Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Cannabis Cup 2011 aneb konopí je krásné a ještě léčí

  • 1201994_cannabis-cup-2011
Ve čtvrtek 1. března 2012 byla v galerii NOD v patře nad věhlasným klubem ROXY vyhodnocena celoroční soutěž Cannabis Cup 2011. V soutěži šlo především o nejkrásnější fotku s tématikou konopí. V osmém ročníku soutěže byly vyhlášeny dvě soutěžní kategorie Cannabis Art  a Cannabis Akt.

V první březnový den, roku 2012 se na zdech galerie NOD objevily zajímavé fotografie s tematikou konopí, umění a krásy ženských těl.  Od 14 hodin bylo v galerii NOD vystaveno 15 velkoformátových fotografií finalistů soutěže Reflex Cannabis Cup, z kterých odborná porota fotografů z časopisu Reflex vybrala vítěze obou kategorií.

Letošní ročník však nebyl pouze o umění vyfotografovat „ganju“ a krásná ženská těla oděná v marihuaně. Součástí Cannabis Cupu 2011 byl i doprovodný program přednášek a konopného tržiště.  Návštěvníci si mohli nakoupit konopné potraviny, olej, kosmetiku či pěstitelské potřeby na konopném tržišti umístěném v prostorách galerie NOD. Nechyběli tu obchody jako Zelená Země, Hempoint či Legalizace – nezisková organizace dlouhodobě propagující legalizaci marihuany. Na stánku Zelené Země si návštěvníci mohli koupit konopný olej (nejkvalitnější rostlinný olej), loupaná, neloupaná nebo pražená konopná semínka či konopný čaj, a dokonce i konopné víno. Hempoint zase nabídl konopnou kosmetiku, konopné zelňáky, sladkosti nebo konopné oblečení.      

Kdokoli z návštěvníků mohl podepsat petici za léčebné konopí, kterou určitě podepsal, pokud si vyslechl přednášky a příspěvky pacientů s roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou nebo Alzheimerovou chorobou. Přednášky byly opravdu autentické a silně emotivní, jelikož sami pacienti zde předávali osobní zkušenosti s léčbou pomocí marihuany, ale i technického konopí. Závěr přednáškového cyklu patřil panu Pieteru Klaassenovi ze společnosti CANNA, který zaujal zajímavými znalostmi o pěstování konopí.

Tato rostlina a to i v technické formě (se sníženým obsahem THC) má obrovské využití a schopnosti, které by měla lidská civilizace opět použít pro vyšší kvalitu našich životů. Ilegalita a stigmatizace této rostliny, je v dnešní době většině společnosti spíše k smíchu, ale zároveň komplikuje situaci výrobců zdravých konopných potravin, kosmetiky a především nemocným lidem.

Letošní Cannabis Cup byl tedy opravdu povedená akce, kde se prolínalo umění, krása žen a praktické zkušenosti v léčení, výživě a využívání Cannabis (Konopí) pro lidskou společnost. Kéž by těchto bohulibých aktivit bylo více.

Zdroj: odkaz do neznáma

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře