Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Keď nám nezáleží na civilistoch

Správa Amnesty International Slovakia vyvolala búrku nevôle za jej kritiku ukrajinskej armády. Poukazovali najmä na taktiku boja, ktorá ohrozuje civilné obyvateľstvo (zriaďovanie základní v obytných zónach a vykonávanie útokov z obývaných budov).

 

V texte tiež upozorňujú, že Rusko nerozlišuje civilné objekty a vojenské ciele čiže takto sú civilisti ohrození (celú správu nájdete tu: https://www.amnesty.sk/ukrajinska-taktika-boja-ohrozuje-civilne-obyvatelstvo/?fbclid=IwAR1CWdUboZIjwI6U1ty1iTt_Lr5tY-vvY7dGPEEseugAPxCdEY2U9RklesE). Pri desiatkach kritických správ o ruskej agresii, ktorú neustále kritizujú a dokumentujú, správa kritická k Ukrajine odhalila skôr pokrytectvo. Nie organizácie ale ľudí.

  • ked-nam-nezalezi-na-civilistoch
 

V komentároch na FB stránke organizácie je veľké množstvo nenávistných komentárov, odsudzujúcich AI zo zľahčovania ruských útokov až že sú „na výplatnej páske RuZZákov“. Administrátor stránky v komentároch neustále zdôrazňoval, že AI odsudzuje ruskú agresiu ale ľudia v komentároch si idú tvrdohlavo svoje. Pritom si organizácia robí iba svoju prácu. Pretože pravidlá vojny platia pre obidve strany a prax vždy ukáže, že obidve strany konfliktu tie pravidlá porušujú. Nemôžeme pedantne poukazovať na zločiny jednej strany a pritom ignorovať zločiny druhej. Príde mi to ako romantická predstava, že bojuje proti sebe diabol a svätec. Lenže žiadny svätci nie sú, len obete krutého konfliktu.

Asi popri veľkom množstve športových znalcov máme aj veľa vojnových reportérov, vojenských analytikov a veteránov z vojny na Ukrajine. Najtrápnejšie sú komentáre typu „A odteraz vás prestávam podporovať!“ Takéto sektárske vyjadrenia pravdepodobne pochádzajú od ľudí, ktorí o AI ani len nezakopli. Stačí sa pozrieť na staré statusy pred uverejnením správy o ukrajinskej armáde. Málokto na to reagoval na Slovensku, skoro nikto ich statusy nezdieľal. Ale zrazu nemajú podporu od ľudí, ktorí ich doteraz ignorovali.

Otázkou potom zostáva: A koho trápia civilisti? Fanaticky kričíme, nech jedna strana zlikviduje tu druhú a opačne. Pritom civilista sa nemá ako brániť, je v ohrození neustále a je jedno, či ho zabije chybná taktika boja z jednej strany alebo raketa z druhej strany. Stále zomrie. Ale aspoň nech sa niektorí netvária, že ich to trápi. Keď takýmto huckaním a ignorovaním chýb jednej strany chcú, aby vojna pokračovala až do úplnej likvidácie druhej strany.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2022-08-07 17:20
Co je pravda? Ukronacisté vyhánějí své občany z domů a místo nich se tam usídlí a vybudují palebné pozice. Rusové to vědí a likvidují pouze ukronacisty, na civilní cíle nestřílí a civilisty fakticky neohrožují. Pouze ukronacisté dělají hon na své občany, kteří projevují nespokojenost s kyjevským režimem a mají je za zrádce vlasti, což jsou oni sami, spolupracující s US deep state a globální chazarskou mafií, které slouží. Takže kyjevský režim je nacistický se všemi atributy nacismu, jako je xenofobie, agresivita a obviňování a terorizování nevinných občanů. Typické je obviňování Rusů z jaderného terorismu při údajném ruském ostřelování Záporožské JE. Ve skutečnosti tuto JE již dlouho spravují a hlídají společné tými Rusů a Ukrajinců, kteří nechtějí připustit jadernou katastrofu. Tuto JE ostřelují pouze ukronacisté, naposled poslední noc. Zde v plné míře platí, že Ukrozloděj volá: Chyťte rusozloděje! a s ním pak to volá celá euroatlantická vrchnost spojená s chazarskou mafií, které VSRF a spojenci podruhé po tisíci letech rozbíjejí jejich satanský kaganát. Přátelé, pochopte konečně, že jsme ohroženi kyjevským nacismem a mafiánstvím a že cokoli zaznívá od kyjevské kliky je falešné obviňování jiných z vlastních hříchů. Už i lidé z AI pochopili, že kabát Pravdy nosí Lež.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře