PUTIN: Ne. Samozřejmě, že ne. Ale pokud by znovu vyhrál, naše komunikační linie by se okamžitě otevřely, zatímco právě teď nevedeme žádný dialog s prezidentem Bidenem.

TUCKER: To je pro mě šokující. Nikdo z Bílého domu s vámi nebyl v kontaktu?

PUTIN: To je pravda. Nikdo se neozval od chvíle, kdy jsme poblahopřáli panu Bidenovi k jeho volebnímu vítězství. Je pro nás záhadou, že komunikace je nyní chladnější než během studené války.

TUCKER: Jak podle vás dopadnou volby v roce 2024?

PUTIN: Jen pozorujeme. Je naší odpovědností být ostražití, protože to ovlivní svět. Doufáme, že volby proběhnou tak, aby se dalo věřit výsledkům. V Rusku nemáme poštu v hlasovacích lístcích.

TUCKER: Vraťme se k Číně. jaký je váš vztah?

PUTIN: Prezident Xi a já jsme si obzvláště blízcí. Rusko a Čína se nyní těší dobrým vztahům, což je pro nás zjevnou výhodou, protože jsou jedním z našich největších energetických partnerů. Budeme i nadále přátelé.

TUCKER: Existují obvinění, že vám Čína pomohla ve válce na Ukrajině. Je to pravda?

PUTIN: To není něco, o čem bych mohl diskutovat. Řekněme, že Rusko není izolovaná mocnost. Tato strategie selhala. Nyní máme více spojenců a obchodních partnerů než před začátkem války.

TUCKER: Uvažujete někdy o situaci, kdy by Rusko a Čína mohly spojit síly proti Spojeným státům?

PUTIN: Myslíte ekonomicky nebo vojensky? Řekl bych, že nechceme ani jedno. Není v našem zájmu, abychom se střetli s USA, protože v takovém konfliktu by všechny strany prohrály.

TUCKER: Když už mluvíme o konfliktech, jaký je váš názor na situaci v Gaze?

PUTIN: To je opravdu nešťastné. Palestinci jsou devastováni. Izrael jedná neomezeně. Ukazuje to hrozné dvojí metry ve světě. Kde jsou sankce vůči Izraeli?

TUCKER: Je Rusko nějakým způsobem zapojeno, zejména prostřednictvím vašeho spojenectví s Íránem?

PUTIN: Ne. Samozřejmě, že ne. Nebráníme se existenci Izraele, ale zároveň podporujeme právo Palestinců na sebeurčení. Chceme být vyrovnaní.

TUCKER: Sledujete, co se děje na jižní hranici USA?

PUTIN: Vlastně ano. Je to součást mého každodenního brífinku. Nám Rusům je to ironicky zábavné, váš Kongres utratí miliardy na ochranu cizích hranic, ale zanedbává své vlastní. Je to k k smíchu, ale smrtící.

TUCKER: Smrtící? jak to myslíte?

PUTIN: Samozřejmě smrtelně vážně. Lidé umírají denně při nekontrolovaném překročení vašich hranic. Je to zdarma pro všechny. Svět v moderní době nic podobného neviděl – lehkomyslné, aby se země takhle otevřela.

TUCKER: Využívá Rusko nějakým způsobem situace na hranicích?

PUTIN: Ne. Proč bychom měli? Nemusíme nic dělat. Amerika se sama ničí. A jak řekl Napoleon, nestůjte nepříteli v cestě, aby se zničil.

TUCKER: Takže vidíte Ameriku jako nepřítele?

PUTIN: To bylo jen rčení, ale současná administrativa rozhodně není přítel.

TUCKER: Dá se to změnit?

PUTIN: Proto máte volby.

TUCKER: Ještě jednou vám děkuji, že se mnou pokračujete v mnoha různých tématech. Můžeme být ještě zajímavější, abych tak řekl?

PUTIN: Určitě. Jsem otevřený většině předmětů.

TUCKER: Pojďme se dotknout změny klimatu. Stále se to prosazuje ve Spojených státech a v Evropě. Jaká je vaše pozice?

PUTIN: Lidstvo není ani civilizací typu 1 na Kardashevově měřítku. Pokud nedokážeme využít energetický potenciál planety, jak můžeme ovládat klima?

TUCKER: Máte alespoň obavy?

PUTIN: Spíš mě zajímají skutečné problémy. Změna klimatu mezi ně nepatří. Země odvádí poměrně dobrou práci při regulaci sebe sama. A pokud se na Sibiři trochu oteplí, tím lépe. Více zemědělské půdy pro Rusko.

TUCKER: Ale co byste řekl opravdovým věřícím, kteří jsou přesvědčeni, že směřujeme ke katastrofě?

PUTIN: Řekl bych jim, že se starat o změnu klimatu je jako stěžovat si na počasí. Pokud se vám nelíbí klima, přestěhujte se. Pokud se bojíte počasí, pořiďte si deštník.

TUCKER: V tomto smyslu, jak vidíte transgender hnutí?

PUTIN: Pro mě je zajímavé, že všechny věci, které bývaly terčem vydírání, jsou nyní odznaky cti. V Rusku nejsou žádné zákony, které by zakazovaly tohle hnutí, ale rozhodně do toho naše děti nenutíme.

TUCKER: Rusko bylo kritizováno za své zákony proti gayům a jako nepřátelské k LGBTQ+.

PUTIN: Máme zákony, které chrání naše děti. A naše ambasády nezahalujeme do duhových vlajek. To je správně. Jinak do soukromého života dospělých občanů nezasahujeme.

TUCKER: Sledujete americký sport? Budeme mít Super Bowl.

PUTIN: Ve skutečnosti ano. Rusko je velký sportovní národ. Nedávno jsme pořádali zimní olympijské hry a mistrovství světa. Máme rádi veškerý sport.

TUCKER: Co si myslíte o americkém fotbale?

PUTIN: Je to zajímavý sport. Ale proč tomu říkáte fotbal, když se míč téměř vždy hraje rukama? Občas to také působí zbytečně násilně.

TUCKER: To je pravda. budete se dívat?

PUTIN: Hra (finále Super Bowl) se nebude vysílat v Rusku.

TUCKER: Takže neuvidíte ani Taylor Swift?

PUTIN: Ne. Dostali jsme odklad.

TUCKER: Děkuji prezidente Putine za váš čas.

Pokračování exkluzivního přepisu rozhovoru Tuckera Carlsona Putina

Tucker se Putina ptá na klimatické změny, transgenderismus, popkulturu, Taylor Swift a Super BowlZDROJ:

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaro Jaroslav 2024-02-08 17:15
Toto je podvod! Skutočný rozhovor má vyjsť az dnes večer! Vo štvrtok večer...No ale odpovede budú veľmi,veľmi podobné..
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře