Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

„Mosíme vydržat“- „mosíme šetrit“- bolševická kampaň v televíziách u beží.

Už to začalo. Vraj treba vydržať. Vraj treba šetriť. Vraj sa treba uskromniť. Mediálne prostitutky sa už rozbehli. Lebo tak je to správne, tak to má byť. Lebo taká je direktiva z Bruselu.

A prečo? Načo? Kvôli čomu? – O tom media cudne mlčia. Mlčia o tom, prečo Maďarsko nemusí šetriť- lebo má s Ruskom korektné vztahy a zabezpečené dodávky energií, ktoré ho nebudú zrážať do nedôstojnej polohy bolševickej krajinky.

Bielorusko nebude ani vedieť, že je nejaká zima. India, Čina…si budú lebediť …A my? Súdružka televízna redaktorka spovedá ženičku ako za Husáka-a tá odpovedá „budeme muset utáhnut opásky“.

Aj tetuška z Liptovskej Sielnice hovorí, že musíme vydržať. Aj keby sme mali svietiť petrolejkami.

  • mosime-vydrzat-mosime-setrit-bolsevicka-kampan-v-televiziach-u-bezi
 

Súdružky redaktorky miesto monitorovania protivládnych demonštrácií spovedajú hlupáčikov „z ľudu“. Ako v relácii „Aj múdry schybí“. Už sa tešíme na kampane typu “ Ani žiarovka nazmar“, „Včerajšia rekordná úspora, dnešná norma“, „Poctivým šetrením porazíme ruských imperialistov“…

Ľudia sa vďaka médiám ocitajú vo svete krivých zrkadiel. Miesto, aby od svojej vlády, ktorú živia a ktorú si zvolili, aby im BOLO LEPŠIE, žiadali také zahraničnopolitické a obchodné aktivity, ktoré im budú garantovať lepšiu životnú úroveň, – súdružky redaktorky im bulíkajú do hlavy, aby šetrili, uťahovali opasky, lebo ak nebudú, bude zima a hlad. A to potom bude vraj len a len ich chyba.

A čo pospolitý ľud? Čo si odvodzuje pre svoje správanie z takejto boľševickej televíznej výchovy? Nuž akurát tak to, že sa treba o seba a svoju rodinu postarať. Za každú cenu. Aj za cenu krádeží. A možno aj lúpeží. Lebo štát sa na ľudí vykašle. Lebo sa asi vrátia časy, keď miesto demagogických mediálnych fráz bude platiť jedno jediné heslo z čias nedostatkového socializmu: „Kto nekradne, okráda vlastnú rodinu!“

Takže milé médiá, milé televízne redaktorky – len tak ďalej. Len ďalej vyzývajte k šetreniu, k uspokojeniu sa so životom v tme, chlade a možno aj hlade. Len ďalej propagujte heslá „mosíme utáhnut opásky“, mosíme vydržať“… A jediným výsledkom vašej kampane bude kolektívna letargia a individuálne zbojníčenie.

A sme v tom, na čo boli Slováci po roky zvyknutí. V našej povestnej biede, otrockej pokore a v menších či väčších zlodejinkách.

Zdroj:https://trikopce.blog.pravda.sk/2022/09/07/mosime-vydrzat-bolsevicka-kampan-v-televiziach-u-bezi/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 nowak 2022-09-08 12:57
UTAHOVAT OPASKY, to byl výrok slavného EKONOMA PANA VÁCLAVA KLAUSE!
Asi studoval v USA , že byl tak chytrý. Tak jsem si léta utahoval opasek na pase, no a teď už mám pásek na krku a utahuju ho vždy o dirku. Ale nevím, nějak těžko se mi dýchá. Ale čím to je? Vždyť poslouchám rady CHYTRÝCH a stejně to k lepšímu nevede! Možná je to tím, že nesedím s nimi na stejné židli!
Citovat
#1 karel 2022-09-08 11:08
Proč si, proboha, máme utahovat opasky, šetřit, uskromňovat se, vzdržet (co ?), když jsme jako občané nic nezpůsobili. Zdroje energií jsou pořád stejné. Tak PROČ ???
Asi proto, že jsme si zvolili (já je nevolil) špatné politiky, ... kteří dělají špatné rozhodnutí !!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře