Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Venezuela zakázala argentinským letadlům vstup do svého vzdušného prostoru a argentinská vláda reagovala mimořádně tvrdě.

Rozhodnutí bylo přijato jako odveta za povolení argentinské vlády nechat Spojené státy odvézt letadlo Emtrasur ze země, která byla vyšetřována pro údajné napojení na íránský režim. "Argentina se nenechá vydírat přáteli terorismu," odpověděl Manuel Adorni. 
 

  • venezuela-zakazala-argentinskym-letadlum-vstup-do-sveho-vzdusneho-prostoru-a-argentinska-vlada-reagovala-mimoradne-tvrde

Venezuelský prezident  Nicolás Maduro zakázal letounům s registrací z Argentinské republiky létat nad venezuelským vzdušným prostorem. Omezení, které bylo oznámeno toto pondělí, se nevztahuje pouze na  letadla Aerolíneas Argentinas,  ale na všechny společnosti, které v zemi působí.

Ustanovení brání přeletům jakéhokoli letadla s argentinskou registrací  Lima Victor  (LV). Kvůli tomuto rozhodnutí již byly ovlivněny některé soukromé a komerční lety.

Dopad zákazu přeletu argentinských letadel přes Venezuelu

V tomto smyslu byl již u argentinského letu registrován první případ zákazu. Právě jeden letú argentinské společnosti  Aerolíneas Argentinas  měl za cíl mexické město  Punta Cana, což vedlo ke stížnosti společnosti.

Argentinská vlajková letecká společnost také uvedla, že situace ovlivňuje její  lety do New Yorku. Navíc upozornili, že dopad obletu Venezuely je z časového hlediska minimální.

Kromě provozního problému však stále počítají dodatečné náklady, které to pro společnost znamená.

Stejně tak aerolinky informovaly ministerstvo zahraničí Argentiny, odkud bylo zasláno předvolání na venezuelskou ambasádu v zemi pro velvyslankyni  Stella Marina Lugo Betancourt.

Předtím byly aegentinským ministerstvem zahraničních věcí do Venezuely zaslány dvě nóty, které si na situaci stěžovaly.

Jaká byla reakce argentinské vlády?

Prezidentův mluvčí  Manuel Adorni  oznámil, že proti Venezuele byly zahájeny diplomatické akce za zabránění využívání vzdušného prostoru a litoval „škody“, kterou toto opatření zemi přináší. "Toto je odveta, kterou Madurova vláda přijala za to, že argentinská vláda povolila konfiskaci Boingu 747 venezuelské splečnosti Emtrasur vládou USA. Vláda USA tvrdí, že tato společnost je napojená na Revoluční gardy Íránské republiky," vysvětlil úředník.

"Argentina se nenechá vydírat přáteli terorismu,"  prohlásil. Vláda již iniciovala stížnosti prostřednictvím ministerstva zahraničí k Organizaci spojených národů (OSN) a očekává se, že se tento proces urychleně dostane k  Mezinárodní organizaci pro civilní letectví (ICAO),  která je odpovědná za analýzu tohoto typu konfliktů.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.ambito.com/politica/venezuela-prohibio-su-espacio-aereo-los-aviones-argentinos-y-el-gobierno-le-respondio-extrema-dureza-n5963674

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Skolastikus 2024-03-13 07:49
No nevím kdi je skutečný terorista, zda přítel Íránu nebo slouha Teroristy č.1 USSA.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře