Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zranitelnost Evropanů vůči manipulaci roste

Tento článek francouzského analytika jsem přečetla jedním dechem a doporučuji přečíst všem až do konce. Pak by snad mohlo mnohým vyjasnit o tom, co se to vlastně děje, kdo za tím stojí a co tím chtějí získat.

Jacques Baud
K 25. březnu 2022 naše analýza situace potvrzuje pozorování a závěry učiněné v březnu.

Ofenzíva 24. února je v souladu s ruskou operační doktrínou rozdělena do dvou linií:

Úsilí je zaměřené na jih země v oblasti Donbas a pobřeží Azovského moře. Hlavní cíle jsou neutralizace ukrajinských ozbrojených sil a neutralizace ultranacionalistických polovojenských milicí ve městech Charkov a Mariupol. Tento hlavní nápor je veden koalicí sil. Ruskými silami, domobrany z Doněcké a Luganské republiky a gardy z Čečenska. Pak zabránit ukrajinským silám v provádění operací proti hlavnímu tahu.

  • zranitelnost-evropanu-vuci-manipulaci-roste

Tato ofenzíva sleduje cíle definované Vladimirem Putinem 24. února. Západní „experti“ a politici však naslouchali pouze jejich předsudkům a pochopili, že cílem Ruska je převzít Ukrajinu a svrhnout její vládu. S použitím západní logiky viděli Kyjev jako těžiště Ukrajinské síly. To je důvod, proč se obyvatelé Západu systematicky pokoušeli ovládnout hlavní města ve válkách, které vedli. Ukrajinský generální štáb, vyškolený a doporučovaný experty NATO aplikoval stejnou logiku zaměřenou na posílení obrany Kyjeva a jeho okolí a nechal své vojáky opuštěné na Donbasu podél hlavní ruské osy.

Kdybychom pozorně poslouchali Vladimira Putina, uvědomili bychom si, že strategickým cílem ruské koalice není zmocnit se Ukrajiny, ale odstranit jakoukoli hrozbu pro rusky mluvící obyvatelstvo Donbasu. Podle tohoto obecného cíle je skutečným těžištěm, na které se ruská koalice zaměřuje, většina ukrajinských ozbrojených sil shromážděných na jiho-jihovýchodě země od konce roku 2021 a ne Kyjev.

Západní experti přesvědčeni že ruská ofenziva míří na Kyjev dospěli k závěru, že Rusové stagnují a  jejich ofenzíva je odsouzena k neúspěchu. Zdá se, že generálové zapomněli, co by měl podporučík vědět a to:

 Poznej svého nepřítele!

Dále je třeba poznamenat, že ukrajinské síly se neobjevují na žádné mapě prezentované v našich médiích. Pokud tedy mapa ministerstva ozbrojených sil podává poněkud poctivější obraz reality, pečlivě se vyhýbá zmínce o ukrajinských silách obklíčených v kotli Kramatorsku. Ve skutečnosti ukrajinské síly nejsou na našich mapách nikdy zastoupeny, protože by to ukázalo, že nebyly rozmístěny na ruských hranicích v únoru 2022, ale že byly přeskupeny na jihu země v rámci příprav na ofenzívu, jejíž přípravná fáze začala. dne 16. února. To potvrzuje, že Rusko pouze reagovalo na situaci iniciovanou Západem a Ukrajinou jako prostředníkem. Dnes jsou to právě tyto síly, které jsou obklíčeny v kramatorském kotli a metodicky fragmentovány a postupně zneškodněny ruskou koalicí.

Lež a mlžení o situaci ukrajinských sil na Západě má další dopady. Udržuje totiž iluzi možného ukrajinského vítězství. Namísto podpory procesu vyjednávání se tedy Západ snaží válku prodloužit. To je důvod, proč Evropská unie a některé její členské země poslaly zbraně a povzbudily tak civilní obyvatelstvo a dobrovolníky všeho druhu, aby šli bojovat, často bez výcviku a bez skutečné velitelské struktury, s vražednými následky.

Vojenská logika by chtěla, aby se síly zachycené v kotli Kramatorsk stáhly k linii na výšině Dněpru, aby se přeskupily a provedly protiofenzívu, ale prezident Zelenskij jim zakázal ustoupit. Již v letech 2014 a 2015 pečlivé prozkoumání operací ukázalo, že Ukrajinci uplatňovali schémata západního stylu i v naprosto nevyhovující ch podmínkách, tváří v tvář protivníkovi, který byl nápaditější, flexibilnější a s lehčími kontrolními strukturami. D

A konečně, částečná vize bojiště, kterou nám poskytla naše média, nás učinila neschopnými pomoci ukrajinskému generálnímu štábu přijímat správná rozhodnutí. Vedlo nás to k myšlence, že zřejmým strategickým cílem byl Kyjev, že demilitarizace byla zaměřena na členství Ukrajiny v NATO a že denacifikace byla zaměřena na svržení Zelenského. Tato legenda byla živena výzvou Vladimira Putina k neposlušnosti ukrajinské armádě, která byla interpretována jako výzva ke svržení vlády. Tato výzva však byla zaměřena na ukrajinské síly rozmístěné na Donbasu, aby se vzdaly bez boje. Západní výklad způsobil, že ukrajinská vláda špatně odhadla ruské cíle a zneužila svůj potenciál k vítězství.

Válku s předsudky nevyhrajete a to se děje. Ruská koalice tak nebyla nikdy tvrdě tlačena nebo zastavena hrdinským odporem. Prostě nezaútočila tam, kde se očekávalo! Nechtěli jsme poslouchat, co nám Vladimir Putin velmi jasně vysvětlil. Proto jsme se tak stali hlavními strůjci ukrajinské porážky, která se formuje. V této situaci se dnes Ukrajina nachází pravděpodobně kvůli našim samozvaným odborníkům.

Vedení boje

Válka je tragédie. Problém je v tom, že naši stratégové na remízu snaží  situaci dramatizovat, aby vyloučili jakékoliv řešení. Tento vývoj však nutí některé západní vojáky mluvit a činit jemnější úsudek. V Newsweek tak analytik z Defence Intelligence Agency poznamenává, že za 24 dní konfliktu Rusko provedlo asi 1 400 úderů a zahájilo téměř 1 000 rakety (pro srovnání, Spojené státy provedly více úderů a odpálily více raket první den války v Iráku v roce 2003).

Zatímco obyvatelé Západu připravují bojiště před vysláním svých jednotek do pole intenzivními a dlouhotrvajícími údery, Rusové preferují méně destruktivní, ale zato více vojskový postup. Na France 5 novinářka M. Tarvantuvádí smrt generálů na bojišti jako  důkaz destabilizace ruské armády. Jde však o hluboké nepochopení tradic a způsobů fungování Ruské armády. Zatímco na Západě mají velitelé tendenci vést zezadu, jejich ruští protějšky mají tendenci vést své muže zepředu. Na Západě říkáme Vpřed! a v Rusku říkají Následuj mě! To vysvětluje vysoké ztráty ve vyšších vrstvách velení.

Ruské operace se zásadně liší od západního pojetí. Posedlost Západu nemít žádné ztráty ve vlastních silách je vede k operacím, které vedou k smrtícím leteckým útokům. Pozemní jednotky zasahují, až když je vše zničeno. To je důvod, proč v Afghánistánu nebo Sahelu zabíjel Západ víc civilistů než sami teroristé. To je důvod, proč západní země v Afghánistánu, na Středním východě a v severní Africe  nezveřejňují bilanci civilních obětí způsobených jejich údery.

Na Ukrajině je situace velmi odlišná. Stačí se podívat na mapu jazykových zón, abychom viděli, že ruská koalice působí téměř výhradně v ruskojazyčné zóně, tedy mezi populacemi, které jsou jí obecně nakloněny. To také vysvětluje prohlášení důstojníka amerického letectva:

Vím, že média stále říkají, že Putin cílí na civilisty, ale neexistuje žádný důkaz, že by to Rusko dělalo úmyslně.“

Naopak ze stejného důvodu Ukrajina rozmístila své ultranacionalistické polovojenské bojovníky ve velkých městech, jako je Mariupol nebo Charkov. Bez citových nebo kulturních vazeb s místním obyvatelstvem mohou tyto milice bojovat i za cenu těžké civilní oběti. Zvěrstva, která v současnosti odhalujeme, jsou zamlžována frankofonními médii ze strachu ze ztráty podpory pro Ukrajinu.

Po úderech v prvních minutách ofenzívy bylo ruskou operační strategií obejít městská centra a obklíčit ukrajinskou armádu silami republik Donbasu. Je důležité si pamatovat, že dekapitace nemá za cíl zničit štáby nebo vládu, ale přerušit struktury vedení, aby se zabránilo koordinovanému manévru sil.

25. března 2022 Rusko po uzamčení kramatorského kotle, uzavření jakékoli možnosti ústupu Ukrajincům a dobytí většiny měst Charkov a Mariupol téměř dosáhlo svých cílů. Zbývá pouze soustředit své úsilí na zmenšení odporu. Na rozdíl od toho, co tvrdil západní tisk, nejde tedy o přeorientování nebo změnu velikosti jeho ofenzivy, ale o metodickou realizaci cílů vyhlášených 24. února.

Role dobrovolníků

Znepokojivým aspektem tohoto konfliktu je postoj evropských vlád které umožňují svých občanůn jít bojovat na Ukrajinu. Výzva Volodymyra Zelenského vstoupit do Mezinárodní legie pro územní obranu Ukrajiny kterou právě vytvořil, byla evropskými zeměmi nadšeně přivítána. Mnozí z těchto mladých lidí, povzbuzeni médii zobrazujícími poraženou ruskou armádu, odcházejí s představou, že jdou na lov. Jejich deziluze je velká. Svědectví ukazují, že tito amatéři často končí jako potrava pro děla. Zkušenosti z nedávných konfliktů ukazují, že příchod zahraničních bojovníků nepřidává konfliktu nic jiného, než že prodlužují jeho trvání.

Kromě toho by naše znepokojení měl vzbudit příjezd několika stovek islamistických bojovníků z oblasti Idlib, která je pod kontrolou a ochranou západní koalice v Sýrii. Zbraně, které dodáváme Ukrajině, jsou skutečně již částečně v rukou lidí a zločineckých organizací a již začínají představovat bezpečnostní problém pro samotné kyjevské úřady.

Závěrem je třeba zdůraznit tři body

Západní zpravodajství ignorované tvůrci politik. Vojenské dokumenty nalezené na ukrajinském velitelství na jihu země potvrzují, že Ukrajina se připravovala k útoku na Donbas a že výstřely pozorované pozorovateli OBSE z 16. února oznamovaly bezprostřední propuknutí konfliktu.

Buď západní zpravodajské služby neviděly co se děje, nebo se političtí činitelé rozhodli je neposlouchat. Víme, že ruské zpravodajské služby mají mnohem lepší analytické schopnosti než západní služby. Víme také, že americké a německé zpravodajské služby od konce roku 2021 situaci velmi dobře chápaly a věděly, že Ukrajina se připravuje k útoku na Donbas. To nám umožňuje vyvodit, že američtí a evropští političtí vůdci záměrně tlačili Ukrajinu do konfliktu, o kterém věděli, že bude ztracen, a to pouze za účelem zasazení politické rány Rusku.

Důvod, proč Zelenskij nerozmístil své síly na ruských hranicích a opakovaně tvrdil, že jeho větší soused by na něj nezaútočil, byl pravděpodobně ten, že si myslel, že spoléhá na západní odstrašení. Ukrajina byla zneužita k ovlivnění Ruska. Cílem je uzavření plynovodu North Stream 2, který 8. února oznámil Joe Biden  při návštěvě Olafa Scholze a po kterém následovaly sankce proti Rusku.

Zlomená diplomacie

Je zřejmé, že od konce roku 2021 se obyvatelé Západu nesnažili znovu aktivovat minské dohody, jak dokazují zprávy o návštěvách a telefonických rozhovorech mezi Macronem a Putinem. Francie jako garant Minských dohod a stálý člen Rady bezpečnosti OSN své závazky nerespektuje, což vedlo k situaci, kterou dnes Ukrajina zažívá. Dokonce máme pocit, že se lidé ze Západu od roku 2014 snaží přilévat olej do ohně.

Uvedení jaderných sil do pohotovosti Vladimírem Putinem 27. února tak bylo našimi médii a našimi politiky prezentováno jako iracionální čin nebo vydírání. Zapomíná se, že následovala slabě zastřenou hrozbu, kterou před třemi dny spustil Jean-Yves Le Drian, který naznačil, že Nato by mohlo použít jadernéí zbraně. Je velmi pravděpodobné, že Putin nemyslel tuto hrozbu vážně, ale chtěl přimět západní země, aby opustily přehnané výrazy.

Zranitelnost Evropanů vůči manipulaci roste

Dnes našimi médii šířená představa, že ruská ofenzíva se zastavila, že Vladimir Putin je šílený, iracionální a je připraven udělat cokoli, aby se dostal ze slepé uličky, ve které by byl. V tomto zcela emocionálním kontextu se objevila zvláštní otázka, kterou položil republikánský senátor Marco Rubio během slyšení Victorie Nulandové před Kongresem:

Pokud dojde na Ukrajině k incidentu nebo útoku biologickými nebo chemickými zbraněmi, máte nějaké pochybnosti o tom, že je 100% šance, že za to mohou Rusové?“

Odpovídá, že není pochyb. Nic nenasvědčuje tomu, že by Rusové používali takové zbraně. Navíc Rusové dokončili ničení svých zásob v roce 2017, ale Američané je ještě nezničili.

Možná to nic neznamená. Ale v současné atmosféře jsou splněny všechny podmínky pro to, aby k incidentu došlo, což pravděpodobně přinutí obyvatele Západu, aby se v té či oné podobě více zapojili do ukrajinského konfliktu.

zdroj: https://politikarina.cz/2022/04/22/zranitelnost-evropanu-vuci-manipulaci-roste

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře