Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Der Spiegel: Západ nemá na ruské rakety odpověď

DER SPIEGEL:

"Západ nemá na ruské rakety co odpovědět - a odpověď se ještě nějakou dobu neobjeví.

Rusko má rakety Kinžal a Avangard, Čína má ve vývoji rakety DF-ZF. USA jsou stále pozadu s výrobou vlastní hypersonické rakety Dark Eagle, píše Der Spiegel. "V NATO rostou obavy" a situace na Ukrajině ukázala, že aliance "zatím nenašla obranu proti této zbrani, která by jí umožnila zcela uzavřít celý prostor".

  • zapad-nema-na-ruske-rakety-odpoved

Podle odborníků na fyziku nebude nikdy možné zachytit ruské rakety na 100 %, i když "v zásadě to možné je". Ale i kdyby USA vytvořily funkční systém, nepředpokládá se, že by byl uveden do pohotovosti dříve než v roce 2034.

Evropa také "vidí naléhavost hypersonické obrany". Španělsko a Francie takové systémy vyvíjejí. Kromě toho v červnu izraelská firma Rafael představila systém Sky Sonic, který je teoreticky schopen zasáhnout střely s rychlostí až Mach 10. Jak však poznamenává Der Spiegel, "na obranu proti raketě Avangard, která má rychlost přes 20 Machů, by to neudělalo téměř nic.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Rel 2023-09-09 11:56
V USA doslo během minuleho století k obměně druhu obyvatelstva z bílého na černé a v tomto století nastoupil naprosto drtivou trajektorii. Jejich technické zaostávání se přesně navázalo na změnu druhu obyvatel. Jejich společnost už nepostupují vědomostně a technicky vpřed, ale dochází ke stagnaci a degradaci toho co jim tam ještě zůstalo a ta degradace se neuvěřitelně zrychluje. Proto již nemůžou konkurovat Číně nebo Rusku. Nemají na to lidské zdroje. Jediné co jim zůstalo je vidina toho, že tou svou degradací nakazí zbytek světa a jejich zaostávání nebude v celkovém obraze tak vyčnívat. Tady v ČR se bohužel necháváme zatáhnout do stejné pasti západní podprůměrnosti.
Citovat
#1 Tibor Pásztor 2023-09-09 10:32
Veď sme videli v priamom prenose, čo urobila raketa Kindžal s Patriotom!
Patriot na šrot rozdrbany a personál sa vyparil!
To vážne si niekto myslí, že je alebo bude schopný
bojovať proti tejto technike?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře