Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Petr Fiala ve špatný čas na špatném místě.

Tedy porušování něčeho, co zjevně kolabuje. Něčeho, co nás zjevně znevýhodňuje. Být v takovém případě prvním, není prohřešek, ale zásluha.
Petr Fiala ve špatný čas na špatném místě.

Pan profesor Fiala je určitě schopný politolog, výborný akademik, ale mizerný premiér. Jeho sliby, které dává po pečlivé analýze, vycházejí ze zkušenosti získané v časech sice se měnících, ale předvídatelných a celkem poklidných jsou nejen nedostatečné a také nedokáží nahradit včasnou akci.

  • petr-fiala-ve-spatny-cas-na-spatnem-miste

Za normálních okolností by byl asi dobrý premiér, ale v době skokové inflace a s válkou na Ukrajině by potřeboval více charizma. Trochu méně analyzování a slibů a více rozhodné akce. Jeho výrazná orientace na EU by se měla odrážet i v domácí politice. Je-li v EU průměrná inflace 8,9 %, tak nemůže být v ČR 17,5 %. Můžeme být solidární, můžeme pomáhat, ale nemůžeme páchat pomalou sebevraždu. Jsou-li jednou z hlavních příčin inflace drahé energie tak proč nevyužíváme levně vyráběnou českou elektřinu.

Je tu silný argument porušování evropské legislativy. Její dodržování není ale tak jednotné, jak se prezentuje. Francie zastropovala cenu elektřiny a plynu, nečekala na EU. Petr Fiala prokázal, že v některých rozhodnutích dokáže být rázný. Svádí to k myšlence, že nadstandardní zisky ČEZU jsou jeho vládě vhod. Bude mít z čeho financovat ty nedostatečné podpory, které slíbil a chlubit se, že nezvyšuje daně. Čekání na EU připomíná čekání na Godota, je při nejmenším stejně absurdní.

Ať se pan Fiala pochlapí a napne svůj nemalý intelekt k provádění skutečných řešení, nebo ať svojí funkci předá někomu kdo je ochoten a schopen činit rázná opatření. Zákaz exportu elektrické energie a povolení vývozu pouze přebytků by porušoval zásady pravidel jednotného trhu EU s el. energií. Tedy porušování něčeho, co zjevně kolabuje. Něčeho, co nás zjevně znevýhodňuje. Být v takovém případě prvním, není prohřešek, ale zásluha.

Autor: Václav Kunft |

Zdroj: https://kunft.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=791104

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 pavel jan 2022-08-27 13:28
Pro Fialu je prioritou, aby ve Washingtonu a v Bruselu byli spokojeni. Tohle přivedečeský národní stát ke dnu a posléze k zániku. Dalo by se také říci, že Fiala je agent v cizích službách a podle toho taky dopadnem.
Citovat
#1 adamkratochvil 2022-08-27 11:29
aspon budu mat aj Cesi koho hnat od žranice ako divu sviňu...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře