Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin dohání Pentagon k šílenství

Pentagon opět haraší zbraněmi. Roztočené kolečko sankcí se polámalo a Putin si dělá co se mu zlíbí. Tedy stále jedná svobodně a nevypočitatelně i když on sám a celé Rusko je obklíčeno základnami NATO. Snad právě z tohoto pohledu je jeho chování o to drzejší. Nejprve si vezme Krym a nyní si zřejmě chce vzít celé pobaltí a Evropu.



Osvícené hlavy v Pentagonu přišli na to, že sankce na Putina nezabírají, tedy přišli na to o čem svobodná média psala od počátku. To ale není zdaleka všechno. Ani přes logické ujišťování Vladimíra Putina, že jen nemocný člověk věří, že Rusko napadne země NATO, různé mozkové trusty varují: Pokud Rusko na Ukrajině vyhraje, EU zkolabuje! 
Ruský úspěch na Ukrajině by mohl strhnout kolaps NATO i EU stejně jako signalizovat konec světového řádu po Studené válce, varoval světem respektovaný mozkový trust se sídlem v Londýně.

  • putin-dohani-pentagon-k-silenstvi


Chatham House, Královský institut pro mezinárodní záležitosti ve zprávě ‚Ruská výzva‘, varuje, že členové NATO by měli skartovat ty „pohodlné nebo módní povídačky“ a místo toho se postavit realitě ruského expanzionismu.
Trust zároveň kritizuje Británii za to, že snižuje výdaje na zbrojení. 
Bývalý šéf Královského námořnictva lord West ze Spitheadu o novém kole škrtů řekl, že tím hrozí, že Británie upadne na světové scéně do bezvýznamnosti.

Pentagon – mozkový trust pětiúhelníku

Pravidelný pětiúhelník hrál významnou úlohu v mystice a symbolice pythagorejců. Od pravidelného pětiúhelníku je také odvozen symbol pentagramu, využívaný v pythagorejské sektě jako poznávací znamení. Jedním z důvodů, proč byl pravidelný pětiúhelník takto uctíván, bylo zřejmě to, že se v něm hned na několika místech ukazuje nejdokonalejší ze všech poměrů - poměr zlatého řezu.

Pentagon je velká kancelářská budova s rozlohou 600 000 m² z nichž je 240 000 využíváno jako kanceláře. V budově pracuje na 28 000 vojenských a civilních zaměstnanců a nejméně 3000 lidí kteří nejsou zaměstnanci ministerstva obrany. Budova má 5 nadzemních a 2 podzemní podlaží, pět prstencových koridorů v každém patře s celkovou délkou 28 km. Komplex Pentagonu zahrnuje také centrální náměstí neoficiálně nazývané „Ground zero“, tato přezdívka pochází vznikla během Studené války a vychází z přesvědčení, že v případě nukleární války by Sovětský svaz na toto místo zaměřil přinejmenším jednu jadernou hlavici.

Trust mystického pětiúhelníku, zvažuje, že v Evropě kvůli Rusku rozmístí rakety země-země

Americká vláda zvažuje řadu agresivních kroků v reakci na to, že Rusko údajně porušuje odzbrojovací dohodu z konce studené války, napsala agentura AP. Mezi možnými opatřeními je podle ní rozmístění amerických pozemních střel v Evropě, schopných v předstihu udeřit proti ruským zbraním.

Rusko podle rozhlasové stanice Echo Moskvy na americké plány dosud oficiálně nereagovalo, Kreml uvedl, že chce situaci nejprve podrobit analýze. Ale neoficiálně se hovoří, že Moskva by na hrozbu rozmístění amerických jaderných zbraní i v těch částech Evropy, kde dosud nebyly, odpověděla rozmístěním raket Iskander a střel s plochou drahou letu u západních hranic. Internetový list Gazeta.ru upozornil, že zatím není jasná reakce evropských spojenců na americké plány, nicméně varoval, že eskalace se dříve či později může vymknout kontrole.
Zvažované možnosti jdou podle AP tak daleko, že jedna z nich naznačuje - aniž by to výslovně uváděla - i zlepšení schopnosti amerických jaderných zbraní ničit vojenské cíle na ruském území.

To vše podle americké tiskové agentury připomíná studenou válku.

Je velmi podivným úkazem, že k masivnímu porušení minských dohod došlo pár dní před summitem G7. 
Západní vůdci se v neděli a v pondělí sejdou na summitu skupiny velkých světových ekonomik (G7), z něhož byl ruský prezident Vladimir Putin vyloučen a na kterém se bude probírat ruská agrese jako klíčové téma. Zdá se, že masivní porušení minských dohod přišlo jako na objednávku.

Ale teď, těsně před summitem „sedmičky", to pravděpodobně Kyjev risknul a rozhodl se pro provokaci. Kyjev velkou válku nechce, chce jen ukázat Západu svou těžkou situaci a poukázat na údajnou „ruskou agresi". Jaceňuk o tom vlastně hovoří naprosto otevřeně — „očekávám, že na summitu „velké sedmičky" dá světové společenství správnou a adekvátní odpověď na ruskou agresi".

Pokud bude tato odpověď kladná jsme v novém kole studené války.

Co na to Putin?

V rozhovoru pro italský list Corriere della Sera ruský prezident Vladimir Putin důrazně odmítl, že by Rusko plánovalo napadnout některou ze zemí Severoatlantické aliance. "Pokud jde o obavy některých zemí z možných agresivních akcí Ruska, myslím, že jen člověk, který není zdravý... si může představit, že by Rusko najednou napadlo NATO," prohlásil šéf Kremlu v interview. Zejména v bývalých sovětských pobaltských republikách, které jsou nyní členy Aliance, však tyto obavy panují vzhledem k postupu Moskvy v ukrajinské krizi.

Ruský prezident v této souvislosti obvinil Spojené státy, že na takovéto obavy sázejí, aby vytvořily obraz nepřítele a mohly tím podpořit své ambice na zachování vedoucího postavení ve světě. Také konflikt na Ukrajině je podle něj výsledkem "neprofesionálního jednání" USA. "Chci vám říci, že od Ruska se není čeho bát," prohlásil Putin. Rusko podle něj nevede agresivní politiku. Je prý jen nuceno reagovat na existující hrozby vůči němu.

Co je s podivem je to, že americká vláda plánuje rozmístění amerických pozemních střel v Evropě, schopných v předstihu udeřit proti ruským zbraním, aniž by o této věci byla nějaká diskuse se spojenci. 
Myslím, že diskuse určitě proběhne, podle mého soudu však bude zcela formální. Již dnes je rozhodnuto.



Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/313879-sef-pentagonu-sankce-na-putina-nezabiraji/


http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6098-mozkovy-trust-varuje-pokud-rusko-na-ukrajine-vyhraje-eu-zkolabuje

http://zpravy.idnes.cz/usa-rusko-rakety-jaderny-protiuder-d6r-/zahranicni.aspx?c=A150605_114209_zahranicni_aha

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře