Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pokud se budeme chovat jako německá kolonie, potom covid vypukne i u nás, říká Havrda

ROZHOVOR Lékař a mluvčí Paralelní lékařské komory Miroslav Havrda je optimistou a je přesvědčený o tom, že i přesto, že média opět mluví o rychlém šíření onemocnění covidu-19 nejen u nás, ale i v oblíbených turistických destinacích, letní sezónu nic neohrozí. „Lidé, kteří si fyzicky i psychicky odpočinou, budou na sluníčku a budou se koupat v krásném moři, budou mít daleko lepší přirozenou a komplexní imunitu, než ti, co se opět nechají vystrašit médii a preferovanými ,odborníky‘ a budou sedět doma, dívat se na televizi anebo se dusit v respirátorech,“ říká Havrda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde mimo jiné hodnotí také to, jak je vláda Petra Fialy připravena na případné další šíření pandemie.

  • pokud-se-budeme-chovat-jako-nemecka-kolonie-potom-covid-vypukne-i-u-nas-rika-havrda
 

Covid-19 opět nabírá na síle, a to i přesto, že v České republice momentálně prožíváme nejteplejší dny v roce. Co se stalo, že se virus začal i přesto opět rychleji šířit? 

Byla zde snad někdy epidemie respiračního onemocnění, jako např. chřipky, v horkém létě? Nevím o tom. Virus, jako každý jiný živý organismus, se chová předvídatelně. Že by to zde neplatilo? Virus nechce zabít svého hostitele, jinak sám také umírá. Že by nás léta učili nesmysly? Je tady spousta neznámých. Vysvětlí nám naši vědci, proč se tak děje?

Rychlý vzestup počtu nakažených hlásí i některé turisty oblíbené zahraniční destinace, jako např. Chorvatsko. Hrozí podle vás, že covid-19 ohrozí i letošní sezónu letních dovolených? 

Jde o počet nakažených, tedy pozitivně testovaných pochybnými testy nebo nemocných s klinickými příznaky? Jedna věc je nakažlivost, druhá nemocnost a třetí smrtnost. Ano, nakažlivost může být vysoká, ale pokud je smrtnost minimální, tak prodělání respiračního onemocnění podstatně a zejména přirozeně zvýší obranyschopnost organismu. Myslím si, že letní sezónu nic neohrozí. Lidé, kteří si fyzicky i psychicky odpočinou, budou na sluníčku a budou se koupat v krásném moři, budou mít daleko lepší přirozenou a komplexní imunitu, než ti, co se opět nechají vystrašit médii a preferovanými „odborníky“ a budou sedět doma, dívat se na televizi anebo se dusit v respirátorech.

V posledních týdnech se mohlo zdát, že pandemie už skončila a většina evropských států zrušila všechna protiepidemická opatření. Bylo to podle vás předčasné? 

Většina států ani nyní žádná pandemická opatření nemá. To jen některé bláznivé státy opět rozjely covidové šílenství. Např. Švýcarsko, Dánsko nebo Polsko pandemické covidové hry nehrají. Pokud se budeme chovat jako německá kolonie, potom to asi opět vypukne i u nás.

V souvislosti s rostoucími počty nově nakažených se mluví o nových variantách covidu-19, které dokážou obejít imunitu získanou očkováním nebo proděláním nemoci. Roztáčí se nám tedy pandemie nanovo? 

Nevím, co nové mutace obcházejí. Každý virus mutuje. Ministerstvo i jeho odborní rádcové říkají, že další vakcinace proti novým mutacím vydrží asi tak 4 měsíce. Znamená to tedy, že se budeme očkovat dále již 3x ročně? Je pravda, že vakcín na tuto podobu zdravotní politiky státu máme dostatek! A že mají tzv. vakcíny vedlejší účinky, že jsou popisována úmrtí, těžká zdravotní poškození, to se holt stává. Že si proticovidovou šmakuládou můžeme vymlátit vlastní přirozenou imunitu a umřeme na jiné viry, bakterie, plísně či kvasinky, to již nikoho nebude zajímat. Křičíme všichni spolu a jednotně: Covid, covid, covid!

Jak podle vás vláda využila období bez covidu k tomu, aby se systémově připravila na možnost dalšího šíření této, případně obdobných nemocí v české populaci? 

Nevím. Jsou v případě potřeby schopni personálně posílit JIPky nemocnic? Mají praktičtí a dětští lékaři lepší informace o léčbě covidu? Kromě testování a očkování jsou všem známy léčebné postupy? Dáváme peníze na prevenci virových onemocnění? Propagujeme zdravý styl života? Již někdo prozradil lidem, že existuje oxymetr – přístroj na měření saturace kyslíku na periferii? Nic z toho, je ticho po pěšině. Spasí nás přece očkování!

Soudy stále dořešují žaloby, které se týkaly zákonnosti protiepidemických opatření přijatých minulou vládou. A jako přes kopírák soudy stále opakují, že opatření byla v rozporu se zákonem. Neměl by někdo za tento výsledek vyvodit osobní zodpovědnost? 

Asi měl, ale nejsem ani poškozený a ani soudce. V Rakousku údajně zrušili povinné očkování proto, že byly jejich soudy zavaleny žalobami lidí na tento postup.  

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: Parlamentní listy

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-07-24 20:28
Přátelé,mám kamaráda v Německu,ten v jednom nejmenovaném městě,zrovna dva roky Covidu,vozil denně v malém busu 50 až 60 lidí z jednoho místa na druhé.On bez roušky,ti ostatní,někteří měli,někteří ne.Nikdy za tyto dva roky na Covid neonemocněl,tak že,...asi je to velmi zákeřná a nebezpečná nemoc a asi na ni za pár měsíců vymře vždy polovina obcí a měst,jinak by jsme u nás nemohli tyto Ukrajince ani ubytovat.Serou nám na hlavu a my si libujeme,hlavně že neumřeme.Asi nám chce vláda nabídnout věčný život,či co.No jen tak dál vládo,vše má začátek i konec,jen aby ten konec nebolel více jak ten začátek.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře