Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ještě k rozhovoru německých důstojníků

Německá média se stále vyhýbají podstatě toho problémů, tedy že Německo se tímto okamžikem zařadilo mezi státy připravujícími a podporujícími teroristické útoky proti civilním cílům. Tedy, že odteď lze Německo označit jako teroristický stát a to i v rámci mezinárodního práva! Německá média nyní řeší, jak mohlo dojít k úniku rozhovoru mezi vysoce postavenými důstojníky německé armády, ale zcela se vyhýbají obsahu samotného rozhovoru a jaké následky by to pro Německo mohlo mít!

  • jeste-k-rozhovoru-nemeckych-dustojniku
 
 
Německá média bijí na poplach: generály Bundeswehru bylo snadné odposlouchávat

02.03.2024
 
Na záznamu, který zveřejnila ruská média, je rozhovor německých důstojníků o parametrech použití raket Taurus, včetně útoků na Krymský most.

Rusko odposlouchávalo velení Bundeswehru: Scholz potvrdil pravost záznamů o útoku na Krymský most a označil to za "velký problém", napsala agentura DPA.

"Zvukový záznam také zamířil do Bundeswehru a několik vojáků v rozhovoru uvedlo, že je skutečný," píše Welt.

"Ministr obrany Pistorius čelí výbušnému případu odposlechů, které souvisely s citlivým tématem raket Taurus," uvedla televize N — TV.

"Čtyři vysoce postavení vojáci Bundeswehru během půl hodiny diskutují o jednom z politicky výbušných témat současnosti — a záznam se dostane na internet. To, co zní jako pohádka o loupežnících, ale zdá se to být realitou, " uvedl Insider.

"Nepříjemné překvapení pro Bundeswehr: ruští novináři zveřejnili záznam výbušného telefonického rozhovoru mezi čtyřmi vysoce postavenými německými důstojníky," Bild.

"Ministr obrany Pistorius musí naléhavě vysvětlit veřejnosti, nakolik je audiozáznam konzultací mezi německými vojenskými důstojníky o možných scénářích útoku na Krymský most pravdivý nebo falešný," uvedl poslanec Sevim Dagdelen v Berliner Zeitung.

"Na první pohled může být záznam autentický: hlasy nezní zjevně vykonstruovaně, příslušníci německé armády se mezi sebou znají a také je zmíněno obrovské množství detailů, týkajících se mnoha vnitřních procesů. Zdroje v Bundeswehru uvedly ZDF, že považují obsah nahrávek za autentický, ale s jistotou to nedokázaly ověřit.

"Původní interní analýza Ministerstva obrany naznačuje, že záznam nebyl zmanipulován, a to ztěžuje situaci i spolkovému kancléři Olafu Scholzovi. Odmítl možnost dodávek Taurusů na Ukrajinu s odvoláním na to, že rakety Taurus potřebují k obsluze německé vojáky. Na druhou stranu generálové v nahrávce předpokládají, že Ukrajina je bude moci spravovat i sama," uvedl.

"Není žádným tajemstvím, že Rusko špehuje Německo. Ale nyní byli odposloucháváni i generálové letectva, " RND.

Pokud je jednání Bundeswehru tak snadné odposlouchávat, je to v současné situaci katastrofa. "Vzhledem k výbušnému charakteru témat bylo v tomto případě nutné použít šifrovanou komunikační linku," Der Spiegel.
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 STANISLAV ŠMÍD 2024-03-03 10:27
Bůh ví jestli to Wehrmacht nepřihrál novinářům sám. Aby si německý ovce zvykly, že se zase ....kommt nach Osten. Ovšem na jednu věc asi zapomněli. Už mají v Reichu cizí armádu. Všude ve větších městech. A její dvě znesvářené frakce, al Fatah a Hammas, vyjednávají o smíru a společném boji v Moskvě. Odpověď tady na ten Deutsche terrorismus může být zajímavá.
,
Citovat
#2 Bálek Zdeněk 2024-03-03 09:52
Zde ještě odkaz na přepis rozhovoru německých důstojníků v ruštině: https://rusvesna.su/news/1709291924
Citovat
#1 Bálek Zdeněk 2024-03-03 09:44
Rozhovor německých důstojníku o připravovaném útoku německými raketami Taurus (Býk), mimo jiné i na na Krymský (Kerčský) most
(zpracováno za pomoci automatického překladače a následné úpravy, tudíž mějte pochopení pro horší kvalitu překladu)


Simonyan zveřejnila přepis rozhovoru německých důstojníků o útocích na Krymský most
3. 1. 2024 - 14:25
Simonyan zveřejnil přepis rozhovoru mezi německými důstojníky o útocích na Krymský most | ruské jaro
Šéfredaktorka Russia Today a MIA Rossiya Segodnya, Margarita Simonyan, na své oficiální stránce VK zveřejnila přepis rozhovoru mezi vysokými důstojníky německé armády, kteří diskutovali o možnosti útoků na Krymský most .

Dne 19. února 2024 proběhl následující rozhovor mezi vedoucím oddělení operací a cvičení Velitelství vzdušných sil Bundeswehru Graefem, inspektorem BBC Bundeswehru Gerhartzem a zaměstnanci Centra vzdušných operací Bundeswehru pro vesmírné operace Fenskem a Frostedtem.

Gerhartz: Ahoj všichni! Graefe, jsi teď v Singapuru?

Graefe: Ano.

Gerhartz: Dobře. Musíme si informace ověřit. Jak jste již slyšeli, ministr obrany Pistorius hodlá pečlivě zvážit otázku dodávek raket Taurus na Ukrajinu.

Máme s ním naplánovanou schůzku. Vše je potřeba prodiskutovat, abychom na této problematice mohli začít pracovat. Zatím nevidím, že by bylo rozhodnuto o datu zahájení těchto dodávek.

Nebylo to tak, jak mu kancléř řekl: "Chci získat informace hned a zítra ráno se rozhodneme." Nic takového jsem neslyšel. Pistorius celou tuto probíhající diskusi hodnotí opačně. Nikdo neví, proč spolkový kancléř tyto dodávky blokuje. Samozřejmě se objevují ty nejneuvěřitelně jší zvěsti. Uvedu příklad: včera mi volal novinářka, který má velmi blízko ke kancléři.

Někde v Mnichově slyšela, že rakety Taurus nebudou fungovat. Zeptal jsem se, kdo jí to řekl. Odpověděla, že jí to řekl někdo ve vojenské uniformě. Jde samozřejmě o zdroj informací nízké úrovně, ale novinářka se těchto slov chytila a chce si z toho udělat velkou senzaci s titulkem: „Nyní známe důvod, proč kancléř odmítá poslat rakety Taurus – nebudou fungovat.”

To je všechno hloupost. Taková témata jsou dostupná pouze omezenému okruhu lidí. Vidíme však, jaké nesmysly se mezitím šíří, mluví se úplné nesmysly.

V této otázce se s vámi chci shodnout, abychom se nevydali špatným směrem. Nejprve mám nyní otázky na Frostedta a Fenske. Mluvil s vámi někdo na toto téma? Kontaktoval vás Freuding?

Frostedte: Ne. Komunikoval jsem pouze s Graefem.

Fenske: To samé, komunikoval jsem jen s Graefem.

Gerhartz: Možná vás bude znovu kontaktovat. Asi se budu muset zúčastnit slyšení v rozpočtové komisi, protože nastaly problémy související s rostoucími cenami za přestavbu infrastruktury pro F-35 v Büchelu.

Svá doporučení jsem již zprostředkoval prostřednictvím Franka, abychom měli snímky k vizualizaci materiálu.

Ukázali jsme mu testovací prezentaci, kde byly střely Taurus instalovány na nosič Tornado nebo na jiný požadovaný nosič. To si však těžko dokážu představit.

Je nutné pamatovat na to, že se jedná o půlhodinovou schůzku, proto byste si neměli připravovat prezentaci o 30 snímcích.

Měla by tam být krátká zpráva. Je potřeba ukázat, co raketa umí, jak se dá využít.

Je nutné vzít v úvahu, pokud učiníme politické rozhodnutí převést rakety jako pomoc na Ukrajinu, jaké to může mít důsledky. Budu vám vděčný, když mi nejen řeknete, jaké problémy máme, ale jak je můžeme vyřešit.

Například, když mluvíme o způsobech doručení... Vím, jak to Britové dělají. Vždy je přepravují v obrněných vozidlech Ridgback. Na místě mají několik lidí. Francouzi to nedělají.

Dodávají Q7 rakety Scalp na Ukrajinu. Storm Shadow a Scalp mají podobné technické specifikace pro jejich instalaci. Jak tento problém vyřešíme?

Dáme do jejich rukou střely MBDA s Ridgbackem? Bude jeden z našich lidí přidělen k MBDA? Graefe, podejte nám zprávu, jaký je náš postoj k této otázce. Pánové Fenske a Frohstedte, podejte zprávu, jak vidíte situaci.

Graefe: Začnu nejcitlivějšími otázkami, se současnou kritikou ohledně dodávek. Diskuse probíhají téměř všude. Je zde několik nejdůležitějšíc h aspektů.

Za prvé jsou to dodací lhůty. Pokud nyní kancléř rozhodne, že bychom měli dodat rakety, budou převedeny z Bundeswehru. Dobře, ale budou připraveny k použití až za osm měsíců.

Za druhé, nelze to uspěchat. Protože když to uděláme, pak může dojít k chybnému použití, raketa může spadnout na mateřskou školu a opět dojde k civilním obětem. Tyto aspekty je třeba vzít v úvahu.

Při jednání je třeba podotknout, že bez výrobce nic neuděláme.

Mohou se vybavit, přezbrojit a dopravit první střely. Výrobu můžeme trochu dohnat, ale neměli bychom čekat, až se nahromadí 20 kusů, můžeme jich přenést pět najednou. Dodací lhůta těchto střel přímo závisí na odvětví. Kdo to zaplatí?

Další otázkou je, na jaké zbraňové systémy budou tyto střely namontovány? Jak by měla být zachována interakce mezi společností a Ukrajinou? Nebo máme nějakou integraci?

Gerhartz: Myslím, že ne. Protože výrobce TSG řekl, že tento problém mohou vyřešit do šesti měsíců, bez ohledu na to, zda se jedná o Suchoj nebo F-16.

Graefe: Pokud se spolkový kancléř rozhodne do toho jít, pak musí být jasné, že výroba spojovacích prostředků bude trvat šest měsíců.

Za třetí, teoreticky se nás může dotknout otázka školení. Už jsem řekl, že spolupracujeme s výrobcem raket. Oni trénují údržbu těchto systémů a my trénujeme taktické použití.

Trvá to tři až čtyři měsíce. Tato část školení může probíhat v Německu.

Když budou doručeny první rakety, musíme rychle rozhodnout o montáži a výcviku. Možná se budeme muset v těchto otázkách obrátit na Brity a využít jejich know-how.

Můžeme jim přenášet databáze, satelitní snímky, plánovací stanice. Kromě dodávek samotných raket, které máme, může vše ostatní dodat průmysl nebo IABG.

Gerhartz: Musíme si představit, že by mohli používat letadla s uchycením pro rakety Taurus a s uchycením pro rakety Storm Shadow.

Britové tam byli a vybavili letadla. Systémy nejsou až tak odlišné a lze je použít i pro Býka (Taurus). Mohu mluvit o zkušenostech s používáním komplexu Patriot.

Naši odborníci nejprve počítali i s dlouhými termíny, ale zvládli si poradit v řádu týdnů. Vše se podařilo zprovoznit tak rychle a v takovém množství, že naši zaměstnanci řekli: „Páni. Tohle jsme nečekali." Nyní vedeme válku, která využívá mnohem modernější technologie než naše stará dobrá Luftwaffe.

To vše naznačuje, že když plánujeme termíny, neměli bychom je přeceňovat. A nyní, pánové Fenske a Frostedte, bych rád slyšel váš názor ohledně možných dodávek na Ukrajinu.

Fenske: Rád bych se dotkl problematiky tréninku. Tuto problematiku jsme již nastudovali, a pokud se zabýváme personálem, který již má odpovídající výcvik a bude paralelně procházet výcvikem, bude nejdříve trvat asi tři týdny, než se naučíte ovládat techniku ​​a teprve poté přistoupíte přímo k leteckému výcviku, který potrvá asi čtyři týdny

Je to tedy mnohem méně než 12 týdnů. To vše samozřejmě za předpokladu, že zaměstnanci mají odpovídající kvalifikaci; školení lze provádět bez použití služeb překladatelů a několik dalších bodů. S paní Friedbergerovou jsme již mluvili. Pokud se bavíme o bojovém použití, tak de facto nám bude doporučeno poskytnout podporu alespoň první skupině.

Plánování je náročné, zaškolení našeho personálu trvalo asi rok a my se nyní snažíme tuto dobu zkrátit na deset týdnů a zároveň doufáme, že budou moci závodit v terénu ve voze formule 1.

Další možností je poskytnout plánovanou technickou podporu, teoreticky to lze provést z Büchelu, za předpokladu vytvoření zabezpečeného spojení s Ukrajinou.

Pokud by to bylo k dispozici, bylo by možné provést další plánování. Toto je minimálně hlavní scénář – poskytnout plnou podporu od výrobce, podporu prostřednictvím služby uživatelské podpory, která vyřeší problémy se softwarem. V zásadě je vše stejné jako u nás v Německu.

Gerhartz: Počkejte chvíli. Chápu, o čem mluvíte.

Politici mohou mít obavy z přímého, uzavřeného spojení mezi Büchelem a Ukrajinou, které by se mohlo stát přímou účastí v ukrajinském konfliktu.

Ale v tomto případě můžeme říci, že výměna informací bude probíhat přes MBDA a do Schrobenhausenu vyšleme jednoho nebo dva naše specialisty.

Samozřejmě je to trik, ale z politického hlediska to může vypadat jinak. Pokud dochází k výměně informací prostřednictvím výrobce, není to s námi spojeno.

Fenske: Vyvstane otázka, kam informace jdou. Pokud se bavíme o cílových informacích, které v ideálním případě zahrnují satelitní snímky s maximální přesností do tří metrů, pak je musíme nejprve zpracovat v Büchelu.

Myslím si, že bez ohledu na to je možné nějak zorganizovat výměnu informací mezi Büchelem a Schrobenhausene m, nebo můžeme vymyslet možnost přenosu informací do Polska tak, že se tam dá dojet autem. Na tento problém je třeba se podívat blíže, možnosti se jistě objeví.

Pokud budeme podporováni, pak v nejhorším případě můžeme cestovat i autem, což zkrátí dobu odezvy. Samozřejmě nebudeme moci odpovědět do hodiny, protože budeme muset dát souhlas.

V nejlepším případě bude letadlo schopno provést příkaz šest hodin po obdržení informace.

K zasažení určitých cílů stačí přesnost více než tři metry, ale pokud je potřeba cíl upřesnit, je potřeba pracovat se satelitními snímky, které umožňují jeho modelování. A pak doba odezvy může být až 12 hodin. Vše závisí na cíli.

Podrobně jsem tuto problematiku nestudoval, ale věřím, že i tato varianta je možná. Jediné, co musíme říci, je, že musíme přemýšlet o tom, jak organizovat přenos informací.

Gerhartz: Myslíte si, že je možné doufat, že Ukrajina všechno zvládne sama? Ostatně je známo, že je tam mnoho lidí v civilu, kteří mluví s americkým přízvukem.

Je tedy dost možné, že jej brzy budou moci používat sami? Koneckonců mají všechny satelitní snímky.

Fenske: Ano. Dostávají je od nás. Rád bych se také krátce dotkl otázek protivzdušné obrany. Musíme pečlivě zvážit, zda máme v Kyjevě vybavení, abychom mohli přijímat informace od IABG a NDK.

To jim musíme poskytnout, takže tam musím letět 21. února, musíme si vše optimálně naplánovat a ne jako u Storm Shadow, kdy plánovali kontrolní body.

Musíme přemýšlet o tom, jak létat kolem nebo létat pod zorným polem radaru. Pokud je vše připraveno, trénink bude efektivnější.

A pak se opět můžeme vrátit k otázce počtu raket. Pokud dáte 50 kusů, velmi rychle se spotřebují.

Gerhartz: To je pravda, to nezmění průběh války. Nechceme je tedy převádět všechny. A ne všechny zároveň. Možná 50 v první tranši, pak možná bude další tranše 50 raket.

To je zcela pochopitelné, ale to vše je velká politika. Asi za tím opravdu něco je. Od svých francouzských a britských kolegů jsem se dozvěděl, že ve skutečnosti je situace s těmito puškami Storm Shadow a Scalp stejná jako s puškami Winchester – mohou se ptát: „Proč bychom měli dodávat další várku střel, když jsme je již dodali. ať to Německo udělá hned."

Možná chce pan Frostedte na toto téma něco říct?

Frostedte: Dovolte mi přidat trochu pragmatismu. Chci se podělit o své myšlenky o vlastnostech Storm Shadow.

Bavíme se o protivzdušné obraně, době letu, výšce letu a tak dále, došel jsem k závěru, že jsou zajímavé dva cíle - most na východ a muniční sklady, které jsou výše.

Most na východě je těžko dosažitelný, je to docela malý cíl, ale Býci (Taurusy) to zvládnou a muniční sklady také dokážou zasáhnout. Když to všechno vezmeme v úvahu a porovnáme s tím, jak moc byly použity Storm Shadow a HIMARS, pak mám otázku: "Je naším cílem most nebo vojenské sklady?"

Je to dosažitelné se současnými nedostatky, které RED a Patriot mají? A došel jsem k závěru, že limitujícím faktorem je, že mají většinou jen 24 nabití...

Gerhartz: To je pochopitelné.

Frostedte: Připojit Ukrajinu k TPP má smysl. Bude to trvat týden. Myslím, že má smysl přemýšlet o plánování úkolů a centralizovaném plánování. Plánování úkolů v našem spojení trvá dva týdny, ale pokud je o to zájem, lze to zvládnout rychleji.

Když se podíváme na most, tak si myslím, že Býk (Taurus) nestačí a musíme mít představu, jak to může fungovat, a k tomu potřebujeme data ze satelitů.

Nevím, jestli se nám podaří Ukrajince na takový úkol v krátké době připravit, a to mluvíme o měsíci. Jak by vypadal útok Býka na most?

Z operativního hlediska nedokážu odhadnout, jak rychle se Ukrajinci naučí takové akce plánovat a jak rychle dojde k integraci. Ale protože se bavíme o mostě a vojenských základnách, chápu, že je chtějí získat co nejdříve.

Fenske: Rád bych řekl ještě jednu věc ke zničení mostu. Intenzivně jsme tuto problematiku studovali a bohužel jsme došli k závěru, že most je svou velikostí podobný dráze.

Proto nemusí vyžadovat 10 nebo dokonce 20 raket.

Gerhartz: Existuje názor, že Taurus uspěje, pokud použije francouzskou stíhačku Dassault Rafale.

Fenske: Jediné, co mohou udělat, je udělat díru a poškodit most.

A než uděláme důležitá prohlášení, musíme sami...

Frostedte: Neprosazuji myšlenku mostu, pragmaticky chci pochopit, co chtějí. A co bychom je měli naučit, tak se ukazuje, že při plánování těchto operací budeme muset na snímcích naznačit hlavní body.

Budou mít cíle, ale je třeba vzít v úvahu, že při práci na malých cílech musíte pečlivěji plánovat a ne analyzovat obrázky v počítači. V případě potvrzených cílů je vše jednodušší a plánování zabere méně času.

Gerhartz: Všichni víme, že chtějí most zničit, co to v konečném důsledku znamená, jak ho chrání - nejen proto, že má důležitý vojensko-strate gický, ale i politický význam. I když teď mají pozemní cestu.

Existují určité obavy, pokud budeme mít přímou komunikaci s ukrajinskými ozbrojenými silami. Vyvstane proto otázka: je možné použít takový trik a sekundovat našim lidem MBDA?

Přímá komunikace s Ukrajinou tedy bude pouze přes MBDA, to je mnohem lepší, než kdyby takové spojení existovalo s naším letectvem.

Graefe: Gerhartzi, na tom nezáleží. Musíme se ujistit, že od samého začátku neexistuje žádný podezření, které z nás činí stranu konfliktu. Samozřejmě to trochu přeháním, ale když teď ministrovi řekneme, že si naplánujeme schůzky a pojedeme autem z Polska, aby si toho nikdo nevšiml, to už je účast, tak to neuděláme. Pokud mluvíme o výrobci, pak bychom se měli nejprve zeptat MBDA, zda to umí.

Nezáleží na tom, zda to naši lidé dělají v Büchelu nebo ve Schrobenhausenu - stále je to účast. A myslím, že by se to dělat nemělo.

Na začátku jsme to identifikovali jako základní prvek červené čáry, takže se zapojíme do tréninku. Řekněme, že připravíme cestovní mapu.

Proces učení je nutné rozdělit na části. Dlouhý trek bude trvat čtyři měsíce, důkladně je natrénujeme, včetně práce na variantě mostu.

Krátká bude trvat dva týdny, aby mohli rakety použít co nejdříve. Pokud jsou již vycvičeni, pak se zeptáme, zda jsou Britové připraveni se s nimi v této fázi vypořádat.

Věřím, že takové jednání bude správné – jen si představte, kdyby tisk zjistil, že naši jsou ve Schrobenhausenu nebo že jezdíme auty někde v Polsku! Tuto variantu považuji za nepřijatelnou.

Gerhartz: Pokud dojde k takovému politickému rozhodnutí, musíme říci, že Ukrajinci k nám musí přijít. Nejdříve potřebujeme vědět, jestli takové politické rozhodnutí není přímo zapojeno do plánování úkolů, v tom případě bude školení trvat o něco déle, budou schopni vykonávat složitější úkoly, což je dost možné, že už mají nějaké zkušenosti s využitím high-tech zařízení.

Pokud je možné se přímé účasti vyhnout, nemůžeme se podílet na plánování úkolů, udělat to v Büchelu a pak jim to přeposlat – pro Německo je to „červená čára“.

Můžete je trénovat dva měsíce, během této (doby) se všechno nenaučí, ale něco zvládnou. Musíme se jen ujistit, že jsou schopni zpracovat všechny informace a pracovat se všemi parametry.

Graefe: Seppel řekl, že je možné vytvořit dlouhou a krátkou cestovní mapu. Jde o to, aby se výsledky dostavily v krátkém čase.

A pokud je v první fázi úkolem zasáhnout muniční sklady, a ne tak složité objekty, jako jsou mosty, pak v tomto případě můžete pokračovat se zkráceným programem a získat rychlé výsledky.

Pokud jde o informace od IABG, nepovažuji tento problém za kritický, protože nejsou vázáni na konkrétní místo, průzkum musí provádět sami. Je jasné, že na tom závisí účinnost. To je přesně to, o čem jsme mluvili, že se to vyplatí brát v úvahu při přesunu raket. Ještě nebylo rozhodnuto. Ale je to tak.

Gerhartz: A to by byl vrchol. Existují muniční sklady, u kterých nelze provést krátký výcvik z důvodu velmi aktivní PVO. To bude potřeba vážně řešit.

Myslím, že naši lidé najdou možnost. Jen nám musí být umožněno to nejprve zkusit, abychom mohli poskytovat lepší politická doporučení. Musíme být lépe připraveni, abychom nezklamali, protože KSA nemusí mít ponětí, kde se systémy protivzdušné obrany ve skutečnosti nacházejí. Takové informace mají Ukrajinci, my máme data z radarů.

Ale pokud se bavíme o přesném plánování, tak musíme vědět, kde jsou radary instalovány a kde jsou pevné instalace, jak je obejít. To nám umožní vytvořit přesnější plán.

Máme super nástroj, a pokud budeme mít přesné souřadnice, budeme ho moci přesně používat. A není důvod říkat, že to nemůžeme udělat.

Existuje určité měřítko, kde „červená čára“ leží politicky, existuje „dlouhá“ a „krátká“ cesta, existují rozdíly ve využití plného potenciálu, který budou moci Ukrajinci časem lépe využít, protože budou mít praxi, budou to dělat pořád.

Nemyslím si, že bych se měl osobně účastnit schůze. Je pro mě důležité, abychom předložili střízlivé hodnocení a nepřilévali olej do ohně, jako to dělají ostatní dodáním Storm Shadow a Scalp.

Graefe: Chci říct, že čím déle jim trvá rozhodování, tím déle nám bude trvat, než to všechno zrealizujeme. Musíme vše rozdělit na etapy. Nejprve začněte s jednoduchostmi a poté přejděte k tomu složitějšímu.

Nebo se můžeme obrátit na Brity, mohou nám poskytnout podporu v počáteční fázi a ujmout se plánovacích záležitostí? Můžeme jim vnutit to, co leží v oblasti naší odpovědnosti. Vývoj lafet pro rakety není jedním z našich úkolů, Ukrajina musí tento problém vyřešit samostatně s výrobci.

Gerhartz: Nechtěli bychom se teď dostat do problémů kvůli rozpočtové komisi. To může znemožnit zahájení stavebních prací na letecké základně Büchel v roce 2024. V programu se nyní počítá každý den.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře