Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Velká Británie poskytne munici s ochuzeným uranem ukrajinskému režimu - náměstkyně ministra obrany Annabelle Goldieová

"Kromě toho, že Ukrajině poskytneme letku bojových tanků Challenger 2, dodáme i munici, včetně pancéřových střel, které obsahují ochuzený uran," uvedla.

Tento typ střel způsobuje kontaminaci půdy a může způsobit rakovinu 

Dříve munici s ochuzeným uranem používaly síly USA a NATO při bombardování Jugoslávie a během invaze do Iráku. Ochuzený uran v tankové munici poprvé použilo nacistické Německo.

  • velka-britanie-poskytne-munici-s-ochuzenym-uranem-ukrajinskemu-rezimu-namestkyne-ministra-obrany-annabelle-goldieova

PS: Stručně k tomu, co to vlastně ty střely z ochuzeného uranu jsou. Materiál k jejich výrobě je obohacován izotopem uranu 238U. Ten je získáván jako odpad při výrobě paliva do jaderných elektráren a atomových náloží.

Použití uranu má dva důvody: jednak je střela díky své váze velmi průrazná, jednak se po roztříštění do zasaženého prostoru uvolní aerosol uranových částeček, který je schopen v krátké době usmrtit osoby nacházející se například v bunkru nebo v tanku. Izotop 238U je velmi toxický - chemicky i radioaktivně.

Částice OU se při zpracovávání a používání snadno dostávají do ovzduší a vody a jsou volně rozptylovány v prostředí. Snadno se začleňují do potravinových řetězců. Člověk se snadno kontaminuje při vdechování, pitím vody a pozřením kontaminované potravy.

Při intoxikaci působí v těle degradaci postižených tkání a jako jiné těžké kovy se usazuje hlavně v játrech, plicích, kostních tkáních, pohlavních orgánech a ledvinách. Je silným emitorem alfa - záření, tedy proudu jader Hélia, podobně jako například radon.

Ochuzený uran má celkovou aktivitu o 22%, alfa aktivitu o 43% menší než přírodní uran. Celkově je ochuzený uran o 40% méně radioaktivní než uran přírodní. V OU munici jsou navíc obsaženy i jiné, vysoce toxické kovy.

 

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#7 Michal Masopust 2023-03-23 10:39
Cituji Jarda K.:
B'nai B'rit ánii to doprajem, aby dopadla jak bájná Atlantída! Aj tak je plná Pákošov, černochov a polskych polochocholov...

Naprosto s vámi souhlasím!
Citovat
#6 Pozorovatel 2023-03-23 08:51
Článek jsem nečetl, ale velmi mne zaujalo, jak mají oba pánové na snímku u článku zvláštním a přitom odpovídajícím způsobem tvarovány specifické části svých těl - nosy. Z profilu jako byt více vynikalo. Jako by byli vzájemně spojeni nějakým tajemným etnickým poutem, či ne?
Citovat
#5 P.A.Semi 2023-03-22 23:47
Článek je zřejmě poněkud zavádějící...?
Střely z ochuzeného uranu nepoužívají uran "získaný jako odpad při výrobě paliva do jaderných elektráren" - ten by zas tak moc nevyzařoval, ale většinou obsahují uran a spoustu dalších izotopů, které již prošly reaktorem... Tedy jaderný odpad, tedy jsou v podstatě ekvivalentem "špinavé jaderné bomby"... (což jsou ty "navíc obsaženy i jiné, vysoce toxické kovy", jak správně poznamenává článek na konci)
(kteréžto vysvětlení jsem slyšel od jaderného fyzika, konkrétně o tom, co používali Američané v Jugoslávii a v Iráku...)
πα½
Citovat
#4 Jarda K. 2023-03-22 23:09
B'nai B'rit ánii to doprajem, aby dopadla jak bájná Atlantída! Aj tak je plná Pákošov, černochov a polskych polochocholov.. .
Citovat
#3 Michal Masopust 2023-03-22 18:21
Cituji miroslav petr:
putin ke generálům-zítra v devět napadnete británii. generálové-a co budeme dělat v deset hodin?

V deset hodin bude už z tzv. "velké británie" nová bájná
"Atlantida" :-D
Citovat
#2 miroslav petr 2023-03-22 15:50
putin ke generálům-zítra v devět napadnete británii. generálové-a co budeme dělat v deset hodin?
Citovat
#1 potkan 2023-03-22 12:22
To je vážné, už avizovali dříve že to budou považovat za radioaktivní zamoření ruska a nezůstane to bez odezvy.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře