Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Částečná mobilizace v Rusku

Dalo se to očekávat. Postoj ruské strany k úspěchům Ukrajiny v rusko-ukrajinském konfliktu předvídalo několik analytiků. Téměř všichni se jednomyslně shodli na tom, že pokud má mít Rusko ještě šanci situaci zvrátit, může se tak stát pouze v případě, že se splní jedna nebo dvě skutečnosti. Jedná se o vyhlášení částečné mobilizace nebo použití taktických jaderných zbraní. Druhá možnost se zdá být méně pravděpodobná, ale jeden nikdy neví.

  • castecna-mobilizace-v-rusku

Rusko si tedy vybralo první variantu a Putin dnes v mimořádném projevu k národu vyhlásil částečnou mobilizaci, cituji: "V zájmu ochrany naší vlasti a její celistvosti považuji za nutné podpořit částečnou mobilizaci... S účinností od dnešního dne a všichni povolaní budou muset projít vojenským výcvikem.

Povinná mobilizace se bude týkat občanů v záloze, osob, které sloužily v ozbrojených silách, osob s vojenskou odborností a odpovídajícími zkušenostmi, vojáků, jejichž smlouvy budou prodlouženy na dobu neurčitou.

Ve svém projevu k národu Putin jako důvod vyhlášení částečné mobilizace uvedl agresivní politiku Západu vůči Rusku a také skutečnost, že Západ ve své agresivní protiruské politice překročil všechny meze. RUSKO BUDE I NEDÁLE PODPOROVAT REFERENDUM NA OKUPOVANÝCH UKRAJINSKÝCH ÚZEMÍCH, ZEJMÉNA V DONBASU a na osvobozených územích Ukrajiny.

Zajímavým faktem, který předcházel vyhlášení částečné mobilizace a naznačuje, že Rusko takové řešení připravuje, je, že Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, ještě před vyhlášením mobilizace přijala dodatečné zákony, které usnadňují získání občanství cizincům, pokud podepíší smlouvu o vojenské službě v ruské armádě, a také přijetí novely trestního zákoníku, která zavádí pojmy mobilizace, válečný stav a ozbrojený konflikt, a dále přijetí návrhu na trestání dezerce a dobrovolného vzdání se nepříteli, za což hrozí až 15 let odnětí svobody.

Ministr obrany Šojgu oznámil, že částečná mobilizace se týká přibližně 300 000 záložníků.

Na vyhlášení částečné mobilizace je však zajímavé to, že se nevztahuje na věkové hranice, jak je u mobilizace obvyklé, ale na všechny občany, kteří jsou v záloze, kteří sloužili v ozbrojených silách, na lidi s vojenskou odborností.

Jedná se o jakési gumové vyhlášení mobilizace, takže předpokládám, že prohlášení ministra obrany Šojgua, že se mobilizace týká pouze asi 300 000 občanů, je pouze začátkem mobilizace, která se bude moci postupně zvyšovat a povolovat o další roky pro službu v armádě. Domnívám se, že Rusko se tímto razítkovým rozsahem mobilizace připravuje na to, co bude pravděpodobně mnohem rozsáhlejším vojenským konfliktem.

Vyhlášením mobilizace se tedy mírové řešení odkládá na neurčito, a navíc si Rusko v případě stále rostoucího rozsahu konfliktu nechává otevřenou druhou možnost, tedy použití taktických jaderných zbraní, což je sice nepravděpodobné, ale v Rusku člověk nikdy neví. Z Putinových slov je cítit typický ruský chlad, proto horké časy teprve přijdou.

Zdroj: https://rusty.blog.pravda.sk/2022/09/21/ciastocna-mobilizacia-v-rusku/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 STANISLAV 2022-09-21 12:02
Úspěchy Ukrajiny jsou zcela úspěchy NATO. Rusko už pochopilo , že bojuje s NATO a to v oslabení 1:3 , jako doposud, nezvládne. Nikdy jsem nevěřil , že Rusko dělá dobře , když po vzoru Kutuzova nechává celou ruskou armádu stranou. Rusové měli pravdu. Putin má lepší nervy než car Alexandr. A všimli jste si kdy přišlo vyhlášení ? Po Samarkandu. Je jasný , že Asie se poradila jak dál bojovat s Evropou. A Evropa slábne a slábne a až ji bude Amerika potřebovat v Asii, bude Evropa úplně k ničemu.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře