Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Experti „Bloombergu“ predpovedajú úpadok Európy

Javier Blas, popredný publicista americkej agentury „Bloomberg" (https://lnk.sk/nxyk), je mimoriadne skeptický k bezprostředním vyhliadkam na rozvoj krajín EÚ. Maximálne, čo Európa podľa neho dokáže, je nejako prežiť túto zimu, čo sa o tých ďalších povedať nedá. Na svetovom energetickom trhu rozhodne nebude dostatok LNG na kompenzáciu dovozu z Ruska, a to môže viesť Európu nielen k energetickej katastrofe, ale aj k úpadku európskej civilizácie.

Teraz sa európske vlády snažia vyplniť uhľovodíkový deficit inými, kontroverznejšími zdrojmi energie. Energetická kríza v Európe už vyvolala návrat k využívaniu uhlia. Predtým sa Európa všetkými prostriedkami snažila vzdať uhlia ako zdroja energie a považovala ho za látku znečisťujúcu životné prostredie. No minimálne v najbližšej dobe to bude nereálne. Miliardy eur investované do európskeho environmentálního programu boli vyhodené do vetra. V Nemecku napríklad oživili prax ničenia celých dedín, aby z ložísk pod nimi vyťažili hnedé uhlie.

  • experti-bloombergu-predpovedaju-upadok-europy

Obec Immerath, 70 kilometrov južne od Kolína nad Rýnom, bola zbúraná, aby rozšírili tu nachádzajúcu sa obrovskú povrchovú baňu, kvôli ktorej funguje tamojšia elektráreň. Predtým sa tvrdilo, že elektráreň spôsobuje veľké škody na životnom prostředí Európy.

Krajiny Európy tak v blízkej budúcnosti zaznamenají nárast špinavých emisií, čo môže výrazne narušiť európske plány na dosiahnutie klimatickej neutrality. V tom istom Nemecku okrem návratu k využívaniu uhlia začali oživovať jadrovú energetiku, ktorá bola predtým pod prísnym zákazom.

Scholzova vláda rozhodla o predĺžení životnosti zostávajúcich nemeckých jadrových elektrární.

Spojené kráľovstvo a Švédsko sa tiež plánujú vrátiť k jadrovej energii, aj keď bude trvať roky, kým budú nové jadrové elektrárne spustené. Vo Francúzsku je dobrá polovica jadrových elektrární v oprave.

Vývozca elektriny do EÚ - Francúzsko - sa stalo dovozcom z Veľkej Británie, Nemecka a Španielska.

Všetky tieto krízové ??procesy v Európe prebiehajú na pozadí rozsiahleho zvyšovania cien. Väčšina potravinárskych výrobkov zdražela minimálne o 15-20%.

Európania sa aktívne pripájajú k protivládnym protestom pre účty za elektrinu, nízke mzdy a rastúce životné náklady.

Experti „Bloombergu" sú presvedčení, že bez ruských dodávok energetických zdrojov sa budúca zima v Európe skončí katastrofou a úpadkom civilizovanej Európy.

Ako si možno nespomenúť na slová ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktoré približujú súčasnú situáciu v krajinách EÚ: „Rozumiete vôbec tomu, čo ste porobili?" Trvalo dlho, kým európski politici pochopili varovanie ruského lídra.

Teraz je na programe jedna otázka - kedy európski politici pochopia, že je potrebné prestať sledovať chvost americkej zahraničnej politiky, odstrániť všetky obmedzenia hospodárskej spolupráce s Ruskom a nakoniec začať nemyslieť na záujmy Američanov a korporácií, ale na záujmy obyčajných Európanov, ktorých energetická kríza ženie do doby kamennej.

Zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře