Lula obhajuje nové paradigma globálního multilateralismu
- Podrobnosti
- ze světa / Latinská Amerika|
- 8. červenec 2025|
- correeiro|
- 3217 x
Lula vyzdvihl rozšíření BRICS, rozmanitost účastníků a obhajobu nového multilaterálního řádu jako milníky tohoto ročníku.
Prezident Luiz Inácio Lula da Silva v pondělí (7. 7.) prohlásil, že Brazílie hostila nejdůležitější summit BRICS od vzniku tohoto bloku. Během tiskové konference na závěr setkání v Riu de Janeiru Lula vyzdvihl jako milníky tohoto ročníku rozšíření skupiny, rozmanitost účastníků a obhajobu nového mnohostranného řádu.

"Nepochybuji o tom, že Brazílie již uspořádala nejlepší zasedání skupiny G20. A nyní uspořádala nejdůležitější summit BRICS, jaký se kdy konal," řekl prezident, viditelně nadšený výsledky akce.
Lula zdůraznil, že posláním BRICS - nyní rozšířeného o nové členské země - je vytvořit nový model globálního vládnutí se zaměřením na mír, respektování suverenity a ukončení logiky poručnictví ze strany velmocí.
"V BRICS jsme přesvědčeni, že již nechceme svět pod kuratelou. Nechceme další studenou válku, nerespektování suverenity ani nekonečné války. Chceme posílit demokratický a multilaterální proces," řekl.
Zdroj: Lula defende novo paradigma para o multilateralismo global

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prof. Peter Staněk, CSc. - Podíváme se spolu za oponu událostí - vše je jinak
- Skálova simultánka: Globální kazisvět prohrává. Co nesmíme odkládat my sami.
- Európska a ukrajinská demokracia v biolaboratóriach ...
- Neuspořádaný ústup USA: Po bombardování amerických a izraelských základen se do Íránu vrátily 3 miliardy dolarů!
- Belfast hoří! Aneb, co se stane v noci ve městě, kde se přes den zhmotní Okamurův “chirurg z dovozu”. Analýza
- Martin Koller: Ukrajina bez Ukrajinců, Pavel utočí na korunu, Co s Českou televizí?
Související články
