Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Francie: rychlý přechod na digitální identitu

Po Bavorsku, Itálii a Rakousku chce nový digitální systém zavést také Francie. Pouhé dva dny po svém znovuzvolení - 26. dubna 2022 - představil prezident Emmanuel Macron zákon o "službě záruky digitální identity" "v souladu s požadavky Bruselu", píše britský list Express.

"Bojujte všemi prostředky"

Macron si tím zároveň přivodil hněv opozice. Florian Philippot, bývalý člen Národní fronty (FN) a zakladatel euroskeptické strany Patrioti, vyzývá k odporu proti vládním plánům.

Cílem je podle něj vytvořit společnost s dohledem v čínském stylu, a proto je třeba proti této aplikaci bojovat "všemi prostředky".

  • francie-rychly-prechod-na-digitalni-identitu

Aplikace je vyvíjena v souladu s přístupem Komise Evropské unie (EU) k evropskému digitálnímu průkazu totožnosti. Aplikace usnadní spojení s úřady a dalšími veřejnými institucemi. Tam by se člověk mohl "digitálně identifikovat", údaje by se již nemusely zadávat.

Je vyžadován moderní smartphone

Aplikaci mohou používat pouze osoby, které mají biometrický průkaz totožnosti a moderní chytrý telefon s čipem NFC. Příjmení, jméno, datum narození, fotografie, adresa a e-mailová adresa jsou uloženy ve "službě digitální identity".

Čtečka NFC v chytrém telefonu skenuje biometrické průkazy totožnosti, které byly zavedeny v srpnu 2021, vysvětluje zpravodajský portál report24.

Biometrické údaje - například otisky prstů - se údajně nebudou používat. Uživatelé se také mohou sami rozhodnout, která data chtějí předat. Všechna data však budou uložena, uvádí report24.

Macron již během svého prvního funkčního období masivně podporoval digitalizaci. Podle tkp.at bylo uzavřeno mnoho bankovních poboček a rodinní lékaři se vzdali svých ordinací. Nahradily je digitální stanice. Lidé bez přístupu k internetu jsou již nyní vyloučeni z různých nabídek, mají velké problémy, pokud jde o bankovní účty nebo návštěvy u lékaře.

(německý originál Im Eiltempo zur digitalen Identität na stránkách Epoch Times)

 zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře