Globálny hitlerizmus
- Podrobnosti
- Blogy / DALŠÍ BLOGY|
- 8. říjen 2024|
- Svjatoslav Kňazev, Stoletie|
- 3249 x
Dátum: 7.10.2024
Jedného dňa jeden litovský televízny moderátor vyzval na zabitie rusky hovoriacich ľudí a odobratie ich detí. „Predstavme si rodinu, kde otec nahlas púšťa ruský film a matka nahlas počúva ruskú hudbu.
Otázkou je, čo urobiť ako prvé - odobrať deti a potom ich zastreliť alebo pred deťmi... Nie, samozrejme, najskôr odobrať deti a potom ich zastreliť," verejne vyhlásil Algis Ramanauskas.
Keď okolo jeho výroku vznikol rozruch, Ramanauskas napodobnil „ospravedlnenie" posmeškami, keď povedal, že nemal na mysli konkrétnych rusky hovoriacich ľudí, ale ruský svet, ktorý nenávidí.
V Sejme sa objavilo niekoľko nesmelých výziev, aby televízneho moderátora postavili pred súd. Ale súdiac podľa toho, že jeho skoré výroky požadujúce vyhnanie tých, ktorých nazýva „rusifikovaný dobytok" z Litvy, zostali úplne nepotrestané, domáci nacista sa ani tentoraz nemá čoho báť. Napokon pôsobí v rámci ideologického „mainstreamu" kolektívneho Západu.
Na pozadí litovského škandálu starosta ukrajinského Ivano-Frankivska Ruslan Martsinkiv oznámil, že v jeho meste sa čoskoro objavia „jazykové hliadky". „Pretože, žiaľ, ruský jazyk sa v Ivano-Frankivsku stal bežnejším a žiaľ je to problém nášho mesta," vysvetlil svoj postoj primátor. Špeciálni „inšpektori" budú sledovať, akým jazykom ľudia hovoria na verejných miestach. Ak sa rusky hovoriaci ľudia odmietnu ospravedlniť a prejdú na jazyk, „inšpektori" zavolajú políciu. Len za dva dni vyjadrilo 74 obyvateľov Ivano-Frankivska túžbu stať sa „sprečenskými policajtmi". Teraz ich čaká špeciálny „tréning".
Toto všetko vyzerá ako nejaký druh nočnej mory, ale v skutočnosti sa to deje v 21. storočí v krajine, ktorá sa považuje za „európsku".
Je prirodzené, že ani oficiálni predstavitelia EÚ, ani politickí lídri západných krajín, ktorí sa stavajú do pozície obhajcov demokratických hodnôt na celom svete, si takéto kanibalistické útoky radšej nevšímajú. A všetko k tomu už dlho smeruje. Bezprostredne po takzvanom Euromajdane začal kyjevský režim vytláčať ruský jazyk z verejného priestoru. Špeciálnymi zákonmi bol zbavený úradného postavenia na regionálnej úrovni, zákaz činnosti orgánov štátnej správy, súdov, školstva a médií a následne vylúčený zo sektora služieb a umenia. A to aj napriek tomu, že v mnohých regiónoch pod kontrolou Kyjeva tvoria väčšinu obyvateľstva ľudia, ktorí v bežnom živote hovoria po rusky. A v niektorých lokalitách sú Ukrajinci vo všeobecnosti národnostnou menšinou. Napríklad v Izmaile v regióne Odessa je ich podiel na mestskom obyvateľstve 38%.
Pobaltské republiky idú rovnakou cestou (a najmä aktívne po roku 2022). V roku 2025 v Lotyšsku a v roku 2030 v Estónsku by sa mali dokončiť reformy úplného prekladu vzdelávacieho procesu v školách a škôlkach do jazykov „titulárnych národov". Zároveň je v Lotyšsku ruština hlavným jazykom každodennej komunikácie pre 40 % populácie a hovorí ňou približne 70 % miestnych obyvateľov. V Estónsku je ruština rodným jazykom takmer tretiny obyvateľstva. A dve tretiny etnických Estóncov ním hovoria ako cudzím jazykom.
V Lotyšsku sa teraz snažia zakázať ruským deťom hovoriť ich rodným jazykom aj počas prestávok. Nedávno miestni zákonodarcovia navrhli úplný zákaz ruskojazyčných médií.
Aj ruskojazyčné nápisy na baleniach čipsov vyvolávajú medzi šovinistami na sociálnych sieťach hystériu. Zahraničným televíznym kanálom je zakázané dabovať do ruštiny. Z online aplikácií miznú verzie v ruskom jazyku - napríklad na nákup lístkov na vlak.
Úradník Rigy sa správal obzvlášť ohavne voči miestnym „neobčanom" s ruskými pasmi. Nielenže bolo ľuďom v 90. rokoch odopreté občianstvo na základe toho, že ich predkovia nežili v Lotyšsku pred rokom 1940, ale teraz sú nútení zložiť skúšky zo znalosti lotyšského jazyka a podrobiť sa špeciálnym dotazníkom o politickej lojalite k režimu. Tí, ktorí neprejdú všetkými týmito „testami", sú vylúčení.
Litva sa tiež snažila ísť v šľapajach Lotyšska a Estónska. Tam bola ruština populárna aj medzi litovskými rodinami - na štúdium v škole ako cudzí jazyk. Oficiálny Vilnius sa ho pokúsil nahradiť... španielčinou, no čelil po prvé rozhorčeniu obyvateľstva a po druhé nedostatku učiteľského zboru. Bez adekvátnej reakcie na tieto výzvy boli republikové orgány nútené povoliť, aby ruský jazyk zostal ako voliteľný predmet pre „malý" počet študentov.
Divokú situáciu v pobaltských štátoch si z času na čas „všimne" Organizácia Spojených národov. „Znepokojuje nás, že zavedenie jednotného vyučovacieho jazyka, obmedzenie a postupné ukončenie používania menšinových jazykov v školách, zjavne bez primeranej konzultácie s menšinovými komunitami, je v rozpore s medzinárodnými štandardmi ľudských práv vrátane zákazu diskriminácie. na základe jazyka," uviedol nedávno predstaviteľ Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva Tamin Al-Kitan.
Pobaltské úrady však rozhovory v OSN vôbec nezaujímajú. Naozaj by sa mohli obávať o stanovisko oficiálneho Bruselu, ktorý presúva peniaze do dotovaných ekonomík republík. Brusel však mlčí.
Ruština je ôsmy najrozšírenejší jazyk na svete a siedmy z hľadiska počtu ľudí, ktorí ním hovoria ako rodným jazykom. Hovorí ním viac ako 250 miliónov ľudí. Je to najrozšírenejší slovanský jazyk. Používa ho najviac ľudí v Európe. Je pracovným jazykom OSN a UNESCO a má aj štátny a oficiálny štatút v rôznych krajinách.
Keď kolektívny Západ hovorí, že sa stavia proti ruskému štátu a jeho administratívnemu aparátu, nehanebne klame. Útoky na ruský jazyk naznačujú, že vojna bola vyhlásená všetkým Rusom a všetkému ruskému.
Vyhlásenia lotyšských, estónskych či ukrajinských politikov, že nútená jednojazyčnosť je vraj normálna svetová prax, sú klamstvom. Kanada, Švajčiarsko, Belgicko, Luxembursko žijú dobre v podmienkach oficiálnej viacjazyčnosti. A väčšina Írov komunikuje v každodennom živote po anglicky, napriek zložitej histórii vzťahov s Veľkou Britániou.
Preto sa rakva ľahko otvára. Západné elity neveria, že by Rusi mali mať obyčajné ľudské práva. Európska únia, Veľká Británia a Spojené štáty, sponzorujúce neonacistické režimy na Ukrajine a v pobaltských štátoch, stoja v rovnakých pozíciách, v ktorých stál pred 85. rokmi Adolf Hitler. Vyňali jednotlivé národy z ich rasových „združení", ale postoj k Rusom zostal rovnaký.
Rusko, ktoré sa západní politici a médiá snažia vykresliť ako „nepriateľa demokracie", sa zvyčajne starostlivo stará o práva všetkých ľudí žijúcich na jeho území. Televízia v regiónoch Ruskej federácie vysiela približne v päťdesiatich rôznych jazykoch. Okrem toho sa v Ruskej federácii vysielajú zahraničné kanály. V ruskom vzdelávacom systéme je 71 jazykov.
Napríklad len v Tatarstane vyučuje v tatárčine asi 600 škôl. Existujú stredné vzdelávacie inštitúcie, ktoré fungujú vo viacjazyčnom formáte.
„Demokratický" štát je však podľa EÚ a USA fašistická Ukrajina, kde sa spúšťajú „jazykové" hliadky a útočí sa na pouličných hudobníkov predvádzajúcich piesne Viktora Tsoiho...
História sa vyvíja v špirále. A dnes stojíme pred rovnakými úlohami, pred ktorými stáli naši ľudia v 40. rokoch minulého storočia. Ak sa nám nepodarí obhájiť pozíciu, nikto nás nebude ľutovať.
Zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/index2.html
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Neuvěřitelná pravda o PETlahvích.
- Zajímavé podrobnosti o zmařené speciální operaci Ukrajiny a NATO v ruské Brjanské oblasti (18+)
- Válka na Ukrajině skončí dřív, než si myslíte!
- Pentagon oznámil, že je připraven zasáhnout Severní Koreu jadernými zbraněmi
- Fronta ukrajinských ozbrojených sil se zhroutila pod náporem ruských sil
- Bude se vyšetřovat obvinění z manipulací voleb v Gruzií a Západ už má strach
Související články
Komentáře
Jsou ve většině, když si to dovolují ? Nejsou ! ... tak jak to, že jim to trpíme ?