Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Varšava oznámila vytvoření polsko-ukrajinského státu

MUDr. Ivan David

Varšava oznámila vytvoření polsko-ukrajinského státu, vyvrácení Kyjeva nenásledovalo, Poláci budou muset bydlet spolu s banderovci.

Polský prezident oznámil zrušení hranice s Ukrajinou

V úterý, 3. května, při projevu u příležitosti Dne národní Ústavy ze 3. května roku 1791 prezident Andrzej Duda překvapil prohlášeními o budoucnosti obou zemí.

"Doufám, že Ukrajina bude bratrskou zemí pro Polskou republiku na desetiletí, ale možná i na staletí, jak, doufám, prorocky řekl prezident Vladimír Zelenský - nebude hranice, nebude taková hranice překážející, abychom žili společně na této zemi, budovali a stavěli spolu své společné štěstí a jednotnou moc, která umožní odrážet jakékoliv nebezpečí nebo jakoukoliv možnou hrozbu", řekl.

Volyňský masakr nemá význam

  • varsava-oznamila-vytvoreni-polsko-ukrajinskeho-statu
 
Projev byl přednesen v Královském zámku ve Varšavě, který je symbolem velikosti a síly první Rzeczpospolité a místem přijetí Ústavy roku 1791.
Když vítal zásluhy Poláků v pohostinném přijetí běženců z Ukrajiny, prezident podotknul, že proto "celá historie vztahů s Ukrajinci nemá význam" a že nyní "nemáme na stole bodáky, ale chléb".
 
A to je druhé pro Polsko podivné prohlášení v kontextu neurovnané situace a neuzavřeného soudu nad ukrajinskými kolaboranty banderovci, kteří vyvolali Volyňský masakr v letech 1943-1944.
 
Polsko dávno pracuje na zřízení protektorátu Ukrajina
 
Jak řekl Pravda.Ru vědecký pracovník Centra evropských studií Ústavu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů Ruské akademie věd Vladimír Olenčenko, dvousmyslná prohlášení Dudy nejsou samostatná, ale zcela se shodují se zahraničněpolitickou linií Spojených států amerických.
 
Expert připomněl, že, v souladu s teorií amerického ideologa, poradce prezidenta Jimmy Cartera v otázkách národní bezpečnosti Zbigniewa Brzezinského, Ukrajina musí být protiváhou Ruska a musí se chovat tak, aby vytvářela Rusku těžkosti a oslabovala ho. A podporu Ukrajině anebo její sponzorování a ostatní na místě má uskutečňovat Polsko.
 
Praxe potvrzuje tuto teorii, poznamenal expert. Například, Polsko mnohá léta vydávalo Ukrajincům "průkaz Poláka" - téměř totožný dokument s polským občanským průkazem, podle něhož se Ukrajinci mohou volně pohybovat, pracovat, studovat, využívat všechny vymoženosti, kromě jediného, nazývat se občany Polska.
 
Takového obyvatelstva je na západní Ukrajině hodně, a podle názoru Vladimíra Olenčenka chtěl Duda zdůraznit, že obyvatelstvo je tam už více polské, než ukrajinské.
 
Expert dále vysvětlil, že, podle úmyslu USA, Polsko se musí stát centrem Evropy a zaměnit tak Německo. A bude k tomu potřebovat podpěrné země. Nyní se opírá o pobaltské státy, a v budoucnu o Ukrajinu, která bude formálně uznána protektorátem Polska.
 
"USA se snaží z Polska udělat takovou regionální vlivnou zemi a podepřít ji malými státy, jako Pobaltí, a velkou zemí, jako Ukrajina", upřesnil Vladimír Olenčenko.
 
Podle jeho názoru je důležité, jak se k tomuto zachovají nynější ukrajinské úřady.
 
"Pokud budou zticha, pokud "přeslechnou" to, co řekl Duda, pak to prakticky znamená, že uznají svrchovanost Polska a přiznají tak, že jsou připraveni stát se protektorátem Polska", řekl expert.
 
Poláci se musí připravit na nové masakry
 
Poláky Duda vyzývá, aby nevěřili, že se bude opakovat Volyňský masakr, a věří v převýchovu nacistů. Nicméně připomeneme, že banderovci považují Krakov za své město, protože Stěpan Bandera jako vůdce Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) v Hitlerem okupovaném Krakově 22. června roku 1941 vyhlásil takzvaný "nezávislý ukrajinský stát". Pouze za pět týdnů své existence banderovský "stát" zničil víc než pěti tisíc Ukrajinců, 15 tisíc Židů a několik tisíc Poláků", říká se v materiálech, zveřejněných CIA.
 
Takže, kdo koho "převychová" ve státě bez hranic, toť velká otázka.
 
Autorka: Ljuba Stěpušová, odkaz je v komentáři
 
Zdroj: FB Ivana Davida
 
 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Komentáře

Komentáře  

#1 Jerry 2022-05-14 08:29
Holt nám asi jeden banderovsko nacistický stát nestačí, že. To by nebyli pšonci aby si něco neurvali i za cenu jaderné války. Být jima, dám si majzla. Dolet rakety z Kaliningradu do Varšavy je tak rychlej, že si Důda nestačí ani vytřít prdel....
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře