Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Smútok na Podkarpatskej Rusi?

1. septembra 2022

Môj známy z Mukačeva mi dnes spomenul, že v Zakarpatskej oblasti Ukrajiny dnes mali úradný smútok.Vyhlásený bol na počesť padlých hrdinov-príslušníkov 128. útočnej brigády horskej pechoty. Táto brigáda je vzhľadom na konfiguráciu terénu v Podkarpatskej Rusi spojená práve s najzápadnejšou oblasťou Ukrajiny. Jej príslušníkov regrutovali najmä s mužov, čo žijú na Podkarpatí.

  • smutok-na-podkarpatskej-rusi
  • smutok-na-podkarpatskej-rusi

128. útočná brigáda horskej pechoty boli jednou z jadrových jednotiek, ktoré OS Ukrajiny použili pri neúspešnej protiofenzíve na Juhu v smere na Cherson. Nuž a práve táto brigáda zaznamenala asi najväčšie straty. Škoda, že práve ona. Veď ide o etnicky ne-ukrajinské teleso. Mnoho jej príslušníkov boli Rusíni, Maďari, ale aj Rumuni a po-ukrajinčení Slováci: Šarišania a Zemplínčania /z tých častí historických stolíc, ktoré sú dnes na území Ukrajiny/.

Informáciu o úradnom smútku na počesť padlých zo 128. brigády nemám potvrdenú z iných ako ruských zdrojov a najmä od svojho známeho. Bolo by dobré, keby sa toho chytili inokedy tak investigatívne naladení naši novinári. Nájde sa medzi nimi aspoň jeden „statočný“, čo sa do toho pustí ? Veď medzi tými padlými a ranenými môžu byť aj naši krajania-Slováci…

Zdroj: https://medvedar.blog.pravda.sk/2022/09/01/smutok-na-podkarpatskej-rusi/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře