Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kdo stojí za covidovým byznysem u nás a kolik mu to vynáší? Provládní „odborníci“.

Často diskutovaným tématem v době covidové je otázka, proč se něco takového vůbec děje, a kdo z toho má prospěch. V následujícím textu najdete odpovědi, jak si v České republice přihřáli stamilionovou polívčičku strůjci vládních opatření včetně povinného testování a (ne)povinného očkování Roman Prymula, Jan Konvalinka a Rastislav Maďar. Jak je možné, že takoví „odborníci“ nejsou z důvodu střetu zájmů z rozhodování okamžitě vyloučeni?

Skoro každý den se veřejnost dozvídá, kolik přibylo nově pozitivně testovaných a k tomu je třeba tisíce a tisíce testovacích sad. Kdo je dodává? Mimo jiné i česká firma DIANA Biotechnologies s.r.o. Za rok 2020 si přišla na více než sto milionů korun. Ovšem to hlavní, jeden ze společníků firmy, profesor Jan Konvalinka, se objevuje ve veřejnoprávních médiích a už od začátku propaguje více testování. Díky kterému firma, v jejíž dozorčí radě sedí, bohatne.

  • kdo-stoji-za-covidovym-byznysem-u-nas-a-kolik-mu-to-vynasi-provladni-odbornici

Jak upozornila občanská platforma Zdravé fórum, k dispozici je už závěrka společnosti firma DIANA Biotechnologies s.r.o. Společnosti se evidentně nevede špatně. Její provozní výsledek hospodaření za rok 2020 je 124 800 000 Kč. V minulém období přitom byla ve ztrátě.

Společnost DIANA Biotechnologies není nikterak stará. Dle článku Ústavu organické chemie i podle rejstříku firem vznikla v roce 2018 a měla „rozvíjet unikátní technologii postgraduálního studenta Václava Navrátila s potenciálem významně zlepšit diagnostiku nemocí a urychlit vývoj nových léčiv“. Do projektu měli investoři vložit celkem 80 milionů korun.

Už na začátku se DIANA Biotechnologies zabývala testováním. „Naše technologie umožňuje až o několik řádů citlivější detekci enzymů v krvi než současně používané metody, a proto vidíme řadu nových a významných aplikací,“ uvedl tehdy Navrátil.

Jak ovšem společnost sama uvedla, už v červnu vyhrály její údajně ultracitlivé testy na covid hackathon k řešení covidové krize. „Během tří měsíců se testy zařadily mezi nejpoužívanější v ČR. Celkem společnost dodala přes 200 000 testů. Používají je největší laboratoře v zemi, například Zdravotní ústav Ostrava, Nemocnice Na Bulovce, Fakultní nemocnice Plzeň či GHC Genetics. Denně laboratoře použijí přes 4000 testů od DIANA Biotechnologies, společnost tak zajišťuje zhruba pětinu testovacích kapacit v zemi a počet laboratoří využívajících technologie firmy dále narůstá. Nyní má DIANA Biotechnologies v konečné fázi vývoje i testy ze slin, které dále navýší testovací kapacity českého zdravotnictví,“ chlubí se společnost na svých stránkách. Předností testů má být jednoduchost zpracování a automatizace.

Registr smluv organizace Hlídač státu samozřejmě neposkytuje úplný obrázek, přesto ukazuje, že společnosti DIANA Biotechnologies se během covidu dařilo, alespoň co se uzavírání smluv týče. V roce 2019 uzavřela firma se státními organizacemi smlouvy v hodnotě přibližně 10,5 milionu korun. V roce 2020 už to bylo více než 36 milionů korun. A na rok 2021, který v uzávěrce zatím nefiguruje, má nasmlouváno přes 90,6 milionu korun.

Jak ovšem také Zdravé fórum upozornilo, jedním ze společníků ve firmě, jak je ověřitelné z rejstříku firem, je profesor Jan Konvalinka, který je zároveň členem dozorčí rady firmy. Profesor Konvalinka, který nejvyšší akademický titul získal právě během covidu, je přitom známou mediální tváří, hned několikrát se objevil v Českém rozhlasu. A téměř vždy se zasazoval o navýšení počtu testovaných.

Druhého července 2020 například řekl: „Troufám si říct, že pět měsíců po začátku infekce bychom na tohle měli být připraveni. Obecně bychom měli testovat ne 4 tisíce denně, co vidíme v poslední době, ale 10 nebo 15 tisíc každý den, abychom věděli, jaká ta situace opravdu je.“ Jak již bylo zmíněno, 22. června se DIANA Biotechnologies s.r.o. pochlubila tím, že vyhrála hackathon a její testy patří v ČR k nejpoužívanějším, a tedy nejvíce kupovaným. Testování prosazoval také před Vánocemi.

A jeho poslední vyjádření je nedávné, pochází z 15. října tohoto roku. Vyzývá v něm k tomu, aby se lidé očkovali. Ale opět také aby se více testovalo. „Plošná opatření dělat nemusíme, ale pojďme dělat lokální. Vidíme jasná centra infekce, kde by se opravdu mělo testovat, a to pomocí dobrých testů, abychom mohli rozjezd epidemie zpomalit.“ Právě dobrými, ultracitlivými testy se chlubila společnost, v níž je společníkem.

Chtěl by také důsledné dodržování schváleného. „Podívejme se, jak to dělají venku. V Rakousku, abyste mohli na kafe, musíte ukázat, že jste očkován, testován nebo jste prodělal chorobu. To u nás máme formálně také, pojďme totéž dělat i v restauracích, kavárnách a hospodách, není to žádný problém,“ nabádal.

V součtu, kdykoliv Jan Konvalinka nabádal k navýšení testování, věděl, že z provedených testů bude profitovat firma, ve které je společníkem. A tedy i on.

Honzík Konvalinků vydělává na testech miliony, ale co si budeme povídat, to je jen takový „odpad“ pro malé důvěřivé vědce. Ten pravý vývar jsou samozřejmě vakcíny, kde se točí miliardy.

A tady máme další dva „nezávislé odborníky“ – Romana Prymulu a Rastislava Maďara – a to jsou teprve šíbři.
Například Rasťa včera psal, jak z 57 nově nakažených je 46 PLNĚ očkovaných a protože to kočko tak skvěle funguje, je třeba lidi nesmyslně tlačit do třetí (čtvrté) dávky…

Aby ne, když jsou z toho miliardy!
A ti dva, se kromě ministerstev, poradních orgánů a státních institucí střídají i v předsednictví dozorčí rady firmy AVENIER, která řeší distribuci většiny vakcín na covid. Tato firma má jen se státem za rok 2020 smlouvy za 3.128.777.000 Kč.

A tu firmu 100% vlastní firma AGEL a tu přes další firmu SUPERNIUS vlastní miliardář Tomáš Chrenek, kde nakonec končí všechny kočkopeníze. Mimochodem podívejte se, kolik lidí je takto v první úrovni přisáto na ten ohromný obchod.

A takhle my si tu žijeme a Rasťa s Romčou „jen“ přikládají dál pod kotel – proto to nemůže skončit…

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře