Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vakcinační pasy a jiné lahůdky. Dobrá rada nad zlato

Emil Kalabus

Takzvané vakcinační cestovní pasy už svým občanům začal vydávat například Island, v digitální formě je chystá i Dánsko a Británie.

Kdo o očkovacím pase mluvil v loňském roce, byl označen za konspirátora. No a je to tady....

Které konspirační teorie se ještě ukážou jako pravdivé?

  • vakcinacni-pasy-a-jine-lahudky-dobra-rada-nad-zlato

Poradce premiéra ČR a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula v nedělním pořadu Partie na CNN Prima News poprvé v historii a naživo připustil možnost čipování obyvatelstva v souvislosti s evidencí očkovaných osob proti Covid-19. V rozhovoru uvedl, že Evropská unie řeší otázku evidence a rozlišování obyvatelstva, aby bylo jasné, kdo je očkovaný, kdo je testovaný a kdo prodělal nemoc. Podle Romana Prymuly se v podstatě uvažuje v EU o třech různých certifikátech, které budou mít buď papírovou podobu, nebo se bude jednat o mobilní aplikace v telefonech, anebo dokonce o čipy, ve kterých bude očkovací, testovací a epidemiologický status trvale zaznamenán. Nevěříte? Tak koukněte.
https://www.youtube.com/…oyw

Nebo je snad fake news, že začala nejenom cenzura svobody slova technologickými giganty, jakými jsou Twitter, Google (YouTube), Facebook? Rozhodně tomu tak není. Začala doslova válka o veřejný prostor. Patrné to bylo při amerických volbách.

Cenzurovaný a přerušený Trumpův projev byl toho důkazem. O mazání profilů nepohodlným raději nepíši.

A co odmítání ruské vakcíny? Zdá se, že je lepší raději umřít s USA než žít s Ruskem. Slyšíme, že ruská vakcína není řádně testovaná, což není pravda. Svědčí o tom peer rewiev článek v renomovaném odborném časopise Lancet o výsledcích třetí fáze klinických studií s přibližně 20 000 účastníky. Tři čtvrtiny dostaly vakcínu a čtvrtina placebo. Byl přijat a zveřejněn. Současně byla zveřejněna vědecká studie o průběžné analýze randomizovaných kontrolovaných studií fáze 3 v Rusku. Podle vědců byla účinnost vakcíny 91,6 procent, u dobrovolníků starších 65 let – 91,8 procenta. Vakcína také stoprocentně chrání před závažným průběhem koronaviru. Vědci pracující za západní, povětšinou vládní nebo politické granty, mají politické výhrady. Jenže ostatních vakcín není dostatek. Vakcínu od firmy AstraZeneca nedoporučuje starším lidem už osm států EU, nově ji úplně odmítlo Švýcarsko. Důvod je u všech stejný: nedostatek dat.

A je snad fake news skutečnost, že vakcíny AstraZeneca mají mnohem více vedlejších účinků než výrobce uvádí? Navíc skutečné účinky vakcíny neodpovídají proklamaci. Své o vedlejších účincích  vakcín, by mohli vyprávět učitelé a učitelky z Bratislavy. A nejen oni. Očkování učitelů zkomplikovalo otevírání škol a školek. Někteří pedagogové po víkendovém očkování nebyli schopni přijít v pondělí do práce. Během víkendu na Slovensku proběhlo očkování učitelů vakcínou od společnosti AstraZeneca. Vakcínu podali až 4 600 vyučujícím, ale vedlejší účinky vakcíny mnohým znemožnily nastoupit v pondělí do školy. Do základní školy v bratislavské části Ružinov se měli vrátit žáci prvního stupně, ale nástup do školy se nakonec nekonal. Děti by neměl v pondělí  kdo učit, protože jejich vyučující leží od podání vakcíny AstraZeneca s teplotami v posteli. A nejedná se o jednu školu.
https://zemavek.sk/…ce/

Co poradit laické veřejnosti a lidem, kteří se pro očkování rozhodli? Doporučil bych dodržovat interní stanovisko k očkování proti coronaviru SARS–COV–2 od prof. MUDr. Jiřiny Bartůňkové, DrSc., MBA přednostky Ústavu imunologie 2. LF UK a FN Motol, Praha. Ušetříte si trápení. Dobrá rada nad zlato.
https://senioricr.cz/…-2/

Zdroj: https://www.novinky.cz/…202

https://aeronet.cz/…19/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře