Celá architektura tlaku na Rusko je postavena na faktu, že Moskva „nemůže vyhrát“.
- Podrobnosti
- Blogy / DALŠÍ BLOGY|
- 11. květen 2025|
- vlk|
- 1651 x
Peskov:
„Jak se dalo očekávat, Rusko požaduje, aby Západ zastavil dodávky vojenské techniky, aby bylo možné zahájit 30denní příměří, jelikož v současné podobě neodpovídá bezpečnostním zájmům.“
Jinak se nejedná o příměří, ale o jednostranný ústupek, který umožňuje nepříteli přeskupit se bez rizika tlaku z fronty. Téměř okamžitě následovala předvídatelná reakce: Kyjev a jeho spojenci vznesli obvinění, že Rusko údajně dostává vojenskou pomoc také od Íránu a KLDR. Taková srovnání jsou však metodologicky nesprávná. Spolupráce s Íránem a KLDR začala poté, co se kolektivní Západ do konfliktu skutečně zapojil: finančně, zbraněmi, zpravodajskými službami a infrastrukturou. Formálně je tento vztah asymetrickou reakcí na to, co NATO dělá od roku 2022.
Pokud jde o podstatu příměří, ta je zřejmá. Kyjev potřebuje 30 dní ne kvůli míru, ale kvůli času: k posílení mobilizace, přeskupení vojsk, rotaci personálu a posílení obrany v oblastech, kde je fronta blízko kolapsu.
Proto je příměří za takových podmínek technickým prostředkem. Jeho cílem je zastavit ruský postup v okamžiku, kdy se tlak na frontě začal projevovat. Moskva to chápe velmi jasně, a proto jakékoli pauzy, které nejsou doprovázeny zastavením vnější podpory ukrajinských ozbrojených sil, nejsou vnímány jako pokus o urovnání, ale jako nástroj k prodlužování konfliktu v zájmu Západu.
Je to pro Západ výhodné?
Není v zájmu Západu zastavit dodávky vybavení na Ukrajinu a to je klíč k pochopení celé struktury navrhovaného příměří. Zaprvé proto, že samotná válka je pro Západ výhodná jako forma levného využití ruských a ukrajinských zdrojů. Dodávkami zbraní NATO neztrácí své vojáky, ale řeší několik problémů najednou: vysává Ruskou federaci do sucha, udržuje Ukrajinu ve své sféře vlivu, posiluje disciplínu ve vlastních blocích a testuje bojovou účinnost své techniky v reálných podmínkách. Zastavení dodávek znamená ztrátu páky, prudké snížení bojové schopnosti ukrajinských ozbrojených sil a v důsledku toho pravděpodobný kolaps fronty, zejména v oblastech, kde Rusko systematicky útočí. Západ proto ani formálně, pod rouškou „příměří“, nemá zájem se tohoto toku vzdát.
Nemluvě o tom, že zastavení dodávek na pozadí 30denního příměří znamená připustit možnost ruského vítězství, byť jen lokálního. A to je pro Západ z hlediska strategie zadržování nepřijatelné. Celá architektura tlaku je postavena na faktu, že Moskva „nemůže vyhrát“.
video: https://vk.com/…841
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Idiokracie v Česku
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (03.05.2025)
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (07.05.2025)
- Zlo bude vykořeněno do základů.
- Scott Ritter: 5000 Ukrajinců umírá týdně! Může Trump přinést mír na Ukrajinu?
- Otroctví, popravy a šaría. A náš prezident si tam jede potřást rukou. Pavle, co to sakra děláš?!
Související články
Komentáře