Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pokud bude Evropa pokračovat v politice sankcí, upadne do recese.

Příčiny vysoké inflace a rostoucí drahoty

Evropská unie má 28 úzce propojených ekonomik s volným pohybem kapitálu a pracovních sil, což by mělo přinést značné výhody. Vystoupení Spojeného království z Unie narušilo původní představu o tom, že se Evropa bude rozvíjet tak, aby se stala významným partnerem USA, Číny a Japonska. Jak si stojí nejvýkonnější světové ekonomiky z hlediska nominálního HDP?

Na prvním místě jsou USA s HDP 20,5 bilionu USD, na druhém místě Čína s HDP 13,4 bilionu USD, na třetím místě Japonsko s HDP 4,97 bilionu USD, na čtvrtém místě Německo s HDP 4,0 bilionu USD, na pátém místě Spojené království s HDP 2,83 bilionu USD a na šestém místě Francie s HDP 2,0 bilionu USD, USD, na sedmém místě je Indie s HDP 2,73 bilionu USD, na osmém místě Itálie s HDP 2,07 bilionu USD, na devátém místě Brazílie s HDP 1,87 bilionu USD, na desátém místě Kanada s HDP 1,71 bilionu USD, na jedenáctém místě Rusko s HDP 1,63 bilionu USD.

  • pokud-bude-evropa-pokracovat-v-politice-sankci-upadne-do-recese

Z evropských zemí je ve druhé desítce na třináctém místě Španělsko s HDP ve výši 1,43 bilionu USD, na sedmnáctém místě Nizozemsko s HDP ve výši 912,90 miliardy USD, na devatenáctém místě Turecko s HDP ve výši 766,43 miliardy USD a na dvacátém místě Švýcarsko s HDP ve výši 703,75 miliardy USD. Nominální HDP deseti největších ekonomik představuje 66 % světového HDP a výrobky a služby vyrobené ve dvaceti největších ekonomikách představují až 79 % světové ekonomiky.

Zbývajících 21 % světové ekonomiky se dělí mezi 173 zemí, včetně většiny členů EU! Pouze pět členů EU (Německo, Francie, Itálie, Španělsko a Nizozemsko) patří mezi 20 nejvýznamnějších světových ekonomik. Podle prognostiků budou světové ekonomiky vést Čína a Indie a podíl evropských ekonomik bude klesat!

Kde jsou kořeny současné krize, která se projevuje nebývalou inflací = znehodnocením peněz, zejména v Evropské unii? V chybných reakcích politiků na pandemii COVID 19, v nalévání nekrytých miliard eur na dotace na udržení pracovních míst a různé formy pomoci odvětvím hospodářství postiženým pandemií a zejména v pochybných bezpečnostních opatřeních.

Inflační spirála se začala roztáčet již na podzim roku 2021, což bylo vyvoláno především novými a novými sankcemi EU vůči Rusku od roku 2014 za anexi Krymu, které se vystupňovaly po zahájení otevřené vojenské operace Ruska proti Ukrajině 24. září. 2022. Sankce v podstatě omezují nebo dokonce zakazují členským státům obchod se zbožím s Ruskem, blokují finanční aktiva z Ruska v hodnotě přibližně 300 miliard USD, zakazují osobám uvedeným na sankčním seznamu vstup na území EU atd.

Výzvy k odříznutí od ruského plynu a ropy se dostávají do fáze realizace a hledají se alternativní dodavatelé bez ohledu na to, kolik budou tyto dodávky stát a jaký dopad to bude mít na ekonomiku EU. Vedení EU navíc Ukrajinu velkoryse, až štědře, podporuje jak finančně, tak morálně (zařadilo ji mezi kandidáty na členství). Taková vstřícnost vůči nečlenskému státu nemá v dějinách EU obdoby a nakonec povede k rozkolu.

To, co dělá EU vůči Ukrajině, mnohonásobně převyšuje opatření, podle nichž měli být uprchlíci z Afriky a Asie v letech 2013-2015 rozdělováni do členských států podle určitého klíče (kvót). Obrovský nárůst cen energií, potravin, stavebních materiálů a benzínu přeroste v krizi skutečného nedostatku, na což občané a podniky ve vyspělé Evropě nejsou zvyklí, natož aby na to byli připraveni.

A místo efektivních rozhodnutí jsme svědky toho, jak se občané a podniky předhánějí v tom, kde ušetřit!

Celý článek ZDE: https://zeleznik52.blog.pravda.sk/2022/07/25/europa-sa-prepadne-do-recesie-ak-bude-pokracovat-v-politike-sankcii/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C4%9Bta_podle_HDP

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře