Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Falklandy: koloniální vláda "odsoudila" Argentinu za to, že brání letům z Brazílie

Britská administrativa ve svém prohlášení uvedla, že je tímto rozhodnutím "zarmoucena" a "zklamána". Trvá také na tom, že mezi Buenos Aires a ostrovy nebudou probíhat žádné operace.

Koloniální vláda Falkland, která je závislá na Spojeném království, tento týden "odsoudila" Argentinu za její rozhodnutí odepřít týdenní let z Brazílie na ostrovy a uvedla, že je jí "líto" a že je touto zemí "zklamaná".

V prohlášení nazvaném "Vláda Falkland důrazně odsuzuje rozhodnutí Argentiny odmítnout povolení k letecké přepravě do Brazílie" de facto administrativa odsoudila oficiální politiku Casa Rosada týkající se letů na ostrovy.

  • falklandy-kolonialni-vlada-odsoudila-argentinu-za-to-ze-brani-letum-z-brazilie
  • falklandy-kolonialni-vlada-odsoudila-argentinu-za-to-ze-brani-letum-z-brazilie

Komuniké

"Vláda Falkland s velkým smutkem a zklamáním oznamuje, že Argentina odmítá vydat povolení k týdennímu letu mezi Falklandami a Brazílií," začíná text sdílený na sociálních sítích.

Dále vysvětluje, že tato operace byla v roce 2020 pozastavena v důsledku pandemie Covid-19 a že v červenci 2022 byl let spojující Falklandy s Chile obnoven.

Následně byla zahájena jednání "s četnými dohodami" o zprovoznění tohoto brazilského mostu, který spojoval Sao Paulo s vojenským letištěm Monte Agradable.

Komuniké obviňuje argentinskou administrativu z toho, že odmítá vést dialog a brání jednání o obnovení letu. Dále upřesňuje, že jakákoli diskuse o propojení ostrovů a Jižní Ameriky "bude vyžadovat jednání mezi vládami Falkland, Spojeného království a Argentiny".

Kritika

"Argentinská vláda nám nadále upírá právo na sebeurčení a využívá každé příležitosti, aby našemu lidu vnutila sankce a potrestala nás za legitimní uplatňování našich demokratických práv," řekl místní zastupitel Mark Polland.

Britská správa Falkland rovněž zdůraznila "odmítavý postoj" ostrovanů k jednání o přímé letecké lince mezi ostrovy a Buenos Aires, jakož i k možnosti argentinského vlajkového dopravce operovat na souostroví.

V dopise se rovněž upřesňuje, že smlouva s LATAMem bude prodloužena, přičemž se doufá, že let San Pablo-Malvíny "bude v budoucnu obnoven, jakmile se podaří navázat další spolupráci".

Brazilská podpora

Před několika týdny, v rámci návštěvy Luly da Silvy v zemi a na pozadí nového uspořádání vztahů s Brazílií, Argentina poděkovala novému prezidentovi za jeho podporu nároku na svrchovanost nad Malvínami a ostrovy v jižním Atlantiku.

"Prezident Lula vyjádřil svou podporu Argentině v otázce Malvín ve společném prezidentském prohlášení, které bylo včera učiněno a v němž je zmíněna podpora Brazílie legitimním právům Argentinské republiky," uvedl Guillermo Carmona, tajemník pro Malvíny, Antarktidu a jižní Atlantik na ministerstvu zahraničí.

V této souvislosti úředník poukázal na to, že "bylo rovněž odmítnuto pořádání vojenských cvičení, která porušují rezoluce Valného shromáždění OSN", zatímco "bylo dohodnuto podporovat dvoustranný oceánský dialog s cílem posílit spolupráci a národní kapacity pro ochranu a udržitelné využívání zdrojů a mořský vědecký výzkum".

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.mundo24.info/america-latina/malvinas-el-gobierno-colonial-condeno-a-argentina-por-impedir-los-vuelos-desde-brasil-politica.html

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře