Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izolace Západu pokračuje. Ukrajinu v OSN podporuje pouze 54 zemí

1. září 2022

Nedávno jsem napsal článek o tom, jak se izolace Ruska pomalu mění v izolaci Západu. Zde máme další událost, která to naznačuje.

Dne 24. srpna ukrajinský zástupce v OSN inicioval další výzvu k odsouzení ruských akcí během zvláštní operace na Ukrajině. Tato výzva však neuspěla, a proto se o ní západní média zmiňovala jen velmi sporadicky.

Výzvu podpořilo pouze 54 zemí, z toho 27 zemí EU (včetně Maďarska, které je proti sankcím), některé z nich jsou prakticky kolonií Západu, jako například Marshallovy ostrovy. Turecko, které vesele obchoduje s Ruskem. Ještě v březnu to bylo 141 zemí, což svědčí o posunu světového veřejného mínění, které je nakloněno změně stávajícího imperiálního světového řádu. Který Evropané z neznámého důvodu nazývají globalistickým řádem a imperialisti jsou označováni za globalisty.

  • izolace-zapadu-pokracuje-ukrajinu-v-osn-podporuje-pouze-54-zemi

Na zasedání G20 polovina zemí odmítla podpořit sankce proti Rusku, což prakticky znemožňuje diktovat cenu ruské ropy na trhu.

Čína mnohem jistěji podporuje RF a neobává se sekundárních sankcí, protože Západ by je musel uvalit na Indii a Turecko, které s Ruskem vesele obchodují. Nehledě na to, že opatření a sankce, které USA uvalují na Čínu, dopadají více na USA než na Čínu. Ode dneška například platí zákaz prodeje některých výrobků a polovodičů společnosti Apple do Číny. Akcie společnosti Apple v reakci na to klesly o 6,6 %, což je přirozené, protože ztráta čínského trhu tvrdě zasáhne každou společnost.

Řada zemí oznámila svůj záměr připojit se ke skupině BRICS jako určité protiváze G7, např. Argentina, Egypt, Turecko, Saúdská Arábie, Írán, Kazachstán.

Pokus Západu vybudovat po roce 1989 na Zemi impérium, kde by rozhodovala a určovala pravidla tzv. zlatá miliarda a zbytek zemí a lidské populace by byl koloniální servisní periferií, na jejíž úkor by bohaté země žily, se hroutí. Proto je Západ uražený a vůbec neuvažuje o diplomatickém, politickém řešení konfliktu, ale pouze o silovém řešení, dodávkách zbraní Ukrajině a vojenské porážce Ruska... Stačilo by zasednout k jednacímu stolu a dohodnout se na oboustranně přijatelných bezpečnostních a ekonomických pravidlech.

Dnešní konflikt na Ukrajině je především soubojem dvou geopolitických koncepcí: 1. imperiální západní a 2. čínské (a částečně i ruské atd.) koncepce spravedlivější, demokratické, sociální globální civilizace se společnou budoucností. Globální civilizace založená na globální dělbě práce, specializaci a spolupráci rovnoprávných zemí.

Dnes se lidstvo posouvá od civilizace národních států ke globální civilizaci, protože to umožnil ekonomický a technologický rozvoj. Stejně jako v neolitu přešlo lidstvo od primitivní (klanové a kmenové) ekonomiky a společnosti k civilizaci městských států, přešlo od 14. století lidstvo od civilizace městských států (a městských ekonomik) k civilizaci národních států a národního ekonomického prostoru a trhů.

Evropané, pokud se nechtějí vrátit o sto let zpět a žít v jeskyních, by si měli tyto pojmy ujasnit.

Dnešní výrobně-technologický proces dosáhl globální úrovně, globální dělba práce a specializace zefektivnily výzkum a výrobu, což značné části lidstva zajistilo určitý blahobyt. Typické globální technologie jsou vesmírné, atomové, biochemické, informační, komunikační a letecké. Dokážeme si představit, že by se letecký, kosmický nebo atomový průmysl rozvíjel na úrovni kmenů nebo měst?

Boj proti globalizaci je pro mnohé podporou imperiálního světového řádu, kde o světovém pořádku a pravidlech rozhodují temné nevolené síly z pozadí. A o světovém řádu, o našich životech, rozhodují také globální korporace, které nejsou řádně řízeny, zdaňovány, protože jsou mocnější než národní vlády, neexistuje globální správa.

Většina bojovníků proti globalizaci také využívá globální technologie, satelitní televizi, navigaci, internet, sociální sítě nebo přímo imperiální nástroje USA (Facebook, Google, G-mail, YouTube), ale nejraději by ekonomiku izolovali v národním rámci. To však znamená izolovaný a paralelní výzkum a vývoj (pokud by byl vývoj čipů soustředěn v několika zemích, dnes je roztříštěný a dražší), výrobu, vzdělávání, menší trh. Proto máme před očima nárůst cen.

Boj proti globalizaci podporuje starý kapitalismus, a tedy imperialismus. Kapitalistický systém je založen na národním ekonomickém prostoru, národním trhu, a nemůže jej překročit. I v globálním světě se bude opírat pouze o své soukromé národní zájmy (typické zejména pro USA, které mají národní zájmy po celém světě), což vede k pokusům o vytvoření globálního impéria v globální ekonomice.

Zdroj: https://milanantal.blog.pravda.sk/2022/09/01/izolacia-zapadu-pokracuje-ukrajinu-v-osn-podporilo-len-54-krajin/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-09-02 11:24
Západ uražený a vůbec neuvažuje o diplomatickém, politickém řešení konfliktu,
Můžete uzavřít politický mír s Ďáblem?
Můžete uzavřít mír s velmocí, která produkuje Supermany, biologické a chemické zbraně?
Můžete uzavřít mír se zemí, kde hlavním hospodářským motorem je výroba zbraní na zabíjení lidstva?
Můžete uzavřít mír s vaším sousedem, který vám před vašima očima bude trhat ovoce a zeleninu VAŠÍ zahrady?
Lidé, jste opravdu tak HLOUPÍ, že chcete věřit Jidášovi, že už nezradí Krista?
Takže, buď se oběsí sám (což dávno udělal) a nebo ho oběsíme my sami!
Jiné východisko nevidím.
V jaké formě oběšení proběhne nevím, ale jeho oběšení znamená ukončení hegemonie!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře