Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Salvádor sa obracia na Čínu a Rusko!

Pred hrozbou sankcií od USA sa Salvádor obracia na Čínu a Rusko, aby podporili jeho zvrchovaný rozvoj. Národy na celom svete si začínajú uvedomovať, že vzniká alternatíva k umierajúcemu starému poriadku geopolitiky, kolonializmu a úžery, pričom zvrchované národy sa spájajú za účelom spoločného rozvoja.

  • salvador-sa-obracia-na-cinu-a-rusko
 

Stredná Amerika nie je výnimkou z tohto procesu. ‚Sme veľmi nadšení z posilňovania vzťahov s Ruskom, čelíme svetu s novými výzvami a príležitosťami a chceme tiež tieto príležitosti využiť‘, povedal pred málo hodinami prezident krajiny Salvádor Nayib Bukele ruskému veľvyslancovi A. Khokholikovovi pri príležitosti prijatia nového veľvyslanca. 

N. Bukele vyhlásil, že Salvádor uznáva ‚význam Ruska vo svete’! V rovnakom duchu reagoval aj Khokholikov, ktorý ubezpečil prezidenta Bukeleho, že ruská vláda chce tiež zintenzívniť našu spoluprácu. ‚Budeme pracovať na bilaterálnej a multilaterálnej úrovni‘, povedal, ‚tak by sme maximalizovali vzájomný vzťah medzi Ruskom a Salvadorom’.

Veľvyslanectvo Číny v Salvádore dnes vydalo dôležité komuniké, v ktorom opätovne zdôraznilo, že dohoda podpísaná medzi Čínou a Salvádorom o dohľade nad výstavbou štyroch rozvojových projektov, ktoré požaduje salvádorská vláda, podpísaná Čínou a Salvádorom, naznačuje, že Čína kryje náklady na tento projekt!

Zdroj: https://jankratky.blog.pra vda.sk/2021/05/23/salvador-sa-obracia-na-cinu-a-rusko/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře