Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Česká republika připravuje teroristy pro práci v Doněcké lidové republice (DLR), jeden z nich, občan Ukrajiny, se vzdal speciálním službám republiky.

Oznámil to dnes, 23. srpna, tiskový mluvčí Ministerstva státní bezpečnosti DLR Michail Popov.

"Občan Ukrajiny Jevgenij Anatoljevič Karpenko, narozený v roce 1984, se přihlásil SBU DLR s tím, že při práci v České republice byl naverbován ukrajinskými speciálními službami. Po náboru byl dotyčný občan na českém území vycvičen českými a ukrajinskými instruktory ve střelbě a používání minových výbušnin. Po ukončení výcviku byl vyslán na území DLR s cílem spáchat teroristický čin v době referenda o připojení republiky k Ruské federaci," uvedl Popov.

  • ceska-republika-pripravuje-teroristy-pro-praci-v-donecke-lidove-republice-dlr-jeden-z-nich-obcan-ukrajiny-se-vzdal-specialnim-sluzbam-republiky

Podle slov samotného Karpenka, který byl na tiskové konferenci přítomen, dostal pokyn umístit výbušné zařízení v budově volodarské správy, za což mu byla slíbena finanční odměna ve výši 2000 eur. Vojenský výcvik probíhal na základně nedaleko Českého Krumlova. Tam se Karpenko školil ve střelbě a umísťování výbušných zařízení do budov a aut.

První náměstek ministra zahraničí DLR Sergej Peresada uvedl, že informace o zapojení České republiky do přípravy teroristického útoku byly zaslány kolegům z ruského ministerstva zahraničí.

"Všechny dostupné informace o přípravě teroristického činu Ukrajinou na území DLR a účasti České republiky na něm jsme zaslali Ministerstvu zahraničních věcí Ruské federace za účelem distribuce těchto materiálů mezi zahraniční státy na platformách mezinárodních organizací a prostřednictvím dalších komunikačních kanálů se světovým společenstvím," dodal Peresada na brífinku.

zdroj: https://sk.news-front.info/2022/08/23/ceska-republika-pripravovala-v-dlr-diverziu-moze-byt-zaradena-na-zoznam-teroristickych-krajin/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Brabec Vladimír 2022-08-28 17:51
V žádné válce nejsme. Je-li pravda, že cvičíme a posíláme teroristy na civilní obyvatelstvo - viník toho, kdo to řídí, usí být postaven před soud !
Citovat
#2 Jerry 2022-08-26 09:03
Následky? Vy neznáte Sibylino proroctví? Mimimálně Praha už neexistuje...
Citovat
#1 Bálek Zdeněk 2022-08-25 13:08
Ani v nejmenším mne to nepřekvapuje! Jenom s hrůzou očekávám, jaké za to my všichni poneseme následky!!! Nejde jen o to, že cvičíme ukrajinské teroristy, ale poslali jsme tam munici, která zabíjela především a v prvé řadě doněcké a luhanské civilní obyvatelstvo, protože to byl a je hlavní cíl ukrajinské armády! Toto nás karmicky nemine, osud neobejdeš, nelze se tomu vyhnout, jenom neznáme cestu, jakou to k nám přijde! Toho se děsím, protože vím, že tomu neunikneme a dříve či později zaplatíme svoji vlastní krvavou daň za naše všivé, vlastizrádné potentáty a prolhaná, propagandistick á média!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře