Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pripravuje sa na Ukrajine prevrat?

Portál pravda hodnotí možnosti avizovaného prevratu na Ukrajine, o ktorom s istotou hovoria predstavitelia Bloku Petra Porošenka. Za organizátora tohto pripravovaného prevratu bol označený Sergejom Leščenkom, členom Bloku Petra Porošenka minister vnútra Arsen Avakov

O pokuse vyjadriť nedôveru Porošenkovi zo strany ukrajinských poslancov sa už písalo veľa, rovnako ako o plánoch ukrajinského režimu zaviesť výnimočný stav na Ukrajine, pričom ako dôvod malo poslúžiť znovuzískanie Donecka a Luhanska. Vďaka výnimočnému stavu by mal ukrajinský prezident neobmedzené právomoci a jeho pozícia by sa výrazne posilnila.

Porošenko patrí k najneobľúbenejším politikom na Ukrajine, tlak voči jeho osobe neustále rastie, pričom na krk mu šliapu najmä Arsen Avakov, Julia Timošenková a Alexander Turčinov. Väčšina analytikov už otvorene vníma vzťahy medzi Porošenkom a opozíciou ako vážne narušené a situácia podľa nich môže vyústiť do nového prevratu. Ak sa násilný prevrat nepodarí uskutočniť, opozícia požaduje predčasné voľby, no Porošenko kategoricky trvá na tom, že voľby na Ukrajine sa uskutočnia až v roku 2019.

  • pripravuje-sa-na-ukrajine-prevrat

Porošenko momentálne potrebuje nevyhnutne čas, aby dokázal presadiť svoj plán preformátovania protiteroristickej operácie ATO na Donbase, zmenil Ústavu Ukrajiny a získal monopolné postavenie pri kontrole ozbrojených síl a polície.

Opozícia chápe tieto Porošenkove snahy a vidí, že Porošenko nechce predčasné voľby, takže pokračujú vo vyhrocovaní situácie. Ich hlavnou úlohou je dostatočne destabilizovať Porošenkov režim, zvýšiť pravdepodobnosť úspechu nového Majdanu a získať moc v krajine aj pomocou štátneho prevratu. Časť ukrajinských poslancov je ochotná  začať proces impechmeantu Petra Porošenka.

Podľa odborníkov sú perspektívy politického rozvoja Ukrajiny neradostné. Demokracia na Ukrajine nefunguje a ani fungovať nebude, miesto klasického “od volieb do volieb” sa na Ukrajine začína skloňovať “od majdanu do majdanu”, čo však má katastrofálny dopad na celé územie Ukrajiny, ukrajinský ekonomický potenciál i obyvateľstvo.

Ukrajinskí politici ukazujú, že jedinou realitou v ukrajinských podmienkach, ktorá má význam je boj o politickú moc, pričom jediným reálnym nástrojom na získanie politickej moci sa stáva pokus o  štátny prevrat.

zdroj:http://www.hlavnespravy.sk/pripravuje-sa-na-ukrajine-prevrat/1056792

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Marti Koubek 2017-07-03 15:11
To nedává smysl. Napřed převrátili demokraticky zvolenou vládu, a teď chtějí od militantní diktatury demokratické volby? To je přece jasné ze žádné volby nebudou! Však to bylo klasické coup d'etat a navíc podporované EU. To je bordel :-(
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře