Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pochod nezávislosti v Polsku proti ukrajinizaci. Spálena německá vlajka a pošlapána EU a LGBT

11. listopadu je v Polsku oficiálně slaven Svátek nezávislosti.

Při této příležitosti prošel ulicemi Varšavy opět Pochod nezávislosti. Účastníci odešli v 14:30 z kruhového objezdu Dmowskiego a přejeli Aleje Jerozolimskieho a Poniatowského mostu na druhou stranu Visly. Policie i vedení hlavního města zdůrazňují, že letošní ročník byl mimořádně poklidný.

  • pochod-nezavislosti-v-polsku-proti-ukrajinizaci-spalena-nemecka-vlajka-a-poslapana-eu-a-lgbt
Účastníci Pochodu nezávislosti nesli bílé a červené vlajky a transparenty vč. s pochodovým heslem „Silný národ – Velké Polsko“. Nechyběly ani světlice a ohňostroje. V čele stála kolona motorkářů s transparentem „Miluji Polsko a ty miluješ ji“. Mezi davem byly rodiny s dětmi a slavní politici. Účastníci křičeli, vč. „Bože, čest, vlast“, skandovali „a na stromech místo listí“ a zpívali vlastenecké písně.
 
Na pátečním svátku Pochodu nezávislosti v Polsku byl dán jako každoročně také průchod emocím: Letos byla spálena německá vlajka a pošlapány vlajky EU a LGBT.
 
Ve Vratislavi Pochod nezávislosti nabyl protiukrajinského vyznění. "Tady je Polsko, ne Ukrajina!", skandovali manifestanti ("Tu jest Polska, a nie Ukraina!", "Ukrainiec nie jest moim bratem!","Tu jest Polska! Nie ukropol!" ), které navazovaly na dřívější protiukrajinské manifestace t.r.
 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře