Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ešte raz k ostreľovaniu atómovej elektrárne

Už tu pred nedávnom bol blog o tom, kto a prečo ostreľuje Záporožskú atómovú elektráreň /ďalej ZAE/. Blog sa tu dlho neohrial. Zato nezmysly o tom, ako v ZAE Rusi ostreľujú sami seba, hoci elektráreň a k nej patriace mesto Energodar sú pomerne hlboko v ruskom tyle, sa v médiách objavujú neustále. Ako bolesť zuba, keď sa nelieči. Pokúsim sa teda ešte raz o liečbu a znovu kladiem otázku: je normálne, aby sa u nás šírila vec, ktorá je možno uveriteľná v Kyjeve, ale normálny stredoeurópsky slovenský mozog má s jej spracovaním problém ? Načo je dobré šíriť v SR takú nelogickú absurditu- akože Rusi ostreľujú Rusov, aby zničili strategické zariadenie, ktoré im momentálne patrí, ktoré nie je ohrozené žiadnou pozemnou ofenzívou UA a ktoré prináša úžitok aj územiam obsadeným OS RF?

  • este-raz-k-ostre-ovaniu-atomovej-elektrarne
 

Každému, kto vie, kde je východ a západ je jasné, že USA, UK a NATO by radi videli v ZAE akože medzinárodných akože OSN akože nezávislých mierotvorcov, čo by dohliadali na pokoj v ZAE. Každému, kto má ukončené ZŠ je jasné, že by Rusi boli naivní a sprostí, aby bez nejakej dohody o mieri či aspoň o prímerí opustili zariadenie a územie, ktorého dobytie má pre nich strategický význam a stálo mnoho životov vojakov RF/DNR/LNR.

Páni novinári, zľutujte sa a neútočte na náš slovenský sedliacky rozum kyjevskými fintami. Na Slovensku nezaberajú. Pôsobia kontraproduktívne. Vďaka takýmto fintám /a pravidelne ponúkanému „vtipu“ o tom, ako nové ruské tanky horia lepšie ako staré…/ sa smutné tragické vojnové udalosti na Ukrajine menia na absurdné divadlo či frašku. – Páni z médií, -to nemôžete z kyjevských „informácií“ vynechať aspoň tie,-ktoré /som o tom presvedčený lebo verím i vo váš zdravý rozum/ pôsobia aj na vás čudne, nedôveryhodne, – jednoducho „mimo nočník“ ?

Zdroj: https://nshv.blog.pravda.sk/2022/08/14/este-raz-k-ostrelovaniu-atomovej-elektrarne/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 P.A.Semi 2022-08-15 22:14
Záporožská JE není "hluboko v týlu", je to na břehu řeky, a na druhém břehu řeky Dněpr cca 16-17 km odtud je Ukrajinské město Nikopol, odkud to Ukrajinci přes řeku ostřelují...
Viz mapu a popis: https://rumble.com/v1fmv21-ukraine.-military-summary-and-analysis-11.08.2022.html
Na kanálu s denním videem, shrnujícím podrobně situaci na Ukrajině: https://rumble.com/c/c-1613003
πα½
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře