Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kocáb by se měl vrátit k hudbě

Na Parlamentních listech jsem si přečetl nedávný rozhovor s Michaelem Kocábem, který přehnaně opěvoval kult Václava Havla. Ono není co opěvovat, tento kult je zcela falešný, málo lidí ho obdivuje.

Rád bych připomněl, že hudebník Michael Kocáb založil v roce 1991 Trend, kde jeho tvář přesvědčila řádově sto tisíc lidí, aby fondu svěřili svou kuponovou knížku. Z jeho fondů kuponové privatizace Trend a Mercia zmizelo v 90. letech 1,4 miliardy.

 
  • kocab-by-se-mel-vratit-k-hudbe

Zejména bych z rozhovoru citoval následující vyjádření: "Další věcí byl jeho duchovní rozměr - prodemokratický, takový lidský. Bylo v něm hodně pokory, nikdy se nevyvyšoval, nestal se takovým mocipánem. Kladl důraz na lidská práva nejen u nás, ale i v zahraničí. Nerozpakoval se vyjadřovat ke všem problémům v této oblasti, ať to stojí, co to stojí. Číňanům i Rusům řekl, co si myslí. A nikdy neměnil lidská práva za ekonomické aspekty." 

Už dnes se ví, že lidé, kteří cinkali klíči, byli podvedeni. Stále omílající se fráze o porušování lidských práv, což "pravdoláskaři" nazývají to, co je v jiných zemích součástí jejich legitimní historie a snaží se těmto zemím vnutit svoje pojetí lidských práv - "mírumilovné americké". 

V roce 1990 mi bylo sedm let, když Václav Havel prohlásil, že nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Nešťastnou skutečností však zůstává, že války NATO a agrese USA podporoval s vehemencí svojí vlastní. Připomeňme si, jak v roce 1999 se humanitárně rozbombardovala Svazová republika Jugoslávie. Mrtvé děti nám už svědectví neposkytnou.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře